Psychologické aspekty zabití: Prožitky vojáků

Tato práce může sloužit jako zdroj porozumění především pro ty, kteří se s válečnými veterány potkávají - od psychiatrů po přátele a kolegy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424471/big_psychologicke-aspekty-zabiti-prozit-wdD-424471.jpg 54

Kniha Psychologické aspekty zabití: Prožitky vojáků

hu_87
15.08.2021

(+ SPOILER) Velice povedená kniha o ne moc diskutovaném tématu "tam venku", o to lepší je fakt, že se autorovi tahle knížka mimořádně povedla. Do nějakých cca 60 stran jsem si říkala, kdy se to už rozjede (nejdřív je to takový obecnější a probírá spíš takový teoretický otázky a pojmy), ale pak to stálo za to.

Autor zvolil kvalitativní metodiku práce, takže značná část knížky je věnovaná rozhovorům s různými veterány, které autor tak trochu načíná už v té první části monografie (včetně citací veteránů a následným komentářem). A nejlepší na tom je, že je to napsaný fakt zajímavě, čtivě, i pro čtenáře-laika. Autor prolíná jak různé teorie agrese, dostává se ale také k experimentům Ashe nebo Milgrama, ale také psychologické souvislosti vojáků/veteránů jak před válkou, během ní, tak i po ní. Právě z toho důvodu je to fakt super knížka, která pojednává o tomto tématu poměrně do hloubky a komplexně.

Jediné mínus - chybí tomu asi tak 200 stránek navíc :)

Pes Filipes
21.07.2020

Výborná kniha - v přílohách jsou i přepisy rozhovorů s jednotlivými veterány

lucie.8
12.07.2020

Poměrně unikátní dílo (alespoň v našich končinách), kniha mě vážně nadchla. Doporučuji každému se zájmem o psychologii a vojenství.