Tajné schůzky

Hannah Draytonová je čtyři roky vdaná, ale v jejím manželství to neklape. Aspoň Hannah má ten pocit. Její muž Humphrey je sice stále vlídný a zdvořilý, nicméně se chová podivně. Odstěhoval se ze společné ložnice a spí v pokoji pro hosty, přestože Hannah zoufale touží po dítěti. Do společnosti manželku příliš často nevodí, nemůže ji doprovodit ani do divadla a často ji nechává samotnou. Samozřejmě má pro své jednání vždy závažný důvod. Ve čtvrtek chodí pravidelně hrát bridž a víkendy tráví na venkově u stárnoucí tety a strýce, kteří ho vychovali. Hannah si s příbuznými nerozumí: nikdy ji nepřijali do rodiny, protože podle nich se drahý Humphrey mohl oženit mnohem lépe. Osamělá Hannah hledá náplň pro své prázdné dny a přemýšlí, jestli tak jako ona žijí i jiné manželské páry. Utíká se k psaní pohádek pro děti a uvažuje o tom, že je vydá knižně, přestože se jí to Humphrey snaží vymluvit. V den, kdy navštíví nakladatele Gillymana a seznámí se s jeho asistentem Davidem Craventonem, se však změní celý její dosavadní život. Tajné, byť zpočátku zcela nevinné schůzky s Davidem jí dodávají sílu a radost ze života, ačkoli ji trochu trápí výčitky svědomí. Hannah však netuší, že nově probuzená náklonnost může zničit mnohem víc než její prázdné a vyprahlé manželství. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32847/tajne-schuzky-32847.jpg 418

Thursday friend (1999)

Vydáno:, Ikar (ČR)

EvikU.
09.04.2017

Další kniha která mě oslovila. Milé četní. Hezky jsem si i ní odpočinula a o to jde.

reader.007
07.11.2015

Nebylo to špatné, ale Rok neviňátek mi přišel tak nějak lepší. Navíc se děj neodehrává tak hluboko v minulosti, takže mi tu chyběla sociální kritika kterou mám u Cooksonové nejradši.

Lothlorien
30.05.2013

Další z pěkných knih od C.Cookson, chvílemi i docela napínavá a jeden z motivů v knize mi připomíná i Jane Eyre :)

modranka
22.05.2012

Ak máte radi Cooksonovej knihy, túto určite nevynechajte. Výborná. Jednoduchšie sa to povedať nedá.