Spútaná divočinou

Spútaná divočinou https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301377/bmid_sputana-divocinou-JHv-301377.jpg 4 15 8

Lavinia MacKayová prehovorí otca, aby ju vzal do ústia rieky Kolumbie, kde má byť vybudovaná obchodná pevnosť Astoria. Keď v New Yorku nastúpi na palubu fregaty, považuje cestu za vzrušujúce dobrodružstvo. Netuší, že domov sa už nikdy nevráti. Do jej života zakrátko vstúpi domorodý muž Kvangon a ona sa doňho bezhlavo zamiluje; na opätovanie jeho lásky však čaká márne. Až ako zrelá žena spozná, že musela prejsť tisícky míľ, aby sa dozvedela svoj osud, že musela trpieť, aby zistila, čo je skutočné šťastie, že musela veľa premýšľať, aby sa dokázala tešiť z toho, čo jej zostalo, a že sa musela nesprávne zamilovať, aby pochopila, čo je naozajstná láska. Historický román Spútaná divočinou je príbeh o hľadaní ľudského šťastia a tajomstva, ktoré drží muža a ženu pospolu po celý život. Odohráva sa v prvej tretine 19. storočia v Severnej Amerike, keď ľudské osudy poznačí druhá vojna za nezávislosť medzi USA a Britániou aj vzájomné súperenie kožušinových spoločností.... celý text

orinka3
05.11.2023 1 z 5

Ach ne....to je snad omylem zařazeno v oddělení pro dospělé čtenáře. I když v oddělení pro mládež bych to nerada viděla, protože nezkušená čtenářka to může brát i vážně a nepozná, že je to děsný blábol. Pořád to samé dokolečka, ona v rozpuku ženství, on nepolapitelný tajemný Indián, co se jmenuje málem jako sci fi Klingon a zlomí jí srdce, toto všecko pluje v přeslazené omáčce, která se po pár kapitolách přejí. Nedočteno, odloženo. Totálně neuvěřitelné, cucané z prstu. Jednu hvězdičku nechávám z milosti, tohle se může hodit do špitálu, když se jedna (jeden už vůbec nepřipadá v úvahu) probírá z narkozy a ještě jí to moc nemyslí.

Ira13
20.05.2021 2 z 5

Chvílemi čtivé, pak zas ne. Trochu Indiánského tajemna a poznani. Čekala jsem, že se to trochu víc vyřeší s dcerou. Konec potěšil

Dandy1
23.04.2021 1 z 5

Začátek slibný, ale pak styl upadá. Dočetla jsem s pocitem promarněného času.

Lothlorien
02.05.2020 5 z 5

Krásné, čtivé a zajímavé. Oceňuji, že některé postavy jsou založeny na skutečných lidech a jejich osudech.

ellis3
14.03.2020 5 z 5

Příběh z ne tak dávné historie inspirovaný skutečnými postavami. Krutý, dechberoucí, dojemný i nádherný. Román, ve kterém najdete hlubokou lidskost, čistou lásku. Ale bohužel i nesmyslnou nenasytnost a k tomu nenávist. Za mě knihu určitě doporučuji, stojí za přečtení.

lusila
14.10.2018 5 z 5

Úžasné dobrodružstvo! Viem si to živo predstaviť ako skvelý historicko- dobrodružný film.

Enrique
08.05.2018 5 z 5

Milá modranka, možno bolo treba čítať medzi riadkami, nie plávať po povrchu. Akiste by ste dostali viac ;-)

modranka
11.05.2017 1 z 5

Tak neviem, som sklamaná. Roman by som zaradila medzi dobrodružné príbehy, nie romantické. Dej je zasadený do osídľovanie Ameriky a v podstate sa točí okolo vzťahu k indiánskemu HERMAFRODITOVI. Viac nie je čo dodať, treba si knihu prečítať.

Erika Jarkovská
slovenská, 1965