Liana Liana komentáře u knih

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Na knihy o Zemeploche som pocula same chvaly a tak som bola zvedava. Prva kniha (Barva kouzel) ma az tak neohurila, ale tato druha bola vazne super. Perfektne som sa pobavila, styl humoru bol presne podla mojho gusta a o zaciatku az do konca bola kniha plna akcie. To sa nedalo prestat citat. Tesim sa na dalsie casti.

09.12.2015 5 z 5

Adam stvořitel Adam stvořitel Karel Čapek

Velke a hlboke myslienky. Pekne zachytena podstata. Ako ludia zabudaju a pachtia sa po moci...

30.11.2015 4 z 5

Narodeniny Narodeniny Danielle Steel

Rozhodovala som sa medzi 3 a 4 hviezdickami, ale k 4 mi predsa len trochu chýbalo. Je to moja prvá kniha od tejto autorky. Páčilo sa mi to, aj ked mi tam chybala dajaka zapletka. Od zaciatku to bolo cele predvidatelne bez prekvapeni. Ale keasne. Taka rozpravka na dobru noc.

29.11.2015 3 z 5

Krvavá přísaha Krvavá přísaha Christopher Farnsworth

Celkovo sa mi kniha páčila a bola napínavá, ale tan záver (nechcem niečo prezradiť) bol v mnohom až moc prehnaný.

22.11.2015 4 z 5

Loupežník Loupežník Karel Čapek

Podarená hra. Mne sa to páčilo.

20.11.2015 4 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Vcelku dobre, ale viem si predstavit aj lepsie dielka.

20.11.2015 3 z 5

Chlapec v pásikavom pyžame Chlapec v pásikavom pyžame John Boyne

Na obale knihy bolo uvedené, ze je kniha vhodna pre deti od 8 rokov. No neviem. Nemam ten pocit. Deti, ktoré ešte nevedia nič o danej téme to podľa mňa nemôžu pochopiť. Chvíľami ma už hnevalo, aký je Bruno nechápavý. Prišlo mi to trošku nereálne napísané.

08.11.2015 3 z 5

Predtým ako som ťa poznala Predtým ako som ťa poznala Jojo Moyes

ale to predsa vôbec nie je séria, akurát knihy od jednej a tej istej autorky, to je snáď všetko, čo majú jednotlivé knihy spoločné.

06.11.2015

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Podla anotacie som od knihy cakala nieco ine, takze kniha prekvapila. Ale bolo to dobre. Zaciatok sa trochu vliekol, ale potom sa to rozbehlo a ku koncu som sa uz od knihy nevedela odtrhnut.

03.11.2015 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Počúvala som to ako audioknihu, ale žiaľ nebola som schopná to dopočúvať. Jednoducho otrasné. Hlavná hrdinka sa absolútne nechovala adekvátne svojmu veku a tomu, čo mala za sebou, prišlo mi to detinské a trápne.

28.10.2015 1 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Krásny doplnok a rozlúčka so sériou.

17.10.2015 5 z 5

Průvodce po Zeměploše Průvodce po Zeměploše Terry Pratchett

ako tu už písali predo mnou, je to skôr detailný slovník písaný a zoradený podľa abecedy. Je to super doplnok, keď si chce človek niečo nájsť a pozrieť, je naozaj podrobný. Nie je to však vhodné na samostatné čítanie.

15.10.2015 4 z 5

Všetko naopak Všetko naopak Jules Verne

Kde ten Verne chodil na tie nápady... zaujímavý príbeh. Páčil sa mi ten uštipačný tón, s akým je to napísané.

11.10.2015 3 z 5

Cesta na Mesiac Cesta na Mesiac Jules Verne

Z tejto knihy mám rozporuplné pocity. Na jednej strane sa mi to veľmi páčilo, páčil sa mi ten uštipačný humor, bavili ma tie dialógy, postavy boli veľmi pekne vymyslené. Na druhej strane ... ach tie siahodlhé popisy... u Verneho som na to síce zvyknutá, ale aj tak, čo je moc, to je moc. Preto len 3 hviezdičky. Ako príbeh to bolo veľmi pútavé a fajn, ale dalo sa to vtesnať na omnoho menej strán, celé kapitoly boli len čisto popisy pohorí a útvarov na mesiaci a podobné záležitosti. A zrazu hups a autor to nečakane ukončil - tak dajak narýchlo mi to prišlo. No škoda. Lebo inak sa mi táto kniha veľmi páčila, nebyť pol knihy opisov...

01.10.2015 3 z 5

Dievča, ktoré si tu zanechal Dievča, ktoré si tu zanechal Jojo Moyes

Tato kniha sa mi pacila omnoho viacej ako Pred tym ako som ta poznala. Chytila ma za srdce a nedalo sa mi od nej odtrhnut. Nemohla som ju prestat citat, az kym som sa nedozvedela cely pribeh. Vsetkym ju odporucam.

25.09.2015 5 z 5

Farba mágie Farba mágie Terry Pratchett

Uz dlho som sa chystala precitat si slavneho Pratchetta a tak som sa pustila do toho pekne po poriadku od prve kihy. A nesklamalo ma to. Styl humoru ako aj celkovo mi to uplne sadlo. Tak dajako som si to aj predstavovala. Ale jednu hviezdicku musim dat dolu, lebo mi tam predsa len nieco trochu vadilo a chybalo. Chybala mi ta dajaka pointa. Teda na zaciatku to bolo OK, ale potom od tej casti ako opustili mesto, mi akosi chybalo kam vlaste smeruju a za akym cielom. Akosi isli z akcie do akcie a zmiesta A do miesta B a potom do miesta C, ale tak dajak bezcielne. Ale to len taka mala vytka, inak sa mi to pacilo a tesim sa a dalsie casti.

19.09.2015 4 z 5

Patnáctka v tom! Patnáctka v tom! Ros Asquith

Vtipna a svieza kniha. Sice som uz trosku vyrastla z tejto knihy, ale napriek tomu som sa pri nej skvele pobavila.

07.09.2015 4 z 5

Křišťály moci – Minotaurus Křišťály moci – Minotaurus Michaela Burdová

Skveleeeee. Celá séria bola super, napínavá od začiatku až do konca.

03.09.2015 5 z 5

Věž zkázy Věž zkázy Michaela Burdová

Velmi pekná fantasy. Napínavá celú dobu. Uz aj sa vrham na posledný diel a som zvedavá, ako to celé dopadne.

30.08.2015 5 z 5

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond