Louisareading Louisareading komentáře u knih

Dům v ulici Naděje Dům v ulici Naděje Menna van Praag

Vypadá to jako banální dílo. A ono to i banálním díle je. Ale je to taky roztomilé, milé, hezké, uklidňující, což je v dnešní době víc než důležité. Proto knihu doporučuji. :)

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Když mi Katka, moje sestra, tuhle knihu dopočula, dočítala jsem zrovna nezáživné texty do školy. O to víc jsem si tuhle knihu o mladém klukovi, který utíká do Beskdy před svou rodinou, nudou a tím, že neví, jak dál, užila!

Noční klub Mars Noční klub Mars Rachel Kushner

Fakt jsem se snažila, ale na chuť jseem tomu textu ani příběhu nepřišla. Jedno klišé za druhým, předvídatelné myšlenky, plochý jazyk, nudný děj. Skončila jsem asi čtyřicet stránek před koncem, protože jsem už prostě nechtěla marnit čas.

31.03.2022 2 z 5

Trianon - triumf a katastrofa Trianon - triumf a katastrofa Roman Holec

Faktické mezery bych v textu asi nenašla, ale některé pasáže by se daly pojmout stručněji tak, aby byl text čtivější a hlavně sdělnější. V něčem je text podobný motivačním knihám, kde je neustále omíláno totéž - uměle nafukovaná tři fakta stále dokola. Jako knihu k doplnění znalostí během studia nedoporučuju - zbytečně vás to zdrží. Pokud máte čas, tak si ji klidně přečtěte, ale stěžejní dílo týkající se této problematiky (Slováci a Maďaři), to určitě není!

31.03.2022 2 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Klasická detektivka s mrazivým příběhem, který se dobře četl, dobře ubíhal, ale nic víc. Všechny tyhle knihyj sou psané podle stejného mustru, myslím, že by je dost dobře dokázali psát už i roboti. Nicméně to neznamená, že by kniha byla špatná, bavila mě.

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Silný román, krásný a pravdivý. Sáhla jsem po něm hned po dočtení Hodinek od Ašera. Je to něco úplně nového, ale autorka na tomto textu ukazuje, že má několik poloh. Tahle byla hodně vážná, ale ne tak depresivní, abyste se jí museli bát číst. Dobře vybalancovaný text. Doporučuji!

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Z knihy jsem nadšená, líbilo se mi na ní hlavně to, že ač se zabývá tématem "dnešní třicátníci", není to pojatá jen jako trapné sarkastické navážení se do všeho kolem. Kniha má příběh, nápůad, hezky vykreslené postavy i kulisy. Doporučuju všem, které unavují neustálé pokusy o humor, které nakonec působí únavně. Tohle je svěží kniha!

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tahle kniha mě neskutečně bavila. Hypnóza mě dlouhodobě zajímá, proto jsem se o ní prostřednictvím příběhu s chutí dočetla něco víc. Děj měl spád, postavy byly dostatečně vykreslené. Moc mě to bavilo.

20.03.2022 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Krása!

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Tohle je skvělá kniha. Milá, ale jinak milá než jsme zvyklí u Svěráka. Smála jsem se u každého příběhu nahlas. Je to kniha, která obstojí i po třiceti letech. Možná i pošedesáti a tak dále. Vřele doporučuji.

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Drsné! Drsné na tom je, že ta žena o sobě dobrovolně napsala knihu, podle mě i docela bez příkras o tom, jaká je zlatokopka a vlastně tak poskytuje návod na to, jak dosáhnout něčeho podobného nebo jak to zlatokopky vlastně mají. Nemůžu říct, že by mě kniha nebavila, já jsem jí slupla s naprostým nadšením. Asi tak stejným způsobem, jako když si čtete bulvární článek o celebritě, které vás zajímá. Autorka mi není sympatická, stejně jako její myšlenkové pochody a potřeba vyskytovat se a lepit se na slavné osobnosti. Podle mě ějí chybí i kus sebereflexe, díky které by možná mohla vytušit, že když už touhle úchylkou (lepit se na slavné lidi trpí), bylo by lepší o tom takhle nepsat. Na druhou stranu je ale fajn, že lidi alespoň vědí, na čem u ní jsou.

21.02.2022 2 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Docela mi dalo zabrat text přečíst, nebyl vůbec jednoduchý, ale stálo to za to. Příběh o soupeření dvou schopných mužů podle mě důstojně obstojí i dnes.

21.02.2022 5 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Nemuzu si pomoci, ale mam Halininy knihy moc rada. Jsou laskave, nad veci... autorka si na nic nehraje a jeji knihy me bavily uz v patnacti. Tahle je misty smutna, ale spis zenam ukazuje, jak zustat silne a sve.

27.03.2021 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Strhujici pribeh. Skoda, ze povest teto knize trochu zkazil film, nedavno natoceny. Kniha nicmene stoji za precteni, je napinava, dobove presna a obsahuje skvele popisy architektury. Skvele!

12.03.2021 5 z 5

Namazaným dolů Namazaným dolů Nikola Valová

Vtipný a velmi lidsky napsaný počin! Doporučuji všem!

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Klasika, at tenhle spisovatel napise cokoliv, vzdycky mam pocit, ze to je nebo bude klasika. Je to ohromny talent. Libi se mi doba, kterou autor v novele zachycuje. Jestli patrite mezi milovniky beatles a svobody, dejte si to! :)

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Tohle se mi tak moc libilo. O to vic, ze talentovany autor je tak mlady. Smekam!

11.03.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika, kterou doporucuju precist vsem svym znamym. Zvlast v dobe, jako je tahle.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Trochu depresivni a drasave, ale skvele napsane, strhujici a vlastne i nezapomenutelne. Coz se o mnoha knihach napsat neda.

11.03.2021

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Osvěžující novela odehrávající se na magické místě. Líbilo se mi, že se děj odehrává ve 24 hodinách. Vtáhlo mě to do děje.