lokonla lokonla komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Naprosto bombastická knížka, kterou bych z fleku hodila do maturitní četby. Je to skvěle a věrně napsané a je to jedna z mála knížek s tímto tématem, kterou bych si klidně přečetla několikrát.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Úplně první jsem viděla filmy.
Nedávno jsem si koupila audioknihu a moc mě to bavilo. Je to velmi chytlavě napsané a politický systém v Panemu je prostě famózní a do detailu vyřešený. Moc se mi líbí i jak je napsaná hlavní hrdinka. Celkově 1. knihu hodnotím pěti hvězdičkami a doporučuji ♥

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Upřímně po knize jsem sáhla kvůli obálce XD, ale její vnitřek je ještě lepší. Ze začátku jsem sice moc nechápala ty *flashbacky*, ale když jsem pochopila, skvěle to do knihy zapadalo.
Námět knihy není až tak moc originální, ale líbilo se mi jeho zpracování a konec, který jsem upřímně nečekala, ale jsem s ním spokojená.
V knize bylo hodně překvapivých momentů a odkrývajících se tajemství a knihu jsem nemohla odložit, je opravdu čtivá, DOPORUČUJI!

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Knihu jsem četla asi měsíc, vždy po částech. Byla dobrá, není nijak napínavá, stojí za to si ji přečíst, ale asi si ji už nikdy znovu nepřečtu. Doporučuji koupit e-knihu.

22.10.2020 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Já jsem četla od Greena Hvězdy nám nepřály, Papírová města
a Hledání Aljašky (Příliš mnoho Kateřin jsem ani nedočetla) a jeho knihy mě moc nezaujaly. Dala jsem ale šanci ještě Želvám a musím říci, že z těch, co jsem četla mě zaujala nejvíce.
Občas jsem narazila na skvělý citát, kterých je kniha plná. Kniha ukazuje, že je nutné si uvědomit, co je opravdu důležité.
Jeho styl mi ale prostě nesedí.

22.10.2020 3 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Klasická letní romance, kterou přečtete, když se opalujete na pláži.
I tak se mi kniha moc líbila, byly tam skvělé popisy a přiblížilo mi to krásně Zlatá léta (stejně jako Gatsby).
4 hvězdičky dávám za předvídatelný děj ;)

22.10.2020 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Jedním slovem skvělá!
Knihy z koncentračních táborů jsme četli už asi všichni a víme, co se tam dělo za zvěrstva. Tato kniha ale ukazuje 'Ten svět venku' během války a byl to zážitek. Je to poutavě psané a neskutečně smutné, ale kniha stojí za to.

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tohle je knížka, která se mnou navždy zůstane. Nechala ve mě hlubokou stopu a nelituji toho. Přečetla jsem ji za den a hltala jsem každé slovo. Je to strašně dobře napsané. Svět je představen jen v podobě malého městečka a vůbec to nevadí. Několikrát mě donutila brečet a nevadí mi to, stálo to za to.
Tahle kniha je připomínkou, že i malá vítězství vedou k vítězství konečnému. ♥

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

(SPOILER) SPOILER
Tak ten konec jsem nečekala. Jay je známý tím, že nevěří na šťastné konce, proto jsem nedoufala. Všichni věděli, že Mia umře. Ale tenhle konec? Naprosto pecka. Čekala jsem, že knihu dočtu a budu mít půl roku čtecí a existenciální krizi, jako po Božím hrobě, kdy stačily tři stránky, aby se všechno podělalo. Ale Rozetmění jsem odložila s naprosto klidným srdcem a dokonce jsem se smála. Dokonce jsem se možná i smířila s tím, že skončila s Ashlin.
PS: když Tric skočil, to byl nejhorší moment knihy. Naprosto mě to dostalo...

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Knihu jsem četla po tom, co jsem dočetla Grišu a ještě jsem nečetla Šest vran, věděla jsem co čekat a kniha byla ještě lepší než jsem čekala. Četla se rychle a prostě ta obálka je naprosto božíí ♥

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

(SPOILER) No ta tohle byla jízda. Naprosto skvělé postavy (opět), super zápletka a ten svět... netřeba slov. L. Bardugo je prostě skvělá autorka.
SPOILER
Ale co si budeme, jsem trošku zklamaná, že si prostě Kaz s Inej tu pusu nedali XD. Ale Jasper a Wylan jsou prostě lásky ♥