limetka2008 limetka2008 komentáře u knih

Propast času Propast času Roman Bureš

Uf! Já sci-fi skoro vůbec nečtu, dostala jsem se ke knize vlastně náhodou - no a už jsem ji nemohla odložit. Přečteno za den a fakt to je dobré! Představuji si, jak takhle autor kouká jednoho dne na vlídnou českou krajinu....a v hlavě se mu začíná odehrávat časotřesení, de facto předurčující celý děj knihy. Výborný nápad a dobře zpracovaný.

17.09.2016 4 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Ále jo, dobré to bylo! Pravá odpočinková četba sice s předvídatelným hepíjendem, ale i s celkem pěknými myšlenkami o vině a odpuštění, a také o jejich následcích. Nebylo to plytké, jak jsem se původně trochu obávala.

15.09.2016 3 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Děsivé, čím si Céline musela projít... příběh silný, protože pravdivý, jeho literární zpracování celkem průměrné, ale to zde není tak důležité - podstatné je, že knížka může obětem násilí dodat naději a odvahu změnit svůj osud. A to vidím jako její největší přínos.

11.09.2016 4 z 5

V divočině V divočině Diane Thomas

Zajímavý děj, občas tajemný a místy silně erotický, překvapivý závěr a nový poznatek o nemoci zvané syndrom mnohočetné citlivosti na chemické látky - o té jsem opravdu slyšela poprvé. Stojí za přečtení, není to žádná tuctovka.

05.09.2016 5 z 5

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

Příšerná blbovina, křečovitý pokus o humor a ty "vtipné" hlášky bych chtěla vidět, které dítě by je takto prohlásilo - viz kapitola "Zdravení a pozdravy" - Perun s tebou! a Zduř cype! - to není slovník čtyřleté holčičky, to jen tatínek si myslí, že je spisovatel, ale je to pouze hodně trapný pokus o humor. No a takhle to pokračuje až do konce.

05.09.2016 odpad!

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Tato knížka je prostě nádherná - hluboký a mistrně vystavěný příběh - je hodně odlišná od většiny dnešní běžné knižní produkce a na rozdíl od spousty jiných mi v hlavě určitě utkví trvale.

03.09.2016 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Každý má jiný vkus a není žádná kniha pro každého. Já občas také některé knihy nepochopím, ale to apriori neznamená, že jsou špatné. Tož tak...

02.09.2016 5 z 5

Kamarádky z mokré čtvrti Kamarádky z mokré čtvrti Ann Leary

Celkem průměrně dobrá kniha, která pravdivě líčí cesty, kterými člověk vcelku nenápadně zabředává do závislosti.

31.08.2016 3 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Stará moudrá žena a mladá poněkud ztracená rebelka, hm, trochu klišé, nicméně byl to pěkný příběh, hvězda dolů za konec, kde autorka nějak jakoby náhle nevěděla, co s tím. Ale jo, doporučuji k přečtení, není to ztracený čas.

29.08.2016 4 z 5

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Jooo, tak tahle byla opravdu dobrá! Taková dobře vypečená thrillerová laskominka!

20.08.2016 5 z 5

Pravda o tobě Pravda o tobě Susan Lewis

Dalo se to - ani perla ani propadák, jasně že s happyendem, ale no tak život těch šťastných konců zas až tolik nepřináší, tak proč ne aspoň v knihách.

20.08.2016 3 z 5

Safa Safa Waris Dirie

Kniha mne velmi zaujala jednak poselstvím o problému, o němž jsem mnoho nevěděla, ale také nereálnými představami, jaké mají chudí Afričané o ráji v Evropě a o tom, že odchod do Evropy vyřeší všechny jejich problémy. Ta naivita by byla téměř úsměvná, kdyby se nás imigrace tak těsně v současné době netýkala...

14.08.2016 5 z 5

Skandál! Skandál! Jilly Cooper

Pro mne tedy naprostá ztráta času. Je to velmi tlustá bichle o ničem, pořád jsem čekala, kdy se děj trochu rozeběhne, ale ona ta nuda pokračuje až do konce.

