Looka2 Looka2 komentáře u knih

Dějiny psané Římem Dějiny psané Římem Vojtech Zamarovský

80% Knihu lze brát jako inspirační zdroj k dalšímu čtení. Nejpodrobněji se samozřejmě věnuje období římské republiky. Bohužel se mi dostalo do rukou vydání s četnými citacemi Marxe, Englse a kupodivu dojde i na Lenina :o))

02.06.2014 4 z 5

Hluboká orba aneb 20 let Visacího zámku Hluboká orba aneb 20 let Visacího zámku Jan Haubert

60% Velice vtipně napsáno, jen mě vytáčelo Haubertovo neustálé naříkání o kolik je na tom či onom koncertu okradl pořadatel. Čili hezky po Fanánkovsku - peníze až na prvním místě.

20.05.2014 3 z 5

Deadwood Deadwood Pete Dexter

100% netradičně syrový pohled na divoký západ. Seriál jsem neviděl.

14.05.2014 5 z 5

Slunce a víno chudých Slunce a víno chudých John Steinbeck

100% Platí v podstatě to samé jako pro Plechárnu. Jen možná o něco temnější.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

100% dobrá detailně vystavěná kriminálka, nicméně ke čtení dalších dílů mě nedonutila.

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

60% veskrze průměrná a nepřekvapivá detektivka.

12.05.2014 3 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

80% Víc než příběh hlavního hrdiny mne zaujalo vložené vyprávění o historii jednotlivých částí staré Prahy. Absurdní konec jsem příliš nepochopil.

Červený koníček Červený koníček John Steinbeck

85% Drsně jednoduché a krásné čtení hlavně pro děti okolo 10 let.

Drsná země Drsná země Annie Proulx

80% Velice slibný rozjezd, ve kterém jsou popisovány osudy předků hlavních postav se přehoupne do lehce nudné eko - agitky ze současnosti. Nicméně kniha ve mě po dočtení ještě dlouho rezonovala a nutila k přemýšlení nad dnešním stavem Ameriky potažmo celého světa. A to byl určitě i autorčin záměr. Také člověk získá nový - smířlivější pohled na buranský americký venkov.

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

VŠECHNO JE JEDNOU POPRVÉ.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pohádka tisíce a jedné noci...

10.05.2014 2 z 5