Lost Soul Lost Soul komentáře u knih

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Milý příběh, moc se mi to líbilo, i ten strohý popisný styl.

11.06.2014 4 z 5

Billie Billie Anna Gavalda

Velké zklamání, Gavaldu mám ráda, ale toto se jí nepovedlo, nemám ráda knihy psané hovorovým jazykem obsahující vulgární výrazy. Za sebe určitě nedoporučuji.

26.05.2014 1 z 5

Svoboda Svoboda Jonathan Franzen

Konečně dočteno, trápila jsem se více než dva měsíce. Kniha je velmi dobře napsaná a skvěle přeložená, nicméně osudy hlavních postav byli líčeny do nejmenších podrobností, takže jsem si občas potřebovala odpočinout. Kniha se mi líbila, ale žádná z hlavních postav mi nebyla sympatická, nejpříjemnější byl asi Walter; nejhorší, přímo nesnesitelná, byla jeho žena Patty. Ženské postavy byly víceméně všechny divné, nerozhodné, závislé na mužích, doprošující se o jejich lásku, podporu nebo je naopak od sebe odhánějící.
Doporučuji ji jako skvělou "studii" života americké středostavovské rodiny a jejich blízkých usilujících o svobodu v různých formách.

26.05.2014 4 z 5

Přišla z moře Přišla z moře Miloš Urban

Nuda, knihu si raději vypůjčte v knihovně, pokud máte Urbana hodně rádi a přece jen mu chcete dát šanci.

22.05.2014 2 z 5

Buddhovi sirotci Buddhovi sirotci Samrát Upádhjáj (p)

Román odehrávající se v současném Nepálu popisující osud Rádžy a Nilu, kteří se do sebe zamilovali již jako děti. Příběh jejich lásky popisuje i politické změny v Nepálu, boj o demokracii, příklon země k západní tržní ekonomice, ale také zklamání starší generace nad chováním mladých lidí, nezájem dětí starat se o své rodiče dle starých zvyků. Poměrně hodně liberální hlavní hrdinové žijí v protikladu proti většině tamních zvyklostí. Zklamal mě konec - pro mě nepochopitelné chování jejich dcery zkazilo skvělý dojem z knihy.Přesto se mi to líbilo, mohu jedině doporučit. Pochvalu zasluhuje i překlad.

18.05.2014 4 z 5

Přízrak Alexandra Wolfa Přízrak Alexandra Wolfa Gaito Gazdanov

Zajímavá kniha, líbil se mi styl, jakým byla napsána. Moc mi to připomínalo styl V. Nabokova.

15.04.2014 4 z 5

Náklonnost Náklonnost Sarah Waters

Moc se mi líbí, jak Watersová píše, ale po Noční hlídce už jsem po dočtení jejích románů spíše zklamaná. Od poloviny románu Náklonnost jsem si říkala, proč vlastně ten nudný příběh naivní nudné staré panny (na tu dobu, dnes je být v tomto věku svobodná naprosto normální :) ), ale pointa mě nadchla, ten zvrat byl úžasný a zlepšil můj výsledný dojem z tohoto románu.

27.03.2014 3 z 5

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Dobrá detektivka z divadelního prostředí, book-noir :)

20.03.2014 4 z 5

Rozšíření bitevního pole Rozšíření bitevního pole Michel Houellebecq

Dočteno jen proto, že kniha byla tak krátká. Neskutečně nesympatický hlavní hrdina, z jehož pasivity se mi dělalo zle. Knihu nedoporučuji citlivým jedincům, kteří mají pochybnosti o svém životě, mohli by se s tím chudákem nedejbože ztotožnit!!!!

16.03.2014 1 z 5

Just Kids – Jsou to jen děti Just Kids – Jsou to jen děti Patti Smith

Pro všechny milovníky rockové hudby a New Yorku.

16.03.2014 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Příjemné pohlazení po duši :)

09.03.2014 4 z 5

Třetí říše Třetí říše Roberto Bolaño

Po Divokých detektivech a 2666 velké zklamání, nudila jsem se až do samého konce!

02.03.2014 2 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Po Zlodějce příběhů jsem čekala něco poutavějšího. Ale jako odpočinkové čtení se to dalo.

19.02.2014 2 z 5

Smrt múz Smrt múz Marie Michlová

Velmi vtipná autobiografie fiktivního anglického spisovatele - nejlepšího spisovatele všech dob - Johna Smithe.

08.02.2014 5 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Velké zklamání z toho, že se hned na začátku dozvíte, kdo vraždu spáchal. Nicméně Konec vosí sezony není detektivka, je to velice smutný psychologický román o současných problémech lidí z dělnické vrstvy i z vrstvy horních deseti tisíc.

02.02.2014 3 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Dočteno jen kvůli tomu, že se mi moc líbila Noční hlídka. Malý vetřelec je nejnudnější kniha, jakou jsem kdy četla! Téma úpadku venkovské anglické šlechty mě zaujalo, ale na plnohodnotný příběh na pěti stech stranách to nestačilo, kdyby byl příběh zpracován jako povídka, tak by možná fungoval, ale bylo to zbytečně natahované, dokola opakované popisy domu, nezajímaví Ayresové, neskutečně nudný doktor Faraday - nedoporučuji. Dvě hvězdy dávám jen proto, že Watersová dobře píše a bylo to kvalitně přeloženo.

19.01.2014 2 z 5

Rok nekonečného strádání Rok nekonečného strádání Adam Rapp

Velmi vtipné vyprávění o životě mladíka, který přišel do New Yorku s velkými ideály. Místo vysněného úspěchu na literárním poli však přišlo zklamání jak profesní, tak milostné. Mohu jedině doporučit nejen všem milovníkům románů o New Yorku a mladých "nadějných" spisovatelích - skvěle se pobavíte

12.01.2014 5 z 5

Lodní lístek Lodní lístek Lenka Reinerová

Kniha má dvě části, mně osobně se víc líbila ta první - popis cesty do Mexika, kam se autorka vrátila po šedesáti letech. Příběh Lodní lístek už mě tolik nezaujal.

04.01.2014 3 z 5

Smrt dokonalého bilingvisty Smrt dokonalého bilingvisty Thomas Gunzig

Nejdřív mě hodně bavil černý humor, ale pak mi začala vadit ta spousta zbytečného násilí.
Krátký román se odehrává v roce 1978 ve fiktivní zemi připomínajíc bývalou Jugoslávii. Hlavní hrdina nejdřív zabije nevhodného manžela sestry svého kamaráda, pak v opilosti zbije milenku známého zpěváka, jehož kariéra upadá. Aby se vyhnul kruté smrti, která by ho za to čekala, dostane za úkol zabít zpěvákovu konkurentku - zpěvačku válku opěvujících písní. Občanská válka probíhá v přímém přenosu za vydatné finanční podpory nadnárodních firem.

30.12.2013 2 z 5

Solar Solar Ian McEwan

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.

28.12.2013 4 z 5