Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Svedu to na tebe Svedu to na tebe Lucie Šilhová

Jako kniha je to humorna. Ale uprimne… Na mne asi moc humorna. A kde je hranice humoru? Kdo vi. Kazdopadne na mne uz to bylo moc tlacene, prilis mnoho hratek se slovy, snaha rozesmivat u kazdeho odstavecku, abych si jako ctenarka rekla: “No ta ten zivot bere ale s nadhledem!” Ve vysledku mam pocit, ze autorka nejakych 250 stran fnukala. A to mi humorne neprislo.

23.08.2021 2 z 5

Černé ovce a beránek boží Černé ovce a beránek boží Joanna Cannon

Zacatkem je tezke se projousat, ale pak uz clovek potrebuje cist dal, aby zjistil, co se teda ksakeu stalo… kazdy z ulice ma tajemstvi a ta se pomalu rozkryvaji. Stve me konec, kdybych si neco chtela domyslet, napisu knihu sama, nesnasim nedokoncene knihy. :D

22.08.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Knizka jako celek je pro mne celkem nezazivna, tim, ze se to ma tykat ceskych dejin a nejakeho coby kdyby, ocenila bych vetsi zatahnuti ctenare do te doby, jak to teda jako melo vypadat - to, ze vsude stoji vojaci jsem si precetla dvacetkrat, ale nebyl to text, ktery by vyvolaval emoce.
Jedine, co vyvolavalo emoce byl vztah Lenky s Majou, clovek podvedome doufa v dobry konec, dokonce bych i prezila, ze maminku Oenk nestihne, protoze utekla a konecne nasla klid. To ze ji zabijou pohranicari je kruty konec pribehu.
Vic me asi bavily casti s Magdou nez s Majou, byly zazivnejsi a lip se clovek zacetl a vzil do deje.

17.08.2021 3 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Svela knizka! Neni nejak extremne narocna na premysleni, ale zaroven obsahuje dostatek zajimavych zapletek a postupne rozkryva ruzna tajemstvi. Doufam, ze bude velmi brzy dalsi dil!!!

04.08.2021 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Cekala jsem malinko humornejsi dej, ale vubec nevadi. Dilo skvele, kniha se mi cetla dobre, velmi zajimavy konec, ja bych teda jednala jinak nez Marysa… :D

30.07.2021 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Neuveritelne zdlouhavy pribeh s obcasnym trefnym vtipkem. Obrovsky dlouhe popisne pasaze, co vsechno zavarovala a co se da objednat z katalogu… Bohuzel za mne rozhodne ne oddechovka, cetlo se mi to spatne a dlouho. Chybela mi nejaka zapletka a rozuzleni.

30.07.2021 2 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Neuveritelne, co je v knize napsano, kdyz si clovek uvedomi, KDY to bylo napsano. Druha polovina knihy vsak jen opakujici se pasaze a nuda.

30.07.2021 4 z 5

Rodina a jiné katastrofy Rodina a jiné katastrofy Alexandra Borowitz

Kniha je nenarocna, vtipna a oddechova. Pasuje mi do vyzvy a diky tomu jsem se k ni dostala. Od mych psycho hororovych zazitku to byl paradni odpocinek.

16.05.2021 3 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Precteno jen kvuli ctenarske vyzve a byla to teda vyzva velka... Bohuzel tento typ knizek rada nemam a cekala jsem, kdy uslysim mnoukani, otravne a zdlouhave pribehy, ve kterych se dozvite, ze kocka onemocnela, dostala injekci a je zase ok. Jako oddychovka mozna dobre, protoze se u tohoto premyslet ani neda, leda co budu vecer varit.

05.03.2021 2 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Ze zacatku byla knizka fajn, nabizela se hromada moznych scenaru a zapletek, coz udrzovalo ctenare v napeti. Ovsem po pulce knizky jako by autorce dosel dech a zacal psat nekdo jiny, nekdo bez fantazie. Najednou to bylo vsechno zmatene, tezko uveritelne a hrozne rychle.

04.03.2021 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Po hodne dlouhe dobe jsem sahla po Stmivani kvuli ctenarske vyzve. A musim rict, ze i kdyz je to teda fakt prihloupla knizka, cte se dobre, dej plyne a kazilo mi to snad jen to, ze jsem dopredu vedela, co se bude dit...