14.08.2016 odpad!

Mladý mesiáš Mladý mesiáš Anne Rice (p)

Poutavý příběh, cenný mimo jiné tím, že si autorka dala hodně práce se studiem a přesností historických reálií, čímž celý příběh získává na plastičnosti. Sama autorka byla katolicky vychovaná, prožila odpadnutí od víry a pak opětovný návrat k víře, a celé to hledání se na vynikající kvalitě knihy bezpochyby také podepsalo.

28.07.2016 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Skutečně hodně drsný příběh, pořád jsem doufala, kdy už s tou Julií někdo pořádné zatřese, aby se vzpamatovala, vlastně ona byla ta narušená a problematická, podle náznaků mnohem dříve, než Agnes adoptovala. Život v samých maloměšťáckých lžích.... ano,opravdu silný příběh k zamyšlení. Možná že geny jsou geny a s Agnes a to mohlo dopadnout stejně jako s kluky Terezy Boučkové (viz Rok kohouta), jenže na rozdíl od nich tahle holčička vůbec nedostala šanci. Jediné čím měla být - výkladní skříní své "matky" - to by se nepodařilo ani u vlastního dítěte...Buď by se vzbouřilo nebo zlomilo a bylo celý život nešťastné.

23.07.2016 5 z 5

Návrat ke Stromu života – Evoluce a křesťanství Návrat ke Stromu života – Evoluce a křesťanství Marek Vácha

Pro mne opět 100% skvělá knížka, jako zatím od Váchy všechny. Přesto mi dala trochu víc zabrat, je tam dost odborných fyzikálních, biologických a genetických pojmů, takže jsem musela občas zalovit v zaprášených šuplících paměti a vytáhnout kdysi moc dávno studované vědomosti, oprášit a zapojit mozkové závity, čehož tedy rozhodně nelituji!

22.07.2016 5 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

Tak nejprve jsem se nemohla začíst, pak vůbec přestat třeba na chvíli číst a po dočtení pozdě večer jsem zase dlouho nemohla usnout a hlavou se mi honily myšlenky na ten složitý osud na pozadí hrozné doby. Zejména ta část minulého století, kterou už pamatuji, mne nenechala chladnou - a když Růžena potkává v parku "Žábu" poklidně krmícího holuby, napadá mne - kolik z těch roztomilých stařečků a stařenek, jimž jsme v dětství pomohli odnést tašku s nákupem, mohlo mít klidně na svědomí tyhle hrůzy....
Kniha je skvělým svědectvím otřesné doby a souvislostí s mnoha osobnostmi z politického, kulturního i duchovního života. O Růženě Vackové je sice také, ale celkově se zdá, že právě o jejím soukromém životě těch informací mnoho neposkytuje, možná proto, že své soukromí nedávala příliš všanc veřejnosti. Nicméně to opravdu nevadí a tento silný příběh se vám zapíše do myšlenek skutečně nadlouho.

21.07.2016 5 z 5

Smrt nemá poslední slovo Smrt nemá poslední slovo Simone Troisi

Svědectví o tom, že Bůh dává sílu zvládnout a unést i to, co se zdá být nemožným, příběh o životě, o Boží lásce a odpovědi lidského srdce.

13.07.2016 5 z 5

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Nebavilo mne to, zdá se, že autorka měla nápad a pak už moc nevěděla, co s ním - ani jedné postavě jsem nevěřila a celé to bylo jakési divné a "mimo mísu". Jedna hvězda za snahu.

13.07.2016 1 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Konečně zase dobrý psychthriller - autorovi se podařilo mistrně navodit mrazivou hrůzu bez litrů krve, kyblíků střev a podobných oblíbených "severských" nechutností. A konec celkem nečekaný, všechno hrálo do noty spíše druhé možnosti.

03.07.2016 4 z 5