Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Super kniha plna zvratu a prekvapeni! Libi se mi prostredi zaoceanske lodi. Jen bych ji trochu zkratila, prostredek se misty nudne tahnul, ale jinak moc fajn cteni :)

17.01.2024 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

K tomuto románu jsem se dostala díky knižní štafetě s tím, že jde o erotiku.

Jak moc jsem byla překvapená z rychlosti, jakou plynul děj. Už někde na straně 60 byla dějová linka v bodě, kde u jiných autorů vstupujeme do druhého dílu čtyřdílné série.

Hlavní postavy Míša a Adam si střídali kapitoly, což bylo fajn, díky oběma pohledům bylo objasněno spoustu věcí. Míša za mě byla občas příliš hysterická a vlastně tak jako víc na záhlavek než vzteklý lev Adam (kterého jsem si oblíbila jakože moc ), některé její reakce byly nesmyslné a zbytečné.

Zhruba v polovině knihy se k erotice přidávají prvky psycha, thrilleru a detektivky, ovšem se stejným stylem psaní a jednáním románových postav, takže na mě bohužel pár věcí zapůsobilo jako neskutečná fraška a vyumělkované drama.

Každopádně hlavní linka je jasná, sledujeme cestu bílé a černé, dobra a zla, chudinky a boháče, neviňátka a prznitele a ani si netroufáme tipovat, zda na konci budou tvořit pár nebo se jejich cesty navždy rozdělí.
Podobnost s jinými podobnými romány jako je 50 odstínů apod. je samozřejmě náhodná.

Za mě průměrná oddechovka, nad kterou není třeba příliš přemýšlet, ale líbila by se mi mnohem víc, kdyby některé věci nebyly tolik lámané přes koleno. Někdy je méně více.

13.01.2024 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Okej. Přiznávám. Do kolonky “Nejoblíbenější spisovatelé se vedle Jefferyho Deavera definitivně posadil do křesílka Chris Carter.

Druhý díl řady mě totálně odpálil. To, jak jsou úžasní detektivové a jak moc jsem spokojená s popisy postav, míst a vůbec všeho, jsem psala u prvního dílu. Dělení na ultrakrátké napínavé kapitoly - stále skvělé, téměř dechberoucí.

Takže co na druhém díle pro mě bylo tak uchvacující? Byly to vraždy. Sériový vrah, který ví, čeho se bojíte a nebojí se to použít. V jednom případě jsem se našla a při čtení jsem cítila opravdu fyzické napětí a děs. To jen tak nějaká kniha nevyvolá. V podstatě budete u některých pasáží jen zděšeně koukat s otevřenou pusou.

Opět do posledního detailu promyšlené a propracované, do posledních stránek napínavé.

Tohle čtení je vážně jízda a nemůžu se dočkat dalších dílů!

05.01.2024 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Wow, wow, wow!

Detektivní thriller, který si mě k sobě přivázal od začátku až do konce.

Naprosto miluju autorovy popisy - všechny postavy jsou vykresleny tak, že je úplně vidíte a máte pocit, že je znáte. Dokázal do knihy propašovat i jejich výšku, a to na prosto nenásilně!

Kniha je dělena na kratičké kapitoly a ty jsou ukončovány přesně tak, abyste prostě MUSELI číst dál. Celou dobu jsem dostávala drobečky řešení případu a na konci přišlo wow odhalení, děj krásně gradoval.

Chvílemi jsem si knihu v hlavě srovnávala s Jeffery Deaverem a sérií s Lincolnem Rhymem. Konečně jsem našla něco podobně napínavého a čtivého, s nápadem.

Vraždy byly promyšlené, neokoukané. A o hlavních detektivech ani nemluvím - oba jsou skvělý a miluju je!

Modlím se ke spisovatelskému Bohu, ať jsou ostatní díly stejně skvělé, prosím, prosím.

Znáte Cartera? Máte sérii rádi?

5/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday

05.01.2024 5 z 5

Božská hra Božská hra Danny Tobey

Za mě je Božská hra thriller s neuvěřitelně dobrým nápadem! Partu puberťáků “sleduje Bůh a dává jim čím dál složitější úkoly, hází jim do cesty překážky a postupně je “hra čím dál temnější.

Od začátku jsem knihu hltala a těšila se na odhalení “Boha a na to, co všechno donutí hlavní hrdiny dělat.
První polovina knihy se četla sama a já nechápala špatné recenze.
Pak se ale něco zlomilo a z příběhu se stala divná táhnoucí se nudná fantasy věc a já měla horko těžko co dělat, abych to dočetla.

Co mě v knize bavilo byly postavy. Dobře vykreslené charaktery, situace, ktere byly reálné a i jejich myšlenkové pochody a dialogy byly velmi věrohodné.

Rozhodně bych uvítala kratší verzi knihy, vykašlala bych se na existenciální rozjímání a konec udělala víc thrillerově a pak bych se dobře bavila. Škoda skvělého nápadu, ale bylo fakt peklo to dočíst.

03.01.2024 2 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Pokud potřebujete vydechnout u pomaleji plynoucí oddechovky, tak Doktor láska vás určitě potěší.

Hlavní zápletka je celkem jasná, u těchto románků většinou člověk nepočítá s nějakými dějovými extra twisty. Každopádně v tomto příběhu jsem minimallně jednu informaci četla s otevřenou pusou, takže úspěch.

Postavy byly sympatické, představitelné. Doktor láska je třetí díl série, ale v případě, že jste předchozí dva díly nečetli, vůbec to nevadí.

Věc, která mě fakticky asi nejvíc iritovala, byl jakýsi robot ovládající Joannin byt. Bylo to na mě trošičku moc přitažené za vlasy, ovládal záchod, kávovar, běžecký pás

Poslední, co bych vytkla je délka knihy. Za mě by na příběh kolem 300 stran stačilo, přes 400 stran jen zařídilo hluchá místa, kdy jsem se až nudila.

10.12.2023 3 z 5

Smrtící spojení Smrtící spojení Ian W. Sainsbury

No, konečně se mi zase dostala do ruky pořádná thrillerová jízda! U téhle knihy jsem si prožila napětí, překvapení, touhu hádat, jak to dopadne a především jsem po hodně dlouhé době nemohla přestat číst a litovala každé chvíle, kdy mě okolnosti nutily ji odložit!

Příběh Mags, Bradleyho a jejich dcery Tam ukazuje šťastnou a spokojenou rodinku, která má jen pár vad na kráse. Mags chodí na terapie a jsou v jejím životem věci, které má v sobě nedořešené a trápí jí.
Bradley je velmi zaneprázdněn prací a má na život spíš vědecký pohled, ale svou rodinu miluje a snaží se být své ženě i dceři oporou.
A Tam je klasická puberťačka, která dostala svou první menstruaci, kvoká s holkama o klukách a chce se bavit.

Jak moc může jejich téměř dokonalý život narušit jeden skrytý talent a co všechno se z poklidného všedního dění může stát, tak to už si přečtěte sami. Slibuju, že momentů “Cožeeeeeee?! při čtení pár zažijete!

21.11.2023 5 z 5

Věž Věž Skye Warren

Závěr série Koncovka je za mnou!

Na mě tato trilogie působí jako horská dráha. První díl vás velmi pomalu veze nahoru, druhý díl si užíváte sešup z kopečka plný odhalení a napětí a třetí díl už jen jedete cílovou rovinkou a brzdíte.

Oslovení Malá panna nám zůstalo, přestože Avery s Gabrielem zažila už všelicos. Většinu knihy je zavřená a fňuká, že je zavřená, Gabriel je věčně někde v tahu, takovýho chlapa, aby člověk pohledal.

Sem tam nějaký erotiše skvost, samozřejmě má náš král i nadále mramorovou erekci, která je nekonečná a Avery je vždy připravená na cokoli, co si pro ni vymyslí. Ale nějak tomu chyběla šťáva. Obrazně řečeno.

Co se týče zápletky, tak se objasní pár věcí z minulosti, slza by možná mohla i ukápnout, ale já jsem byla vlastně vážně znuděná a jen jsem čekala, jestli bude happyend. Objevila se jedna postava, jejíž příběh by mě zajímal a údajně bude k přečtení v knize mimo tuto sérii, tak tomu možná šanci dám. Ale ve výsledku jsem ze závěrečné knihy série Koncovka zklamaná, hodnotím průměrem.

10.11.2023 3 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Druhý díl série s detektivem Fordem je za mnou. U Temné hry jsem říkala, že jsem spokojená a že doufám, že nepřijde klesavá tendence.

Bohužel musím říct, že z pokračování už tak nadšená jako na začátku nejsem.
Když budu mluvit o případu, tak mi chybělo pořádné napětí a děj se dost vlekl, nepřišel žádný wow efekt a když byl odhalen vrah, tak jsem rozhodně překvapením z postele nespadla. Průměrný příběh s průměrnou zápletkou a nepříliš originálním vyšetřováním.

Co mě zajímalo hodně byly osobní linky vyšetřovatelů. Především jsem se těšila na Forda a Hannah. Detektiv část osobního příběhu opět odkryl, ale nebylo toho moc a spíš bylo světlo namířeno na jeho syna. Ovšem naprosto zklamaná a smutná jsem z toho, jak málo prostoru dostala postava Hannah. Občas se v knize mihla, ale nic zásadního, prvnímu dílu dodávala šmrnc a vtip, tady sem tam něco prozkoumala, sdělila výsledek a to bylo vše. Po vyřešení případu to vypadalo na posun, ale na ten si nakonec musíme počkat do další knihy.

No Bohužel druhý díl série je pro mě definicí průměrnosti, nic, co by mě uchvátilo nebo urazilo.

08.11.2023 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

Musím říct, že jsem dlouho nezažila takovou pocitovou otočku u knihy. První polovinu jsem spíš tak jako mlčky trpěla nudný děj plný náboženství a rasismu a pak najednou mávnutím kouzelného proutku měli autoři mou pozornost.

V knize je relativně dost postav, hodně vazeb mezi nimi a strašně špatně se mi vzpomínalo kdo je kdo. Je to dané asi tím, že k nim byly poskytnuty jen základní informace a čtenář nemá šanci si s nimi utvořit vztah, nebylo tam nic, co by mě u jednotlivých hrdinů zaujalo a já si je díky tomu mohla rozlišit.

Samotný zločin, o který v knize jde, je za mě popsán naopak velmi chytlavě, dokázala jsem si představit popisované situace a líbí se mi, že to bylo neobyčejné, chytré, připravené.

Závěr mě však nijak neuchvátil, v podstatě mi je doteď tak trochu nejasný motiv zločince, vše bylo na konci takové uspěchané a krkolomné, což je velká škoda.

Knihu tedy hodnotím průměrně.

02.11.2023 3 z 5

Hříšně hříšný Hříšně hříšný Meghan March

Zaver serie nebyl uplne spatny, ale celkove byl dej tak predramatizovany, ze by to ani zfilmovat neslo. Obcas jsem si pripadala jak ve spatnem akcnim filmu. Par prekvapujicich zvratu me sokovalo, celkove serie mela dil od dilu spis stoupavou tendenci, ale obecne je to proste odpocinkovy prumer.

22.10.2023 3 z 5

Hříšně provinilá Hříšně provinilá Meghan March

Druhy dil serie byl za me urcite lepsi nez jednicka! Porad je to prumerny romanek, ale aspon jsem se tolik nenudila. Ziskali jsme par odpovedi a konec prinesl dalsi sokujici zpravu. Jsem zvedava, jak pribeh uzavre dil treti. :)

21.10.2023 3 z 5

Hříšně bohatý Hříšně bohatý Meghan March

Prvni dil teto serie hodnotim prumerne, a to s odrenyma usima. Dej se temer nehybe, postavy delaji to same dokola. Jen diky tomu, ze autorka aspon knihu neudelala zbytecne dlouhou a nakonec se ji podarilo v zaveru vytvorit i nejake napeti, dostala ode me kniha tri hvezdy.