21.01.2021 3 z 5

Sedem rozchodov Amy a Craiga (Príbeh lásky) Sedem rozchodov Amy a Craiga (Príbeh lásky) Don Zolidis

Knihu presne vystihuje jeji nazev. Nejedna se o zadny hluboky pribeh plny zvratu, ale naopak o jednoduchy YA romanek, ktery je protkan vtipnymi hlaskami nedospeleho Craiga. Rozhodne bych knizku nezaradila mezi sve nejoblibenejsi, dokonce bych ani nerekla, ze nejak hodne uspokojila moji ctenarskou dusi, ale do ctenarske vyzvy (srdce na obalce) mi pasovala, precetla jsem ji za odpoledne, parkrat se zasmala... Takze vlastne zase tak spatne to nebylo, ne? :)

20.01.2021

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Precteno kvuli vyzve (jmeno hlavni postavy v nazvu), kazdopadne fajn young adult oddechovka s tematem LGBT. Bavily me vymeny e-mailu a napeti, kdo ze bude teda ten Blue. Jsem uz mimo cilovku, verim, ze pred deseti kety by se mi to libilo mnohem vic, ale i tak to bylo fajn. :)

17.01.2021 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Knizku jsem koupila na zaklade ctenarske vyzvy a musim rict, ze rozhodne nelituju! Kovyho sleduju uz nekolik let, se spoustou jeho nazoru se ztotoznuju a jeho autobiografii jsem precetla jednim dechem. Pri cteni jsem v hlave slysela jeho hlas a jako bych videla jeho grimasy a gesta a mnohokrat se nahlas smala. Skvela prace!

16.01.2021 5 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Nevsimli jsme si, ze je kniha pro young adult, zaujalo nas (respektive kamosku, od ktere jsem si knihu pujcila) tema. Sekta, useknute ruce... Jakoze coze? Vypadalo to jako paradni psycho narez. No bohuzel je tam ta kategorie knihy straslive znat. Malo se pracuje s emocemi postav, jejich psychika je prakticky nerozebirana. A co me rozsekava je to, ze holka, co zije takovych let v sekte je najednou ve meste a vlastne se ani nicemu nepodivuje, vsechno prijma s naprostou samozrejmosti... Zvlastni, kdyz do te doby zila bez elektriny a tekouci vody. :/
No jako pribeh fajn, ale napsane je to opravdu pro zacinajici pubertaky, kteri teprve zanr thriller a psycho v knihach objevuji.

16.01.2021 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Knizka nebyla uplne priserna, celkem dobre se to cetlo, ale nektere veci me nastvaly, byly nedomyslene a konec byl jako sprint na 100m, hlavne to mit rychle za sebou.
Nejvic me asi nastvala “chyba” (nebo zamer) ve jmene... Jestli to byl zamer, tak je to jeste ubozejsi nez jsem myslela, protoze tim jednim jmenem autorka sebrala ctenarovi napeti a moznost fantazirovat a na konci nedoslo k momentu prekvapeni, ale nastvani.

16.01.2021 3 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

P-R-I-S-E-R-N-O-S-T!!!! Nebyt toho, ze mi kniha zapada do vyzvy (do 15. mista v nekterem ze zebricku DK - samozrejme v zebricku nejhorsich knih), tak jsem ji odhodila uz po padesati stranach. Ale hecla jsem se, nakonec jsem ten vyblitek docetla. Eroticke sceny z 99% opravdu k smichu, zbyle jedno procento bylo zdeseni nebo udiv. Spisovatelka ma poradnej bordel v hlave nejspis... Jsem rada, ze to mam za sebou. :D

13.01.2021 odpad!

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Urcite je potreba tuhle knihu brat jako ROMAN a ne jako valecnou literaturu. Jsou v ni zachyceny spis jen stripky vseho zla, ktere se v Osvetimi delo a hodne situaci mi prijde pozitivne prikraslenych. Pokud to ale zvladnete cist jako roman, ktery se nepoji 100% s pravdou a minulosti, najdete v nem velmi emotivni pribeh plny zvratu.

10.01.2021 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knizky jsem se dost bala. Ani nevim od koho nebo kde jsem se dozvedela, ze nestoji za moc. Pristupovala jsem k ni tedy od zacatku s odstupem a vzala ji do ruky nahodou jen kvuli splneni tematu ctenarske vyzvy. Kazdopadne musim rict, ze predcila vsechna ma ocekavani, styl psani mi vyhovoval, stridani minulosti a pritomnosti me udrzovalo v napeti a prekvapila me spousta zvratu a skvely konec! :)

09.01.2021 4 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Musim rict, ze jako vasnive cestovatelce mi knizka prijde skvela! Naprosto presne si vybavuji situace, pri kterych jsme s manzelem jen s otevrenou pusou zirali a rikali si “Prace delegata je tezka.” Tohle dilko to potvrzuje a zaroven ukazuje, ze i prestoze turiste nechavaji mozek doma se to da. :)

07.01.2021 4 z 5