lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Kniha konvenovala s mým životem, proto mě asi tak oslovila. Ale na pět hvězdiček to není.

06.10.2020 4 z 5

Soukromí Milady Horákové Soukromí Milady Horákové Michaela Košťálová

Kniha pro nejširší veřejnost. Ukazuje Miladu Horákovou z různých úhlů pohledu a je napsaná čtivě. Pro mě velmi inspirativní žena v mnoha ohledech.

22.09.2020 4 z 5

Cesta hrdinky Cesta hrdinky Sabine Groth

Pro mě kniha velmi podnětná a potřebná. Zpracovává ženské archetypy a obsahuje praktická cvičení a úkoly.

22.09.2020 5 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

Příběh je ze života, ale takový trochu utahaný. Asi trochu i vinou překladu mě knížka úplně nenadchla.

08.09.2020 3 z 5

Otče, odpouštím vám Otče, odpouštím vám Daniel Pittet

Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu přečetla. Je to sice otřesné svědectví, ale přnosem pro mě bylo, jak když člověk chce, může i přes mnohá prožitá utrpení prožít poměrně šťastný život. Došlo mi, jak moc jsme každý zodpovědný za svůj život. A, díky, Danieli, že jste neztratil víru.

14.08.2020 5 z 5

Flow – O štěstí a smyslu života Flow – O štěstí a smyslu života Mihaly Csikszentmihalyi

Zajímavá

27.07.2020 4 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Zatím od Vondrušky nejslabší. Děj se vleče, odehrává se asi na třech místech, ztrácí se přehlednost.

27.07.2020 3 z 5

Váha inkoustu Váha inkoustu Rachel Kadish

nepřečteno

27.07.2020

Jakubův cestovní deník 2 Jakubův cestovní deník 2 Jakub Čech

Kubo obdivuju, nikdy bych nic takového nezvládla. A manželovi jsem ji četla nahlas s tím, že jsem mu řekla: "Ať tě ani nenapadne, že bych to někdy podnikla."

27.07.2020

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Četla jsem manželovi nahlas a bavila nás oba.

27.07.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Jako knihovnice jsem byla nadšená.

27.07.2020 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Vondruškovy detektivky nás baví. Spojují napětí, trochu se člověk přiučí, jak se ve středověku žilo a je to kořeněno trochou lehké erotiky.

30.06.2020 4 z 5

Srdce je pohřebiště lásky Srdce je pohřebiště lásky Tamara Colchester

Zkusila jsem 20 stránek, ale "nechutná" mi. Spousta cuzích jmen, děj mi přjde zmatený, vracím do.knihovny.

28.06.2020 2 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

čtu Vondrušku manželovi nahlas a moc nás to baví. V knížkách nechybí napětí ani humor.

07.06.2020 5 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Je to knížka, bez níž se snadno obejdete. A ty erotické scény jsou v knížkách už tolikrát omleté. Kdo potřebuje o erotice číst, místo ji prožívat, prosím. Možná by chytla čtenáře tak od 16 do 20 let.

29.05.2020 3 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Čteme teď s manželem Vondruškovy historické detektivky a moc nás to baví.

21.05.2020 4 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

s Rostlina zásadně nesouhlasím.

13.05.2020

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Ráda čtu o ženách i o ženách z milých dob. Karin Lednické se podařilo výborně propracovat psychologii postav. A to, co mi už dávno považujeme za samozřejmé - třeba odchod od násilnického manžela, to, že si žijeme, jak jsme si vybraly, můžeme studovat, cestovat, nemusíme dřív, tak to ještě před sto lety bylo velmi ojedinělé.
Díky, Karin.

08.04.2020 5 z 5

Enneagram - Devět tváří duše Enneagram - Devět tváří duše Richard Rohr

knihyKeMne - jsou i knížky o eneeagramu bez náboženského podtextu.

23.03.2020 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman