LooneyCZ LooneyCZ komentáře u knih

Příliš vysoký let Příliš vysoký let Kerry Greenwood

Phryne nezklamala. Nenáročné čtení na letní dny, doporučuji hlavně ženám.

06.07.2019 4 z 5

Dobrou s kobrou aneb Třicet legrácek před usnutím Dobrou s kobrou aneb Třicet legrácek před usnutím Terry Jones

Pěkné, čtivé, vtipné pohádky. Některé jsou povedené, jiné slabší. Je to vlastně takový trochu neobvyklý soubor příběhů, které většinou nesou i smysluplné poselství. Doporučuji spíše větším čtenářům, ale kniha se líbila i našemu tříleťákovi.
(Zařazeno do čtenářské výzvy 2019.)

14.01.2019 4 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Podle mého názoru obálka knihy zbytečně připomíná Dr. House, přitom Hugh Laurie je rozhodně víc než jen tahle postava nerudného lékaře. Navíc kniha nemá se seriálem absolutně nic společného. Věřím, že spousta lidí pak od ní očekává něco "trochu jiného".
Pokud se ale člověk od tohohle předsudku oprostí, pak je to fajn čtení!

26.03.2011 4 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

Jedna z těch lepších!

25.01.2011 4 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Nejlepší z celé Merde-série.

29.11.2010 5 z 5

Maškaráda Maškaráda Terry Pratchett

Skvělá knížka. V olomouckém Moravském divadle jsme ji viděli i jako hru a musím uznat, že se jim povedla. Na rozdíl od dramatizace Mužů ve zbrani zůstala divadelní Maškaráda skoro stejně vtipná jako knižní předloha.

28.11.2010 5 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Mnohem lepší než Šalina, dokonce tu bylo i pár vtipných momentů (např. setkání čtenářského kroužku).
Nečekala jsem žádnou duchařinu, horor ani detektivku, takže jsem nebyla zklamaná tím, že se z toho vyklubal obyčejný příběh z vesnice. Jenže... třeba Dvořáková jde podle mě v popisech hlouběji a u Soukupové se to NIC děje jaksi mnohem čtivěji. Havířovina se sice četla dobře, ale pořád jsem čekala, co z toho vyleze. A ono to prostě najednou skončilo. Něco se vyjasnilo, něco ne. Co tím vlastně autorka chtěla říct? Netuším.
Neurazilo, nenadchlo.
P.S. Zaujalo mě, že zmíněné lokality skutečně existují (potok Smutná, obec Nadějkov). Existuje tedy i předobraz Havířoviny?

26.02.2024 3 z 5

Noc nad Reykjavíkem Noc nad Reykjavíkem Arnaldur Indriðason

Upřímně, moc mě to nebavilo. A možná za to mohl i překlad. Některá slovní spojení byla zastaralá a neobratná, při čtení mi to pak skřípalo a nesoustředila jsem se na děj. Mimochodem, zřejmě nešlo o překlad přímo z islandského originálu, v knize to ale není uvedené, což mi nepřijde úplně správné.
Trochu mi vadily i zbytečně podrobné popisy nočních služeb, které v podstatě neměly žádný vliv na hlavní směr pátrání - to už samozřejmě s překladem nesouvisí. Celkově mi v téhle knize připadalo pátrání takové těžkopádné. Ano, Erlendur jednal na vlastní pěst, jenže se v tom motal jak Maďar v kukuřici. Otázky kladl takovým stylem jako kdyby mluvil s malým dítětem. Ony ty dialogy byly vůbec takové slabší. No a pak na to najednou kápnul. Hm. Nevím, to co jsem od Indriðasona četla před lety se mi líbilo víc. Tenhle "mladý Erlendur" mi prostě nesedl.

08.01.2024 3 z 5

Lapuťák a kapitán Adorabl Lapuťák a kapitán Adorabl Dominik Landsman

Líbil se mi Deníček moderního fotra, ale z téhle knihy jsem měla trochu obavy a dlouho jsem kolem ní v knihkupectví jen kroužila. Nakonec ji Junior nečekaně dostal jako dárek od kamarádů, a tak jsme se pustili do čtení. Byla jsem příjemně překvapená: je to vtipné (místy teda víc pro rodiče), je to napínavé a děj má hlavu i patu. Čtení bavilo jak nás rodiče, tak především syna (8 let). Ilustrace jsou parádní. Možná by to místy chtělo trochu jazykově učesat, ale to jsou spíš drobnosti. Za naši rodinu můžu doporučit.

11.11.2023 5 z 5

Veselé historky programátorské Veselé historky programátorské Miroslav Kopecký

Po deseti letech práce SW analytičky jsem se v mnoha situacích poznala a musela se upřímně zasmát. Žádná velká literatura to není, ale člověk z oboru se při čtení pobaví. Ideální čtení na cesty veřejnou dopravou.

12.12.2022 4 z 5

Skecy Skecy Petr Soukup

Kniha se mi dostala do ruky, respektive do čtečky, náhodou. Potřebovala jsem vyzkoušet novou aplikaci Palmknih pro e-výpůjčky z knihovny.
Knížka samotná je taková oddechová jednohubka. Obrázky jsou občas hodně vtipné a jazykově nápadité, jindy slabší. Připomínají MaComiX (Herbář prapodivných potvorů) nebo moji oblíbenou Slepí málokdy od Tomáše Jacka. Za mě dobrý.

09.07.2022 4 z 5

Dějiny násilí Dějiny násilí Édouard Louis (p)

Střídání vypravěčů je dost náročné na čtenářovu pozornost, je snadné se ztratit v čase i místě. Možná i to byl důvod proč jsem se ze začátku nemohla začíst. Nakonec mě ale vyprávění vtáhlo, ačkoli místy byly věty na můj vkus příliš nabubřelé a rozvláčné.
Kniha nemá v podstatě žádný děj, je to takové hodně intimní líčení a místy je to až psychicky nepříjemné. Zvlášť když si člověk uvědomí, že jde o autobiografii.
Celkově mám z knihy spíš smíšené pocity. Takové jako lepší tři hvězdy.

04.06.2022 3 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Heinz Günter Konsalik

Přečetla jsem prvních třicet stran a kniha mne bohužel neoslovila, takže jsem ji nedočetla. Vzdávám se tedy hodnocení...

17.08.2011

Kosti zrady Kosti zrady Jefferson Bass (p)

Čtivá kniha, trochu mrazivý příběh, zkrátka fajn čtení na léto.

04.07.2011 5 z 5

Na zámku Blandings (a jinde) Na zámku Blandings (a jinde) Pelham Grenville Wodehouse

Skvělá kniha. Úžasná byla i divadelní adaptace, kterou jsem před lety navštívila v olomouckém divadle Tramtárie.

29.11.2010 4 z 5

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Oproti prvnímu dílu byl toto jen slabý odvar. Bohužel.

29.11.2010 3 z 5