18.10.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Perfektní oddechový románek, který je předvídatelný jako všechny tyhle pohádky pro nás holky, ale stojí vážně za to!

Hlavní hrdinka Olive mě trochu štvala tím, že nebyla schopná nikomu nic narovinu říct a neustále si ztěžovala život, ale samozřejmě musela být trochu švihlá, aby všechno fungovalo, jak má.

A Adam? Toho jsem si brutálně zamilovala! Přísný, ale férový, inteligentní, pozorný a ještě namakaný? To chceš.
Jeho humor, péče, pracovitost, pragmatičnost, to všechno se mi moc líbilo!

Jejich přátelé byli také skvělí, jejich příběhy nebyly vyprávěny tak do hloubky, ale stačilo to na to, aby je člověk dostatečně “poznal a mohl se radovat a smutnit i z těchto dějových linek a osudů.

Prostředí školy se zaměřením na biochemii bylo jen třešničkou na dortu, okamžitě bych se s Olive vyměnila a žila její život.

Moc doporučuji!

30.09.2023 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Milá romanťárna s klasickým motivem “zakázané lásky. Rozhodně u knížky není třeba nějak přemýšlet, děj je velmi předvídatelný, ale to už tak u tohoto typu knih bývá.

Postava Ivy mě bavila, dívka ze zlaté klece byla dobře popsána a líbilo se mi, jakou měla i přes svůj původ povahu. Možná by nemusela chvílemi být za hloupoučkou.

Drsňák Ryan byl vykreslen jako týpek, který stojí za hřích, škoda jen, že si spoustu věcí myslel a málo mluvil. Hodně by to zrychlilo náš příběh.

Místy jsem se dobře bavila, děj mi ubíhal zhruba první třetinu. Bohužel pak přišla taková vleklá část, kdy jsem si říkala, že už bych to klidně ukončila.

Závěr byl opravdu hollywoodský, takové přehánění by mohlo konkurovat Osobnímu strážci.

Na dlouhé zimní večery asi fajn, ale minimálně o sto stran bych knihu zkrátila.

30.09.2023 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Myslím, že už si můžu s klidem říct, že prostě nemám ráda Jodi Picoultovou. Zkoušela jsem po několikáté a bohužel

Kniha má neuvěřitelně silný příběh, u kterého bych za normálních okolností brečela jako malá holka a hodně bych ho prožívala. Ale bohužel to díky autorčině stylu psaní nešlo. 410 stran o něčem, co kdyby zkrátila na polovinu a zařadila méně přemýšlení a více dialogů, tak by bylo skvělý.

Líbilo se mi rozvržení mezi téměř všechny postavy, byl vidět jejich pohled. Už se mi ale nelíbilo skákání z přítomnosti do minulosti, a to bez nějakého důvodu, kontextu Byly popisovány vzpomínky, které absolutně neměly nic společného s dějem.

Hodně mě překvapil závěr, čekala jsem to trochu jinak. Každopádně i přes překvapení na konci to bylo protrpěné a dobrovolně bych do toho znovu nešla.

Co vy, máte rádi Jodi Picoult?

25.09.2023 2 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Na pokračování série Hřiště lásky jsem se moc těšila. A musím říct, že bylo na co.

Hlavními hrdiny jsou tentokrát Jack a Riley.

Jack má zdravotní problémy, hrozí mu, že s rugby bude muset skončit, což je pro něj naprosto nepředstavitelné. Když potká Riley, do života mu opět vstoupí světlo.

Riley má však hodně starostí, protože má velmi povedeného bratříčka. Neřeší ale věci úplně šťastně, a tak mě velkou část knihy štvala a poslala bych jí až tam, kde už slunce nesvítí.

Jejich vztah utrpí velkou ránu a rozhodně to na žili šťastně až do smrti nevypadá. A když už by mohli jít každý svou cestou, všechno se ještě víc zkomplikuje

Za mě byla Haka za Lilii určitě lepší, ale i u tohoto dílu jsem byla dojatá, zasmála jsem se a moc se mi líbilo rozdělení knihy do kapitol z pohledu Riley i z pohledu Jacka.

