Liduka Liduka komentáře u knih

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

SPOILER: Výborná kniha. Moc se mi líbilo postupně s Alex odkrývat staré tajemství. Celou dobu jsem jí fandila a také doufala, že se nakonec z alkoholismu dostane. Dostala jsem co jsem chtěla, takže mohu jen doporučit.

30.07.2023 5 z 5

Rodiče určují hranice Rodiče určují hranice Jan-Uwe Rogge

Jedna z mnoha výchovných knih. Byly tam i nějaké příklady z praxe. Bohužel jsem opět nezjistila, jak nastavit hranice dítěti antiautoritáři.

19.07.2023 4 z 5

Popelčina kletba Popelčina kletba Krystyna Kuhn

SPOILER: Kniha o šikaně a kam až to může všechno zajít. Jen mě mrzí, že jsem se nedozvěděla, jak se vyřešila ta sebevražda a jaké za ní případně padly tresty. Nicméně konec mě tedy opravdu překvapil. Myslím jak Nikolaj přijel z nemocnice zachránit Julu. To mi připadalo trochu přitažené za vlasy.

05.07.2023 4 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Úžasná kniha o otřesných věcech. V podstatě návod, co nedělat dětem. Musím říct, že jsem se v některých bodech taky viděla. Bohužel.

05.07.2023 5 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

SPOILER: Bylo to fajn čtení, u kterého jsem se i sem tam zasmála. Caz byl neodolatelný a Elizu jsem si taky oblíbila. Nicméně konec už byl takový utahaný a zkrátila bych ho.

29.06.2023 4 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

SPOILER: Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Překvapilo mě ale, jak tady někdo Orena strašně vychvaloval. Mě tedy nepřišel nijak moc extra úžasný až na to, že hlavní hrdinku vždycky zachránil. Ta romantická linka byla bohužel nějaká až moc chladná a nechápala jsem reakci Lindy, když ji Oren políbil. Jako jasně, byl to vrah a nestvůra, ale ona ho přece měla i přesto ráda. Každopádně konec jsem si užila a jsem zvědavá jak to bude pokračovat, takže jsem se vrhla na další díl.

20.06.2023 4 z 5

Den za dnem s Janou a Danem Den za dnem s Janou a Danem Martina Drijverová

Hezká kniha pro začínající čtenáře. Každá kapitolka je tak na jednu dvě stránky a písmenka jsou velká, takže to zvládnou přečíst i malí čtenáři,

08.06.2023 4 z 5

Spolkla mě knihovna Spolkla mě knihovna Klára Smolíková

Přečteno kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že se mi kniha líbila. Dozvěděla jsem se i něco nového o knihovnách z dob dávno minulých

08.06.2023 5 z 5

Romance u moře Romance u moře Jane Austen

Přečteno kvůli čtenářské výzvě. Teda musím říct, že to byla příšerná nuda. Knihy od Jane Austen mám moc ráda - třeba Pýcha a předsudek nebo Opatství Northanger jsou úžasné knihy, ale tohle? Do čtení jsem se musela nutit a přeskakovala jsem stránky a ani v polovině se stále nic nedělo. Do toho tam furt pořád někdo hekal, jak je nemocný. Nechápu, jak podle téhle knihy někdo mohl natočit seriál. Na posledních několika desítek stranách se toho zase stalo strašně moc.

04.06.2023 3 z 5

Portrét Portrét Nikolaj Vasiljevič Gogol

SPOILER: Přečteno kvůli čtenářské výzvě. Musím říct, že mě to docela překvapilo. Nečekala jsem, že kniha bude místy až trochu hororová, ale rozhodně můžu doporučit k přečtení. Líbila se mi i druhá část, kdy jsme se vlastně dozvěděli něco o samotném umělci, který portrét namaloval. Každopádně bych takový obraz nechtěla mít doma.

25.05.2023 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Tak tohle byla jízda. Nemohla jsem přestat číst a potřebovala se dozvědět, co Jerome provedl. SPOILER: Tak nějak jsem tušila, že do toho Selina nějakým způsobem bude zapletená a to se mi i potvrdilo. Mimochodem, byl to fakt pěknej šmejd. Divím se Nathalii, že s ním po tom všem chtěla ještě být, když se k ní choval tak jak se choval. Byla jsem taky trochu zklamaná, že se nakonec nedala Nathalie se Simonem dohromady. Ale kniha je rozhodně super.

