Lil30 Lil30 komentáře u knih

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Od knihy jsem očekávala lehké téma a odreagování a přesně to jsem i dostala. Chvíli mi trvalo, než jsem si hlavní postavu oblíbila a připomnělo mi to film Protivný sprostý holky. Děj si asi dlouho pamatovat nebudu, ale četla se hezky a určitě si přečtu nějakou její další knihu.

17.10.2017 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Po přečtení celé série přiznávám, že jsem si na úvodu prvního dílu myslela, jaká to bude duchařina i podle fotek na obálkách. Ale ve výsledku vůbec zklamaná nejsem, i když nejsem cílová věková skupina. Příběh se mi líbil, až na některé nudné pasáže a popisy, bez kterých bych se obešla...

08.10.2017 4 z 5

Úžasná kniha, po které se těším na další díl, i když nejsem věková kategorie, pro kterou je určena. Navíc s krásnými fotografiemi, které jen podtrhují skvělý příběh.

28.09.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Je to má první kniha, kterou jsem si od této dvojice přečetla a čekala jsem asi mnohem více kvůli recenzím, které pěly jen chválu. Z celé knihy mám zmatené a rozporuplné pocity. Nebyla špatná, ale chování téměř všech postav bylo často zcestné a nepochopitelné. I u těch, které měly být psychicky v pořádku...Vsuvka o 10 let zpět mi nevadila, bylo zajímavé zjistit, jak se vše událo. A o milostných scénách se klidně mohli jen zmínit, nic do příběhu nepřinesly. Chvílemi jsem přemýšlela o odložení knihy, ale nakonec jsem ráda, že se rak ně stalo. Snad budou další díly lepší...

22.09.2017 3 z 5

Milovať je zakázané Milovať je zakázané Lucia Braunová

Jinou knihu od této autorky jsem nečetla, ale musím se přiznat, že jsem si na konci připadala jako v telenovele. Tolik zvratů a intrik si autorka vymyslela, ale na mě to bylo až příliš. Příběh to nebyl špatný, ale dle mého názoru překombinovaný.

30.08.2017 3 z 5

Moc pěkná a čtivá kniha, a i když nejsem věková kategorie, pro kterou je určena, byla jsem po každé kapitole zvědavá, co bude dál. Čekala jsem trochu více propracovaný konec, ale ani tak nejsem ve výsledku příliš zklamaná.

22.08.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Příběh byl krásný, ale čekala jsem, že se budu moci více vžít do postav, navíc když se vše odehrává za války, která je zasáhla a poznamenala všechny. Ale líbilo se mi, jak postupně příběh nabýval na celistvosti i tím, když jsem předcházela mezi různými časovými rovinami. Mezi své nejoblíbenější ji nezařadím, ale rozhodně nelituji času, který jsem s ní strávila.

15.08.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a nedočkavě jsem hltala každou stránku, abych se dozvěděla něco víc. Líbilo se mi, jak autorka postupně odkrývala pravdu a takového pachatele bych nečekala. A samozřejmě ten konec! Miluju knížky, kde zírám na konec s otevřenou pusou. Těším se, co dalšího autorka napíše :-)

30.07.2017 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Co k této knize napsat? Snad to, že byla strašně smutná, depresivní a všichni v ní měli pohnutý osud, jako v Bábovkách. Nedá mi to, ale musím tyto dvě knihy srovnat a přiznám, že do Bábovek jsem se dokázala lépe začíst. Na druhou stranu se mi líbilo, že každá postava dostala příležitost ukázat svou verzi příběhu, když se jednalo o tu samou situaci a také to, jak jsem se postupně dozvídala celý příběh. Že ježibaba není ježibaba, bratr není bratr atd...A ten konec! Zírala jsem s otevřenou pusou, ale nejspíše by se z toho jinak nevymanila...

27.07.2017 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Chvíli mi po dokončení knihy trvalo, než jsem si sesumírovala, co si o ní mám vůbec myslet...kniha byla poutavá, ale od bestselleru bych čekala trošku něco víc. Konec mě rozhodně zklamal, představovala bych si jej obsáhlejší. A musím se přiznat, že se mi nestává často, aby mi byla hlavní hrdinka nesympatická...autorčin styl psaní je mi ale příjemný a do poslední chvíle jsem netušila, že se vše mohlo odehrát takhle...

23.07.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Po přečtení si říkám: co? Kde je konec? Knihu jsem přečetla za 2 dny a myslím si, že pokud bych ji četla déle, měla bych v tolika postavách větší hokej. Příběhy se vzájemně prolínají, což se mi líbilo. Ale komediální žánr to rozhodně nebyl, spíše 12 smutných příběhů o tom, co se může v životě stát...Jinak se četla dobře a nedokázala jsem se odtrhnout. Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

08.07.2017 4 z 5

Historie nás dvou Historie nás dvou Rachel Harris

Sice se jedná o 2. díl, ale jen párkrát se Justin zmínil o chození s Aly, takže se dá považovat i za samostatný. Příběh se četl dobře, postavy mi byly sympatičtější, než v předchozím dílu a líbilo se mi přeskakování mezi prvákem a čtvrťákem a postupné odhalování příběhu. K odpočinku a "vyčištění" hlavy opravdu stačí.

07.07.2017 3 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Knihu jsem si vybrala jako oddechovku a to přesně jsem taky dostala. Konec je předvídatelný a příběh ohraný, ale svůj účel splní. Nejsem věková kategorie, pro kterou je kniha určena, ale ve vysledku jsem spokojená. Postavy byly sympatické, až na to nelogické chování, které jsem tak nějak překousla.

02.07.2017 3 z 5