Doporučuji!

18.09.2023 4 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Ufff Bohužel musím hned z fleku vybalit, že tahle kniha rozhodně zdaleka nezapadla mezi mé favority a celkem jsem se těšila až budu mít dočteno.

Na začátku jsem dostala klasický romantický příběh dvou zamilovaných lidí. Jejich osud hrůza, všechno špatně, po letech se setkávají. Fajn, proč ne.

Hlavní hrdinové se společně s ostatními postavami vydávají na zaplacenou honbu za pokladem, najednou přichází situace, která by se spíš hodila do nějakého akčního filmu. Spoilovat nebudu, ale všichni přihlížející, kteří by měli dělat spoustu věcí a nějak reagovat se rozhodnou, že budou dělat jakože nic a najednou se z akčňáku dostaneme ke stylu Indiana Jonese nebo Jumanji. Když už se smiřujete s tím, že místo románu čtete nějakou divnofantasmagorii, přijde chvíle románu, na kterou volně naváže akčňák z roku nebreč. Dějí se věci, ze kterých by se běžný smrtelník asi po, ale naši hrdinové vše vyřeší s grácií hodnou Jamese Bonda.

No Nemám co k tomu víc říct. Nebyl to největší odpad, jaký jsem kdy četla, to bych lhala. Ale slátanina to teda je.

2/5

Budu moc ráda, když mě budete pro další recenze sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

10.09.2023 2 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Druhý díl trilogie Královská elita dodal odpovědi na spoustu otázek. Konečně do sebe některé části příběhů hlavních hrdinů Elsy a Aidena zapadly. Bohužel se však vynořily další otázky a nedokončené linky, takže nezbývá než čekat na třetí závěrečný díl.

Kniha je stejně jako první díl dělena do kapitol střídajících pohledy obou, což mi velmi vyhovovalo, děj ubíhal a opět se autorka postarala o vytváření správného napětí.

Aiden nám malinko vyměkl, což mě vlastně mrzí, každopádně je to asi pochopitelné vzhledem k tomu, kam vše směřovalo.

Erotické scény jsou lehce tvrdší, v některých momentech pro někoho asi za hranou, ale nejsou laciné a otřepané.

Ocelová princezna pro mě byla malinko slabší než Zvrhlý král, možná mi zmizel ten wow efekt ze stylu psaní a některé části pro mě byly méně zajímavé, ale pořád si zaslouží vysoké hodnocení a nemohu se dočkat dalšího dílu!

4/5

Budu moc ráda, když se podívalte na moje další recenze na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

10.09.2023 4 z 5

Zátah na ďábla Zátah na ďábla Richard Lourie

Čikatilův případ mám v povědomí už z jednoho dílu podcastu Opravdové zločiny. Knihu jsem tedy četla s nějakou představou a jen jsem si doplňovala informace, které jsem nevěděla.

Po vás, kteří jste o Andreji Čikatilovi ještě neslyšeli - velmi doporučuji si knihu přečíst. Jeho činy byly otřesné, jeho bezcitnost nechutná, ale i o zle je třeba mít povědomí.

Tento masový vrah má na svědomí přes padesát životů patřících především dětem. On sám si pak přimýšlel další a tvrdil, že to bylo přes sedmdesát mordů. Vraždy byly sexuálně motivované, způsob zabití velmi krutý. Kdyby to bylo na vás stále málo, některé kusy těl také požíval.

Jeho příběh je v knize představen především z pohledu vyšetřovatele Kostojeva. Díky tomuto náhledu je vidět, že mohl být zavřený už spoustu let, kdyby ruská milice fungovala tak, jak má.

Našlo se pár kapitol, které bych klidně vyškrtla, především o minulosti některých postav a politická situace. Mnoho útržků nebylo vůbec důležitých pro děj knihy.

Každopádně jako zločinožrout jsem s informacemi spokojená a zvídavým a zvědavým čtenářům velmi doporučuji! Snad jen pokud jste extra cíťové, tak raději sáhněte po jiné knize.

30.08.2023 4 z 5