22.05.2023 5 z 5

Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Šárka Miková

Skvělá kniha, která konečně rozděluje děti podle charakteru a nehází je do jednoho pytle. Snažila jsem se ve výchově syna použít "nevýchovu" a ještě další metody, ale nic mi u něj nefungovalo. Teď už jsem konečně pochopila proč. Popravdě jsem myslela, že jsem jako máma selhala, protože syn je ukázkový ESTP a tudíž neuznává autority a na příkazy nereaguje a všichni mi předhazují, že je rozmazlený. Vůbec mi přijde, že má jako ESTP samé "lepší" povahové rysy, které mě doteď dost rozčilovaly. Teď už jsem ale alespoň zjistila, že to co dělá, nedělá schválně, ale už je prostě takhle nastavený. Bohužel já jsem ISFJ, takže mi dává dost zabrat. Každopádně knihu doporučuji k přečtení, alespoň tak nahlédnete do duší svých potomků.

10.05.2023 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

SPOILER: Začátek byl tedy trochu zdlouhavý a nudný a popravdě jsem nechápala, proč má kniha tak vysoké hodnocení. Asi v půlce knihy se to ale změnilo a já se nemohla odtrhnout. Překvapilo mě, jak se osudy několika málo lidí takhle dokázaly protnout v jediném okamžiku. Will ač okouzlující, neodolatelný chlap, byl pěkný hajzlík a dostal, co si zasloužil.

09.05.2023 4 z 5

Monstrum Monstrum Jonathan Kellerman

SPOILER: Úžasně se to četlo a tak nějak jsem asi v polovině tušila, že Peake byl nevinný. I jsem si to přála. Každopádně motiv vraha mi přišel přitažený za vlasy, ale to už tak asi u psychopatů bývá.

30.04.2023 4 z 5

Děsivý obraz Děsivý obraz Joshua Gilder

Kniha vás okamžitě pohltí a vy musíte číst dál a dál, abyste věděli, co se Allie vlastně stalo. SPOILER: Jak už tu ale někdo psal, ten konec se moc nepovedl. Přijde mi divné, že by policie nevyšetřovala dvě podezřelá úmrtí, která měla společného jmenovatele a hlavně když každá z obětí měla v krvi tu samou uspávací látku a vpichy po jehle na ruce. Sama hlavní hrdinka se mi v průběhu knihy dost zprotivila a ta její tajemství mi přišla taky zvláštní. Škoda.

21.04.2023 4 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota P. J. Tracy

Z knihy mám smíšené pocity. SPOILER: Hrozně dobře se to četlo, ale ten otevřený konec se mi nelíbil. Taky mi přišlo, že se tam dobu nic nedělo a během posledních 30 stránek na nás autorky navalily strašně moc informací až mi z toho šla hlava kolem a nevyznala jsem se v tom.

10.04.2023 3 z 5

Slepá spravedlnost Slepá spravedlnost Henry Denker

Henry Denker opět nezklamal, i když na konci ve mě v jednu chvíli hrklo, jak to dopadne.

08.04.2023 5 z 5

Tajemství muzea Tajemství muzea Henry Chancellor

SPOILER: Ze začátku mě to moc nebavilo, ale když se Tom dostal do minulosti, tak už to začalo být zajímavé a chtěla jsem vědět co za tím vším je. Ten konec nevím ani jak ohodnotit. Nemohla jsem přestat číst a čekala velké finále, ale jakmile jsem dorazila k místu, kde se z padoucha stal brouk, tak mi přišlo, že to autor celé úplně zazdil. Druhý díl už si nepřečtu.

02.04.2023 4 z 5

Amnézie Amnézie Kasper van Beek

Docela mě překvapilo zdejší nízké hodnocení knihy. Je pravda, že asi tak první třetina byla trochu nudnější, ale jakmile se dal Olaf s Milou do pátrání, tak jsem se nemohla odtrhnout no a konec jsem tedy vůbec nečekala. SPOILER: Bylo tam pár parádních zvratů. za mě tedy určitě doporučuji.

19.03.2023 5 z 5

Zimní sestra Zimní sestra Megan Collins

Vcelku dost povedený thriller. SPOILER: Musela jsem číst stále dál a dál, abych se dozvěděla kdo nakonec zabil Persefonu. Persefona mi byla velice nesympatická tím jak se chovala, nicméně se to dalo pochopit vzhledem k tomu, že se k ní matka chovala, tak jak se chovala. Podle mě Sylviina matka byla dost naivní a nechávala se využívat Benovým otcem. Nechápu, jak se mohla s takovým despotou vídat a vůbec ho i milovat ho.

15.03.2023 4 z 5