Drsná země

Americká autorka Annie Proulx, která žije střídavě ve Wyomingu a na Newfoundlandu, je literární hlas, jejž nelze přeslechnout. Pro děj svého v pořadí čtvrtého románu Drsná země si vybrala Texas a Oklahomu, kam přijíždí z Denveru Bob Dollar, který v pětadvaceti po skončení studia nevěděl, kam se vrtnout, a přijal práci u společnosti, jež hledá v zemědělských státech místa, kde by mohla založit farmy na chov vepřů. Usazuje se v texaském městečku Woolybucket, pomalu přichází na chuť zemi, která nikomu nedává nic zadarmo, a poznává, jak staří farmáři lpí na půdě, jež uhnětla jejich životy během velkých změn, jimiž v minulém století země prošla. Román zaujme svojí originalitou a přímočarostí a především nezapomenutelnou hlavní postavou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45065/drsna-zeme-cCp-45065.jpg 3.516
Vydáno, Vyšehrad

That Old Ace In the Hole, 2002

Kniha Drsná země

soukroma
07.07.2020

Oklahoma, Texas, Colorado - stále zajímavý Středozápad, o kterém bych si ráda něco početla. Ale tenhle román je prostě všehochuť, spousta vzpomínek, odboček a starých příběhů lidí, mnohem méně současnosti z tamních končin. Proto jen 55% - však jsem rozečetla před milionem let a jen s mírnou nechutí to zkusila znovu, první dojem přetrval - nic moc.
(Ale že by to bylo "pro ženy", podle štítku, to tedy rozhodně ne.)

pismenkovyJoe
04.06.2020

Celé to bylo takové Texaské, příjemně oddechové.

kalache
22.07.2016

...říká se,že chlap nosí obecně své zboží na té straně,na kterou si češe vlasy,a že tím vyvažuje to,jestli je pravák,nebo levák...v knize je plno takových životních pravd,jen nevím,zda platí i pro naše končiny,což?..

Looka2
12.05.2014

80% Velice slibný rozjezd, ve kterém jsou popisovány osudy předků hlavních postav se přehoupne do lehce nudné eko - agitky ze současnosti. Nicméně kniha ve mě po dočtení ještě dlouho rezonovala a nutila k přemýšlení nad dnešním stavem Ameriky potažmo celého světa. A to byl určitě i autorčin záměr. Také člověk získá nový - smířlivější pohled na buranský americký venkov.

Annie Proulx
americká, 1935