Lothlorien Lothlorien komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Děkuji za tuto úžasnou knihu a skoro se mi nechce věřit, že spisovatelce bylo v té době teprv 29 let. Skvěle zpracované, donutilo mě to si najít další podrobnosti k této ne příliš známé historii naší země. Za mě 5 hvězd! :-)

13.09.2016 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Nádherná kniha, která se četla jedním dechem. A když už si myslíte, že je vše rozluštěné a jasné, přijde ještě jedna pecka na konec :-) Doufám, že Kate Morton bude psát další knihy, protože to opravdu umí!

13.10.2014 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Skvěle propracovaná knížka, ne jen suchá detektivka, ale výborně vykreslené psychologické charakteristiky jednotlivých postav a jejich vzájemných vztahů.
I když kniha není přímo o tom, co slibuje anotace, tak i tak je to velmi zajímavý a místy hodně napínavý příběh.

22.06.2016 5 z 5

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Z celé série asi nejhezčí díl. Ocenila jsem i detailnější popisy nemocí a lékařských zákroků, chudinské čtvrti v Dublinu v předválečné době atd. Opravdu povedená kniha :)

09.11.2015 5 z 5

Knížata krve Knížata krve Gilbert Schlogel

Náročná, ale skvělá kniha. Popisuje vývoj lékařství ve Francii od 18. století do 80.let 20. století. Zachycuje spoustu úžasných objevů i nedůvěru a odmítání, jaké je provázelo. Vše se zároveň prolíná s francouzskou historii. Pro milovníky historie a medicíny doporučuji, jen jsem se často ztrácela ve jménech jak rodinných příslušníků a přátel hlavních hrdinů, tak v popisu historie, kterou tak důkladně neznám.

09.07.2014 5 z 5

Bosonahé příběhy: putování světem vnitřním a vnějším Bosonahé příběhy: putování světem vnitřním a vnějším Lucie Suchá Groverová

Krásné, inspirující příběhy matky pěti dětí, která je vzdělává doma, žije v podhůří Krkonoš a svůj život okoření ještě bosou chůzí. Knížka je útlá, doplněná několika fotkami a kresbami a čte se úplně sama :-) Spousta témat k zamyšlení (způsob našeho civilizovaného života, unifikované vzdělávání....)

15.07.2016 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Úžasná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, moc pěkně psychologicky vykreslené postavy, krásné prostředí anglického venkova a příběh s nečekaným rozuzlením. Za mě 5 hvězd :)

03.09.2014 5 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Opravdu moc pěkná kniha, doporučila bych ji přečíst nejlépe VŠEM! :) Akorát v druhé půlce knihy mě už tolik nebavily politické úvahy a zaujatost Václavem Klausem. Autora sice chápu, ale přišlo mi, že tam toho bylo zbytečně moc.

04.06.2013 4 z 5

Tilly Trotterová Tilly Trotterová Catherine Cookson

Kniha je moc pěkná, akorát mě mrzí, že do Čech nedorazily zbývající dva díly této trilogie :( Tak třeba se dočkáme...
V GB byla tato kniha i zfilmovaná, stačí zadat na Youtube název :)

31.08.2012 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

Knihu bych zařadila spíše mezi lehčí čtení. Popisovaný příběh byl silný, zvlášť pokud se na konci dozvíte, že byl inspirován skutečnou událostí.
Koho zajímá a baví viktoriánská doba a stará anglická panství se svými tajemstvími a není příliš náročný, tak určitě doporučuju. Ale některé pasáže byly psané tak nějak lacině s prvoplánovým záměrem strhnout a vyvolat napětí. A sem tam to bylo dost znát.

31.05.2022 5 z 5

Spútaná divočinou Spútaná divočinou Erika Jarkovská

Krásné, čtivé a zajímavé. Oceňuji, že některé postavy jsou založeny na skutečných lidech a jejich osudech.

02.05.2020 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Krásná kniha. Aneb, když není vše tak, jak vypadá a jak jedno malé nedorozumění může způsobit obrovskou tragédii.....

28.05.2014 5 z 5

Tajné schůzky Tajné schůzky Catherine Cookson

Další z pěkných knih od C.Cookson, chvílemi i docela napínavá a jeden z motivů v knize mi připomíná i Jane Eyre :)

30.05.2013 4 z 5

Jedu dál Jedu dál Blanka Matragi

Odhaduji, že tak 2/3knihy jsou totožné s předchozím dílem, až na konci byly nějaké nové informace. Ale jinak je to pěkná práce obdivuhodné ženy :)

05.02.2013 4 z 5

Dům nad strží Dům nad strží Marcia Willett

Moc pěkná kniha plná různých nečekaných zvratů. Hezký popis jihozápadního pobřeží Anglie.

05.02.2013 4 z 5

Křižovatky smrti Křižovatky smrti Elly Griffiths

Nádherné prostředí anglických bažin a mokřad, tajemných rituálů a mystických zážitků. Detektivka psaná ženou, takže i spousta příběhů okolo. Příběh pěkný, rozuzlení zamotané, ale hlavní "viník" se dal tušit celkem brzy.

15.07.2016 4 z 5

Kletba panství Tyringham Kletba panství Tyringham Rosemary McLoughlin

Smutná a ponurá kniha.... Silný příběh, ale přišlo mi, že je tam až příliš nešťastných postav, kterým se život nepovedl podle jejich představ...
Četlo se to celkem dobře, ale myslím, že s touto tematikou existují i lepší knihy.

09.04.2014 4 z 5

Na stejné lodi Na stejné lodi Barbora Robošová

Kniha se mi nelíbila, dočetla jsem jen proto, abych věděla, jak to dopadne a že byla knížka celkem útlá.
Jinak mě rozčilovala naivita a jednoduchost hlavní hrdinky, určitě bych ji netipovala na třicet, ale max. tak 15-16let. Byla to moje první kniha od této autorky, neznám její styl, takže nemůžu celkově zhodnotit, ale jestli jsou její díla všechna taková jednoduchá a nepropracovaná, tak jsem ji četla naposled.

26.04.2013 2 z 5

Skromné přání Skromné přání Catherine King

Moc pěkná kniha o životě v industriální Anglii 19.století. Autorka stylem a výběrem tématu hodně připomíná Catherine Cookson.

17.03.2013 5 z 5

Volání džungle Volání džungle Sabine Kuegler

Moc pěkná kniha o jiném způsobu života

05.02.2013 5 z 5