LillyGrace LillyGrace komentáře u knih

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Cinder byla průměrná, ale Scarlet mě neskutečně chytla. Skvělé hlavní i vedlejší postavy. Akorát to s těmi vlky mi přišlo trochu divný. Ale jinak mě příběh moc bavil a těším se na další díl.

04.03.2019 4 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Trochu jsem se bála do knihy pustit a vlastně ani nevím proč. Příběh mě okamžitě pohltil, i když se na začátku skoro nic neděje a pořádné akce se dočkáme až někde v půlce. Autorka má zajímavý styl psaní, který vás prostě donutí číst dál.
Kestrel. Vlastně ani nevím, co si o ní mám myslet. Na jednu stranu je strašně super a na tu druhou mě strašně štve. U Arina to mám podobně, ale rozhodně mě štval méně než Kestrel.
Děj je opravdu zajímavý, místy však poněkud nudný. Dobyvačný národ Valoriánů a poražený národ Herranů, který musí Valoriánům sloužit. Sice trochu klišé, ale tady mi to nevadilo.
A ten svět. Ten je prostě úžasný, možná je to tím, že je inspirován Starověkým Římem a ten já mám ráda.
A konec mi vyrazil dech. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

02.03.2019 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Ano je to klišé. Připomíná to Hunger games. Je to předvídatelné... Ale líbilo se mi to.
Autorka má lehký styl psaní a stránky vám doslova ubíhají pod rukama. Myšlenka válkou zničeného světa taky není moc originální, ale tady to bylo zajímavě vymyšlené. Knížka není kdovíjak tlustá a pořád se v ní něco děje. Ani jedinkrát jsem se u ní nenudila. Hlavní hrdinka sice trochu Mary Sue, ale to vyvažují další skvělé postavy. Všechno je to poněkud povrchní. Nevadilo by jít trochu víc do hloubky.
I přes tyto neduhy se mi ale první díl Univerzity výjimečných neskutečně líbil a těším se na další díl.

19.01.2019 4 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Námět dost klišé, ale to by až tak nevadilo i z klišé se dá udělat dobrý příběh. Tady se to ale bohužel moc nepovedlo. Skoro celou knihu se nic neděje. Alex trénuje, trénuje a zase trénuje. Neškodilo by přidat trochu více akce. Obzvláštnit to. Autor si nechává všechno na posledních cca sedmdesát stránek a ani tehdy to není žádná sláva. Finální bitva nic moc. Skoro dvaceti stránkový souboj se Zekem prakticky o ničem. To je bohužel jediný opravdový (ne cvičný) boj, kterého se v knize dočkáme. A konec mě taky zrovna neuchvátil.
V knize je spousta hluchých míst. Nevadilo by je prostě vyškrtat. Příběhu by to nijak neublížilo. Některé věci se pak už začaly opakovat a docela mi to lezlo na nervy. S milostnou linkou si autor taky mohl více pohrát.
Je to škoda. Příběh měl potenciál, ale nebyl plně rozvinut. Dalo by se z toho vytřískat mnohem víc. No snad se to v druhém díle zlepší.
Moje hodnocení je dvě hvězdičky. Jedna za obálku, která se vážně povedla a druhá, protože začátek se mi líbil.

12.01.2019 2 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Skvělá knížka. Chvíli trvá než se to rozjede, ale pak to začne být opravdu zajímavé. Autorka má skvělý lehký styl psaní, který vám nebude dělat problém se začíst. Hlavní hrdinka trochu na facku, ale tygří princové to vyvažují. Příběh námětem trochu klišé a jednoduchý. To mu ale rozhodně neubírá na čtivosti.
V konečném důsledku jsem více než spokojena. Takže doporučuji. Rozhodně si to přečtěte.

02.01.2019 4 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Královu klec zatím beru jako nejlepší díl. Jasně zase mě pár věcí štvalo, ale v konečném důsledku se mi vážně líbila. Tenhle díl byl opravdu čtivý a stránky mi ubíhaly pod rukama. Přečteno asi za tři dny a rozhodně je to jedno z největších překvapení roku 2018. Po druhém dílu jsem trojku tak dobrou nečekala. I když se vám Křišťálový meč nelíbil a jste na vážkách zda číst Královu klec, zkuste to. Myslím, že se vám bude líbit.

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Z celé série mi tenhle díl přišel nejhorší. Místy se dost vlekl a neuškodilo by ho trochu zkrátit. Ale jinak se mi líbil. Rozhodně bylo zajímavé poznávat nové postavy a jejich schopnosti. Konec se mi opět velmi líbil a navnadil na další díl.

01.01.2019 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Zajímavý svět rozdělený krví...
Příběh trochu klišé, hlavní hrdinka občas na facku, ale jinak to bylo skvělé. Příběh se mi moc líbil a ten konec mě vážně překvapil. Nečekala jsem to.
Za mě doporučuji.

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Trochu zvláštní, ale originální příběh se zajímavou zápletkou a odvážnou a samostatnou hlavní hrdinkou.
Takhle bych celou knihu shrnula. Zezačátku mě to moc nebavilo, ale jakmile se objevil Lučištník a příběh se konečně pořádně rozjel, přečetla jsem to asi za dva dny.
Už se nemůžu dočkat až se pustím do dalšího dílu.

01.01.2019 4 z 5

Film byl naprosto úžasný a tak jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít stejně úžasnou knížku. A ta obálka je taky skvělá. Jen mě trochu mrzí, že je to formou scénáře.
Ale rozhodně doporučuji. Ale nejdřív se podívejte na film. Budete z toho mít pak větší zážitek.

01.01.2019 5 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Mě se to líbilo. Sice chvíli trvalo než se to rozjelo, ale pak to byla jízda. Užívala jsem si každou stránku.
Hlavní hrdinka mi byla opravdu sympatická, narozdíl od Gwen z Drahokamů, tu jsem měla občas chuť něčím praštit. Prostředí bylo také skvělé. Tajemný starý hotel... Hned bych si tam zarezervovala pobyt na Vánoce. : D
Takže za mě rozhodně doporučuji. Přečtěte si jí. Určitě se vám bude líbit.

01.01.2019 5 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Kniha byla skvělá. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a když jsem přečetla poslední větu tak jsem zůstala zírat a říkala si To už je konec?
Rozhodně se těším na pokračování.

19.11.2017 5 z 5