lucakuca lucakuca komentáře u knih

Hůl prokletí Hůl prokletí Åsa Larsson

Než jsem se rozkoukala bylo to všechno s křikem pryč. Jako maličká feferónečka s pěkně vostrým aaaaaa na konci. :-)

30.07.2020 3 z 5

Můj oxfordský rok Můj oxfordský rok Julia Whelan

Co přesně znamená ten výraz „přátelé s výhodami“? Třeba, že ti platí zdravotní pojištění? Neeee :-), ale zamotá ti pěkně hlavinku jako tahle knížka, co se tváří jako naivní holka a přitom je to skrytá vážná dáma.

28.07.2020 4 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Chladivá romantika na letní osvěžení k vínečku či "džinečku." Slunce září jasněji, květiny voní opojněji a mně se chce hrdince závidět šuba duba jéééé!

26.07.2020 4 z 5

Sloni v domě Sloni v domě Stephanie Schneider

Nějaké dup dup buch buch a trub trub. Příběh o jinakosti a prvním kroku.

23.07.2020 3 z 5

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Divoká divočina jejíž čas měří hodinky s Harry Potterem. Napětím se vám zvětší oční bulvy a rtíky vykouzlí obří O a nebude čas (i když ho měří hodinky s H. Potterem) se nadechnout neboť to frčí až ta staletí kolem fičí….

21.07.2020 4 z 5

Třináctá oběť Třináctá oběť Tony Parsons

Kniha stvořená jak z denní můry. Úžasně čtecí krimi. Wolfe si stále drží laťku. Díky jeho "rodince" Wolfe jen tak nezapadne mezi ostatní kriminálky.

18.07.2020 4 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Dvakrát slovy 2x jsem knihu odložila, že ji nedočtu. Recenze ostatních mě přesvědčily, ať vydržím, že to stojí za to. Dočetla, vydala jsem ryk, jako vítěz maratonu běžící cílovou páskou a už neee díky.

14.07.2020 2 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Bez chuti a bez zápachu. Neměla jsem problém „odběhnout“ k jiné knížce a vracet se zpět s každodenní povinností rybího tuku – aspoň lžičku, aspoň 10 stránek.

12.07.2020 3 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Co jsem čekala, to jsem dostala. Nepřemýšlet, bavit se a číst. Romantická balada na dovolenou, kdy znáte konec už na straně 19, ale baví vás to věčné předláskové škorpení hlavních hrdinů a jim to dojde až na straně 400 :-). Pche! Amatéři!

12.07.2020 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Uff, nemám slov. Na jeden zátah. Slova jsou u této knihy jako slepák. Naprosto zbytečná!

06.07.2020 5 z 5

Motýlí pošta Motýlí pošta Ursel Scheffler

Povídání a vzpomínání a jedno nepovedené přistání draka. Příběh, který neurazí, ale zapadne v záplavě dalších knih...

05.07.2020 3 z 5

Amálie Zubatá a Příšerný ples Amálie Zubatá a Příšerný ples Laura Ellen Anderson

Hláška střídá hlášku a výběr dobrot a dobrodružství nebere konce. Tutově tutová tutovka! „Hrudko naděje života mého, to je ale rozkošný nápad.“ „Dáte si šťávu z očních bulev či potní koktejl z podpaždí?“ „Nechutně ti to sekne.“ Bavila jsem se.

04.07.2020 5 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Neurvalec Anton. „Jsem legenda a vy stádo.“ Nasedla jsem na romantickou lodičku a dojela na raftu černočerného humoru Antona Brekkeho. Až skoro týravé hlášky na kolegu Torpa :-) přiznám se – sedly. Čtivé, dvou dějové a nakonec jak jinak než mazaně propojené.

03.07.2020 4 z 5

Strakáč a Tioni Strakáč a Tioni Daniel Rušar

Povinná četba pro mateřinky! Z fleku! Čtení se stává stezkou odvahy pro tvrdohlavé nebojsy – válečné barvy, velké obrázky, smutné našlapování v nebezpečném prostředí… a nakonec… Si to prostě přečtěte! :-)

01.07.2020 4 z 5

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

Výstavka vnitřních a vnějších démonů všech myslitelných odnoží. Hlavní hrdinka má všech 5 P – Prostě Protivná Problémová Psycho Paní. Něco takovýho jsem ještě nikdy nečetla. :-) Všichni jsou nesympatičtí, zlí, sobečtí, arogantní, zvrácení… Nebylo komu fandit, ale čtivé to bylo dost :-) :-) :-)

29.06.2020 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Kniha je plná akce – reakce – destrukce, objeví se škůdce, svůdce, zrádce či špatný vojevůdce. Proběhne spolupráce, sem tam i provokace, částečně mystifikace, mimozemská konzumace, potřebná konfiskace a konečná likvidace. "Milášek" SPIRO je zpět – „Závisí na tobě celý vesmír. Ne, že bych naléhal… Tak už jdi!!!“

27.06.2020 4 z 5

Speedy, závodní autíčko – Zkouška odvahy Speedy, závodní autíčko – Zkouška odvahy Nadja Fendrich

Speedy je vážně bourák :-). Zažívá bezva dobrodružství, baští dobrotu superspeciál a sní o pokladu plném zlatých poklic na kola, zlatých zpětných zrcátek, zlatých volantů, a tak. :-)

23.06.2020 5 z 5

Umění prostého života Umění prostého života Shunmyo Masuno

Příjemné, moudré, inspirativní a meditativní. Kam ženem? Proč? Nač? Bude to tam lepší? Dělám víc věcí, páč musím, páč chci? :-) No není to sranda.

21.06.2020 4 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

Co má společného gravitace a dvojité vyměšování bobkovitého tvaru? No přece Brumlu a Remcíka! Vtipné, milé, barevné, svěží a šťavnaté se zajímavou příchutí a zároveň ovocně poučné s úžasnými obrázky. Jednou větou: Pořád flák zmrzlinového poháru největšího na celým světě se všema dobrotama až pod nos donesený. A teď mám hlad.

16.06.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Uff. Už si asi nikdy nedám věneček a ve sladké touze pouze vlastnoručně zplichtěný. Kniha je opravdový věneček – žravá, s dech beroucí čtivostí lehkostí krému a co křupnutí do těsta to nějaký zvrat. A ta poleva! Ta to rozsekne.

16.06.2020 5 z 5