Louisareading Louisareading komentáře u knih

Kniha me prekvapila svou stravitelnosti. Libila se mi, cetla se lehce a dobre.

29.07.2023 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Text obsahuje spoustu neotřelých nápadů. Vše je zpracované velmi dobře.

15.06.2023 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Přišlo mi to prázdné, nudné a předvídatelné. Většinou se do knih nenavážím a i v prostých textech něco najdu, třeba pobavení. Tady jsem ale nenašla nic, jen nudu a nudu nikdo zn ásp rožívat nechce. Už vůbec ne u čtení.

31.03.2022 1 z 5

Dům v ulici Naděje Dům v ulici Naděje Menna van Praag

Vypadá to jako banální dílo. A ono to i banálním díle je. Ale je to taky roztomilé, milé, hezké, uklidňující, což je v dnešní době víc než důležité. Proto knihu doporučuji. :)

31.03.2022 5 z 5

Noční klub Mars Noční klub Mars Rachel Kushner

Fakt jsem se snažila, ale na chuť jseem tomu textu ani příběhu nepřišla. Jedno klišé za druhým, předvídatelné myšlenky, plochý jazyk, nudný děj. Skončila jsem asi čtyřicet stránek před koncem, protože jsem už prostě nechtěla marnit čas.

31.03.2022 2 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Nemuzu si pomoci, ale mam Halininy knihy moc rada. Jsou laskave, nad veci... autorka si na nic nehraje a jeji knihy me bavily uz v patnacti. Tahle je misty smutna, ale spis zenam ukazuje, jak zustat silne a sve.

27.03.2021 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Naprosty ulet, ale skvely! :-)

11.03.2021 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Klasika vsech klasik, oproti Shakespearovi nuda, ale i tak bych to doporucila vsem k precteni, je to zaklad, na ktery se v mnoha jinych dilech odkazuje.

Joseph Fouché Joseph Fouché Stefan Zweig

Dokonalost v knižním světě, o které se málo mluví.

28.12.2020 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Depresivnejsi nez na co jsem u autora zvykla, cte se to tezko, ale krasne napsane.

25.11.2020 5 z 5

Zpověď nudné manželky Zpověď nudné manželky Marie-Renée Lavoie

Přečteno za jeden den. Je to hravé, má to spád, není to až tak vtipné, jak jsem čekala, ale bavila jsem se i tak.

21.11.2020 5 z 5

Mé století Mé století Günter Grass

Co člověk, to jiný názor na dějiny i život. Moc dobrá kniha, kde má každé znaménko, každé slovo své místo. Plné emocí, povznášející. Doporučuju.

27.05.2024 5 z 5

Orinokem k přechodu Orinokem k přechodu Milena Holcová

Libí se mi prostředí i nadhled, s nimiž je kniha napsaná. Oddechovka.

28.03.2024 5 z 5

Vratislav: Co je silnější než touha po moci? Vratislav: Co je silnější než touha po moci? Hana Parkánová-Whitton

Téma mě zajímá, jen je potřeba ta historická témata pojímat víc moderně. Uchopit je tak, aby odpovídaly, alespoň trochu, stylově tomu, na co jsme zvyklí dnes. Protože jinak je to velice těžkopádné, což je škoda, protože naše dějiny jsou plné dramatických zvratů a událostí. Nevadí, zkusím od autorky ještě něco.

24.02.2024 2 z 5

Umírání duší Umírání duší Markus Heitz

Občas si říkám, že ty špatné knihy, by neměly vůbec vycházet, protože degradují společnost.

28.12.2023 odpad!

Ada Ada Veronika Jonášová

Skvělé! Mám ráda podobné příběhy z minulosti, nechybělo mi tam vůbec nic. Postavy, dialogy, děj - vše skvěle fungovalo.

29.07.2023 5 z 5

Trianon - triumf a katastrofa Trianon - triumf a katastrofa Roman Holec

Faktické mezery bych v textu asi nenašla, ale některé pasáže by se daly pojmout stručněji tak, aby byl text čtivější a hlavně sdělnější. V něčem je text podobný motivačním knihám, kde je neustále omíláno totéž - uměle nafukovaná tři fakta stále dokola. Jako knihu k doplnění znalostí během studia nedoporučuju - zbytečně vás to zdrží. Pokud máte čas, tak si ji klidně přečtěte, ale stěžejní dílo týkající se této problematiky (Slováci a Maďaři), to určitě není!

31.03.2022 2 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Krasna konverzacka od mistra mistru...

04.03.2021 5 z 5

Staré účty Staré účty Jakov Naumov (p)

Skvělá kniha !

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Jak mě nudil ten seriál... kniha mě nadchla!

24.01.2021 5 z 5