luci33 luci33 komentáře u knih

Urozená kapsářka Urozená kapsářka Cathy Maxwell

(SPOILER) Souhlasím s LilluLong.. ještěže je to fikce.. jak jinak by se Británie stala takovou velmocí, pokud by jí vládli frustrovaní 32letí panicové, co si neudrží žádnou snoubenku.. ale k pobavení moc fajn

19.03.2023 4 z 5

Borec Borec Julie Garwood

Američanka, která vaří a americký muž, co nevaří. A on je CHLAP a ona se nechá chránit a ještě je za to ráda. Jaká příjemná změna.. Líbilo se mi to moc.

21.11.2020 5 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

Kniha dobrý, ale už mi trochu vadí Američanky, co neumí vařit. Nejen v této sérii, ale celkově. Je snad národním sportem žen v Americe vyhnout se kuchyni, ta je jen pro muže (a) pro personál?

05.11.2020 4 z 5

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Z celé série mě zatím chytila nejvíce. Tuhle doktorku bych chtěla na sále, bylo-li by to nutné.

27.10.2020 5 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Julie Garwood

Víc vtipu, víc dramatična, víc jiskření,.. a bylo by to dokonalé. Ani jsem si nevšimla, kdy se Noah zamiloval.

20.09.2020 4 z 5

Křehká láska Křehká láska Julie Garwood

Hezký příběh, ale naložení s dědictvím mi přišlo teatrální a v praxi by to tak podle mě (skoro?) nikdo neudělal. Já určitě ne :-)

15.09.2020 4 z 5

Vrať mi můj sen Vrať mi můj sen Julie Garwood

Škoda toho zbrklého závěru, na konci bych ocenila obsáhlejší dojezd, jinak super.

19.08.2020 4 z 5

Slitování Slitování Julie Garwood

Hezky jsem si početla.

14.08.2020 5 z 5

Skandální vztah Skandální vztah Karen Ranney

Jen ten skandál se vlastně nekonal!! :-)

08.08.2020 4 z 5

Nesplněný slib Nesplněný slib Teresa Medeiros

Pěkné, jen ten konec s tou estrádou v Londýně se mi nelíbil. SPOILER: Navíc peer, který stojí o vnučku a ne o vnuka, jediného dědice, je podle mě blbost a podobných tam bylo více. Takže přečíst jako pohádku.

08.08.2020 4 z 5

Na dohled od Akropole / Léto na Novém Zélandu Na dohled od Akropole / Léto na Novém Zélandu Robyn Donald

První příběh byl svižný, příjemně čtivý. U druhého jsem se nudila, protivná hrdinka mi hodně vadila.

21.07.2020 3 z 5

Navždy princeznou Navždy princeznou Rebecca Hagan Lee

Titulu předchází kniha Vždycky dámou, ale celkově se tahle série moc nepovedla.

13.03.2020 3 z 5

Vždycky dámou Vždycky dámou Rebecca Hagan Lee

Jde o díl který předchází titulu Navždy princeznou, ale nijak se neovlivňují, lze číst zpřeházeně. Knížka mě docela bavila, ale superschopnosti Mariah: dokonalá pekařka, schovanka, lady, manželka působily spíš úsměvně než uvěřitelně. A ten přeslazený konec byl přeslazený příliš.

13.03.2020 4 z 5

Bývalá milenka Bývalá milenka Rebecca Hagan Lee

Neurazí, nezaujme, taková nemastná, neslaná, překlad děsný.

04.03.2020 4 z 5

Co to tam mám? Co to tam mám? Camille Laurans

Já budu hodnotit z pohledu svých dětí 5 až 8 let, s nimiž jsem o tomto tématu hovořila poprvé, neboť bez knihy jsem nevěděla, jak srozumitelně a netrapně (pro mě i pro ně) začít. Starší dítě už se při čtení stydělo, názvy pindík a pipinka považovalo za sprosté - podle názoru spolužáků. Když jsem se ale tvářila, že jde o něco naprosto přirozeného, přestalo se stydět a na konci (nic jsme nevynechali) mi sdělilo, že kniha pro ně byla užitečná s informací o hygieně a o tom, že na ně nikdo nesmí sahat. A mladší se nestydělo vůbec a po přečtení se mi úplně klidně svěřilo, že se "tam" někdy rádo hladí, o čemž jsem neměla ani páru - tolik pro komentující, že jde o návod a že takové věci malé děti (a vaše děti) nedělají :-). Za mě děkuji autorům, neboť reakce mých dětí mě přesvědčila, že tato témata v sobě děti řeší a bojí se o nich mluvit, což většina prudérních rodičů nikdy nezjistí a jejich děti s nimi možná ani v jiných tématech nemůžou mluvit pravdivě. Nejhorší je podle mě strach a nevědomost. I u rodičů.

25.01.2020 5 z 5

Kiki a Jax - Příběh o zázračné síle přátelství Kiki a Jax - Příběh o zázračné síle přátelství Marie Kondo

Krásně, jednoduše, přehledně, srozumitelně, prostě povedené. Moje dvě bordelářky (5 a 8 let) vytřídily třetinu svých pokladů a hle, v pokojíku je hezky uklizeno, (sterilně určitě ne a provozní bordel nepočítám) a každá věc má své místo. Zejména ta mladší si knížkou pravidelně a ráda listuje. Už dříve jsem se podle KonMari trochu řídila, ale dětem to docvaklo až s tímto příběhem a najednou nám to jde všem snadněji.

25.01.2020 5 z 5

Leopard a orchidej Leopard a orchidej Kathleen E. Woodiwiss

Já ten příběh prostě miluju, ačkoli mě Shanna neskutečně štve, Ruark je chlap par excellence, přesně takového by doma asi chtěla každá, já určitě :-) !

04.01.2020 5 z 5

City nežádoucí / Královnou podruhé City nežádoucí / Královnou podruhé Sharon Kendrick

První díl je fajn, ale ten druhý,.. představa rozechvělého šejka, když vím, jak jsou ve skutečnosti zlí, arogantní, egoističtí a ženami pohrdající... Ne tohle už nikdy nechci číst.

21.11.2019 3 z 5

Cudná hříšnice Cudná hříšnice Alissa Johnson

Ze všech tří dílů mi tahle přišla nejrozvleklejší a nejvíce bez děje. I ta madam se vzdala až moc rychle a jednoduše.

27.09.2019 3 z 5

To nejsladší, co znám To nejsladší, co znám Joan Hohl

Tenhle díl se mi líbil nejméně z celé série.

14.09.2019 3 z 5