limetka2008 limetka2008 komentáře u knih

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Kniha se četla dobře, ale ten příběh, zápletky a hlavně postavy pro mne nebyly svými způsoby jednání moc uvěřitelné. Ať už ten celoživotní obdiv bez stínu pochybnosti k bohatým příbuzným anebo osudová a nehasnoucí láska tří bratranců k Alexandře. No a udržované a protrahované napětí, směřující k Dramatu, mělo u mne ten efekt, že mne drama moc nešokovalo, čekala jsem něco takového.

31.08.2017 3 z 5

Čtení z kávové sedliny Čtení z kávové sedliny Eve Makis

Jak už psáno níže, kniha má atmosféru řeckého léta, ale přiznám, občas jsem některé stránky přeskakovala, nemá to spád a trochu mne to chvílemi i nudilo.

20.08.2017 2 z 5

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Kvalitně vystavěná detektivka (proč se dnes kdeco musí zaškatulkovat jako thriller?), napínavá až do rozuzlení. Postav bylo dost, ano, ale byly pro mne rozlišitelné, takže jsem se v nich neztrácela. A dobře vybrané hřiště - malá zcela bezpečná vesnice, kde se nikdy nic neděje, úplně jsem cítila, jak se stupňuje nervozita.... Jo, fakt dost dobrý!

14.08.2017 4 z 5

Bouda, která krmí milion dětí Bouda, která krmí milion dětí Magnus MacFarlane-Barrow

Magnus je člověk, jehož dobročinné aktivity by mohly směle naplnit další tři průměrné životy až po okraj a zasloužily by si hvězdičku za každé zachráněné dítě. S chutí jsem četla o tomto požehnaném díle, jedna hvězdička ubyla pouze za určitou rozvláčnost, dalo by se to zhustit do dvou třetin. Ale chápu, že tohle není beletrie.

13.08.2017 4 z 5

Moje všechno Moje všechno Katie Marsh

Celkem dobrá knížka na dovolenou. Neurazí, mírně potěší, ale za pár týdnů mi nejspíš úplně vyvane z hlavy.

13.08.2017 3 z 5

Chvála ženy statečné aneb co nám feministky neřekly Chvála ženy statečné aneb co nám feministky neřekly Ilona Burdová

Vydržte trochu kostrbatější začátek rozhovoru s historikem, pak již se kniha rozbíhá příběhy statečných žen z historie i nedávné minulosti a současnosti. Velmi kvalitní je část, která se zaobírá současnými pro-life aktivitami a těžkou snahou kultury smrti tyto aktivity zdiskreditovat. Nu, nebude se mi dnes lehko spát při představě, kam to může dále vést a v čem to mají možná žít naši potomci, ale jsem velmi vděčná Iloně Burdové, ženě statečné, že se ve své knize vším tímto zabývá, nebojí se pojmenovat věci pravdivě a její kniha je především o naději, že zlo a zvrácenost nezvítězí.

08.08.2017 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Já tedy dávno nejsem mládež, ale přesto jsem si z knihy hodně načerpala, jako ostatně ze všech od Váchy. Tohle byste asi mnozí od katolického kněze nečekali, ale ano, pravda, takoví -pravdiví - bychom my katolíci měli být, abychom byli pro svět uvěřitelní a o víře mohli opravdově svědčit...

07.08.2017 5 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Slabší průměr, nic neočekávaného se tu nekoná, příběh naprosto předvídatelný, prostě klišé. Šestiletá holčička mluví jako dvanáctiletá, tomu se moc uvěřit nedá.

07.08.2017 2 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Dobře vymyšlená zápletka, jen jsem se občas ztrácela v tom, kdo je kdo a také retrospektivní vsuvky mi v tom dělaly trochu binec.

05.08.2017 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z knih, které si budu hodně pamatovat. Já netušila, do čeho jdu a pak už se nedalo od příběhu odtrhnout. Skvělé, i když je to těžké téma, napsáno lehkou rukou. Mornštajnová umí!

17.07.2017 5 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Dobrá kniha, která, i když je celá o blízkosti smrti, je zároveň svým vyzněním oslavou života až do jeho přirozeného konce.

17.07.2017 4 z 5

Na slzy nezbyl čas Na slzy nezbyl čas Blanka Faltová

Téma dobré, zpracování ale velmi vázne - příliš mnoho zeměpisných popisů a také velmi rozvláčně a opakovaně rozebírané pocity. Škoda toho příběhu, literárně to moc zdařilé není, spíše by to mohl být scénář k inscenaci.

05.07.2017 2 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Tak jako skvělé Formánkovy články v Koktejlu, i tato knížka se mi četla velmi dobře. I přes děsivý obsah je napsána lehkým perem, vtipně a vše trefně doplňují ilustrace. Panu Formánkovi držím palce, aby toho draka v sobě zadusil už napořád a sobě asi na večery začnu ordinovat místo oblíbeného vína limonádu - vždyť "hrdinové" této knížky také neplánovali a neočekávali, že se z nich stanou alkoholické trosky. Brrr.... díky moc za tuto knížku.

02.06.2017 5 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Dobře napsaný román, konečné rozuzlení mi ale přišlo do děje trochu násilně naroubované, když předtím se půl knihy jen dozvídáme, jak byla ve srubu a při lovení ryb zima a až tak moc se tam toho neděje. Nicméně není to špatná kniha.

19.03.2017 4 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Velmi velmi průměrné - není moc co vytknout, ale ani žádný důvod doporučit k přečtení. Pořád jsem čekala, kdy se to už trochu rozjede, no a ono nerozjelo až do poslední stránky.

15.03.2017 3 z 5

Deníky Poliny Žerebcovové Deníky Poliny Žerebcovové Polina Žerebcova

Děsivé svědectví, nedokázala jsem to dočíst.....

13.03.2017

Kolibřík Kolibřík Kati Hiekkapelto

Kolibřík je dobrá detektivka, celkem klasicky vystavěná, zasazená do zajímavého prostředí Finska s paralelní dějovou linkou na téma imigrace. Nenudila jsem se ani chvíli, v tomto příběhu se dal snést i osamělý vlk policista - alkoholik, jakkoliv už mi tyto typy v detektivkách vadí, tady se z toho nestalo úplné klišé.

12.03.2017 4 z 5

Pršení je super, tati! Pršení je super, tati! Benjamin Brooks-Dutton

Je to trošku rozvláčné, ale je to také skvělá sonda do duše pozůstalého a stojí to za přečtení, i kdyby jen proto, aby se člověk trochu zamyslel a nevypouštěl k pozůstalým ty jalové věty, kterými si občas pomáháme, když nevíme, co říct a máme pocit, že něco bychom měli...

09.03.2017 4 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Výborné to bylo! Přečteno jedním dechem a napínavé až do konce, a to bez potoků krve! Až mne mrzí, že už to mám dočteno.

27.02.2017 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Ale jo, dobré to bylo! Sice rozuzlení bylo už od poloviny celkem předvídatelné, ale proč ne? Ta knížka vůbec není napsaná hloupě a bavila mne.

23.02.2017 4 z 5