luci75 luci75 komentáře u knih

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Po několika stránkách jsem si myslela, že jsem si zpletla knihu a čtu román o milostném trojúhelníku. Rozhodně slabší kniha než Hypnotizér, ale přečíst se to dá. Znovu zbytečně dlouhé flashbacky. Kniha je rozdělena na příliš mnoho kapitol, a potom působí strašně roztříštěně.

06.05.2015 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knihu bych zařadila spíše do průměru. Autoři se bohužel zaměřili na druhou dějovou linku, která pro mne nebyla zajímavá. Byla bych raději kdyby detektiv Linna (který v knize skoro nevystupoval) řešil vraždy a útěk Josefa, než aby hypnotizér cvok hledal svého ztraceného syna. Příliš dlouhé flashbacky bych osekala.

06.05.2015 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Na knihu jsem se hrozně moc těšila, ale očekávala jsem trošku něco jiného. Ale i přesto kniha překvapila, četla se dobře, text rychle ubíhal. Hlavní hrdina byl sympatický, a nešlo mu nefandit. Řekla bych, že kniha je takový nástin toho co nás jednou v budoucnosti čeká a nemine. Rozhodně bych ji doporučila všem geekům.

06.05.2015 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Taková normální detektivka, kterých je spousta. Četla se dobře, ale asi do poloviny knihy děj vázl a někam se pohnul až téměř ke konci. Více mne zajímalo co se skrývá za zdmi domu zavražděné, než to kdo ji zavraždil. Ale alespoň měla kniha překvapivé rozuzlení.

06.05.2015 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zatím mám přečtenou polovinu a knihu odkládám. Pro mne jedna velká nuda. Od nudného případu, přes nezajímavé postavy, až po nikam nevedoucí nudné a zdlouhavé dialogy konče. "Výslechy" postav děj nikam neposunou a nedozvíme se z nich nic, co by soukromé očko posunulo ve vyšetřování kupředu. Cormoran je mi hodně nesympatický, a shledávám ho značně "slizkým". Při čtení bych snad dokázala usnout i vestoje. V danou chvíli bych knihu hodnotila jednou hvězdičkou, ale ještě počkám až knihu někdy v budoucnu dočtu. Edit: Tak jsem zatnula zuby, a knihu po dlouhé době dočetla. Byl to těžký boj, a nakonec jsem shledala, že si kniha nezaslouží ani tu jednu hvězdičku.

05.05.2015 odpad!

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nudná průměrná detektivka. Spousta postav a obětí, ve kterých se člověk začne postupně ztrácet. Děj vázne, žádná akce, prostě nemastné neslané. Autor se snaží označit nálepkou vrah snad všechny možné postavy, ale kdo by mohl být vrahem bylo jasné hned, vždyť proč by tam jinak to postava byla?? Kromě toho aby našemu detektivovi pila krev?? :). Pro mně to není vůbec dobře napsaná detektivka. Takže Jo Nesbø už nikdy víc.

27.03.2015 2 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Už je to nějaký ten pátek co sem knihu četla, ale moc dobře si pamatuju, že jsem se hodně ztrácela v ději a musela jsem se někdy vracet o několik stran zpět a číst je znovu.

02.12.2014 2 z 5

Série Série John Lutz

Moje první kniha od Lutze a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Kniha má spád, žádné zbytečné okecávačky a popisy. Nejvíce se mi líbilo postupné setkávání s vrahem, a hlavně to že jsem do poslední chvíle nevěděla o koho jde. Rozhodně nic pro slabé povahy :)

25.11.2014 5 z 5

Černá neděle Černá neděle Thomas Harris

Tak já zas tak nadšená jako ostatní nejsem. Knihou jsem se musela prokousávat, vůbec mi to neutíkalo. Některá vyprávění o minulosti jsem přeskakovala, přišla mi nedůležitá a nudila mě. Kniha pro mě začala mít spád asi tak od její poslední třetiny, kdy se konečně začalo něco dít. Konec byl rozhodně překvapující. No prostě to nebyl můj šálek čaje.

25.11.2014 2 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od této autorky a také poslední. Příběh mne nějak nenadchl, ale četla jsem i horší. Ale konec byl i přesto nečekaný.

07.11.2014 2 z 5

Carrie Carrie Stephen King

škoda, že nebyla delší :)

23.04.2013 4 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou James Patterson

pěkná kniha, čte se úplně sama :)

22.04.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

velmi obdivuji všechny ty, kterým se to nelíbilo a přesto to dočetly. já jsem se s těží prokousala prvními šesti kapitolami... a dál už sem neměla sílu číst, při čtení každé kapitoly jsem se nemohla dočkat až bude konečně její konec... takže tento díl jsem nedočetla, číst nebudu a další díly už vůbec ne!!!... přečetla jsem si jak to celý dopadne a ani potom nemám potřebu vědet průběh... (ikdyž to vlastně žádný děj nemá :)) rozhodně by se dala osekat na minimálně polovinu stránek

01.04.2013 odpad!