Looka2 Looka2 komentáře u knih

František z Braníka František z Braníka kolektiv autorů

70% zdráhám se tento booklet k CD nazvat knihou. Těžko také říct čemu lze věřit a co je obestřeno alkoholovým oparem. Franta už nám k tomu nic neřekne.

27.12.2023 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

75% Definitivní závěr to hodně vylepšuje. Jinak je to takový nudnější Sawyer.

26.01.2023

Borgiové a jejich nepřátelé Borgiové a jejich nepřátelé Christopher Hibbert

80% kniha je sepsána stručně a přitom poutavě. V ději respektive historii jsem se nijak neztrácel, až na ještě více zkratkovitý závěr, kde byla naráz přehršel postav. Nicméně pokud vás zajímá historie Borgiů, tak mohu s klidem doporučit.

27.03.2020 4 z 5

Prapory v prachu Prapory v prachu William Faulkner

60% můj druhý pokus přijít na chuť tomuto autorovi opět nevyšel. Přes nesporné kvality na mě román působil neproniknutelně a dějově zmateně. Prostě jsem se do něj nedokázal ponořit.

12.02.2020 2 z 5

Zvon pro Adano Zvon pro Adano John Hersey

80% Kniha mne pohltila až v druhé polovině při scéně návratu italských zajatců - teprve tehdy jsem pochopil proč asi dostala toho Pulitzera.

18.08.2019 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

100% ze začátku na mě kniha působila naivně, což jsem přičítal roku vydání. nakonec se však jedná o parádní vyzionářské dílo, z kterého zjevně čerpá mnoho následovníků.

15.05.2019 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

50% občas už mi přijde že King už mele z posledního. Toto je naprosto přemrštěně nafouklé a nekonečné.

07.03.2019 3 z 5

Medojedky Medojedky Robert Ruark

85% ale jo celkem jsem hlavnímu hrdinovy rozuměl. Zamrzí akorát občasná zdlouhavost, díky které jsem s knihou dlouho bojoval.

29.08.2018 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

70% Typ detektivky, kde od začátku znáte vraha nemám příliš v oblibě, nicméně atmosféra je celkem slušná.

19.12.2017 4 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

80% Pro mne netypicky psychologický Steinbeck, rozhodně má blíž k vážnosti Hroznů hněvu než hravosti Na plechárně.

20.05.2017 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

80% čekal jsem šokující porno, ale dostal jsem vtipnou studii, pedofilního zvrhlíka.

20.10.2016 4 z 5

Barnabáš Rudge Barnabáš Rudge Charles Dickens

85% chvilkami jsem už myslel, že to nedočtu. Rozvleklý dickensovský styl už mě rozčiloval. Ale stálo to za to.

04.08.2016 4 z 5

Hořké zrání Adriana Molea Hořké zrání Adriana Molea Sue Townsend

70% Kouzlo prvního dílu je nenávratně fuč, jako moje mládí.

07.02.2016 3 z 5

Šantaram Šantaram Gregory David Roberts

0% níkdy nekončící nuda z bombajského slumu. Jistě kdo chce kam pomožme mu tam. Nicméně mě to utvrdilo v myšlence do budoucna se vyhnout všem knihám na jejichž přebalu se skví nejlépe zlatým písmem bestseller. Téměř vždy máte totiž jistotu, že pod tímto pozlátkem se skrývá literární škvár nejhrubšího zrna.

15.01.2016 odpad!

Zaslíbená země Zaslíbená země Lion Feuchtwanger

90% poslední díl.

08.01.2016 4 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

80% akuratní

03.01.2016 4 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

100% Ke konci trochu kovbojka, ale výtečně se to čte.

14.12.2015 5 z 5

Templáři Templáři Ernst Sommer

90% Chvilku trvá zvyknout si na jazyk knihy.

14.10.2015 4 z 5

Básně Básně François Villon

85% Na to že jsou rýmovačky sepsaný v 15. století, tak jsou neuvěřitelně aktuální, vtipný a vůbec. Je vidět, že přes veškerou snahu kníratých feministek se na vztahu muž - žena napříč věky nic nemění.

03.09.2015 4 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

80% Ve výsledku hodně zajímavá kniha. Vůbec nevím co si o hlavním hrdinovi Josefovi myslet.

03.09.2015 4 z 5