Narodeniny

Narodeniny https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270780/bmid_narodeniny-9xo-270780.JPG 3 36 13

Valerie Wyattová je kráľovná dobrého vkusu a pekného bývania a vedie úspešnú televíznu šou, v ktorej divákom radí, ako si zariadiť byt či usporiadať svadobnú hostinu. Odkedy sa v mladosti rozviedla, všetku svoju ctižiadosť vložila do budovania kariéry a už roky je vo svojej profesii na vrchole. Prečo však nie je šťastná? Ani nekonečné hodiny cvičenia s osobným trénerom, ani starostlivosť najlepších newyorských kaderníčok, ani skvelá práca plastických chirurgov nedokáže zmeniť nič na tom, že Valerie práve dosiahla šesťdesiat rokov. Valeriina dcéra April nemá nijaký ľúbostný život, ani chvíľu oddychu, ani nádej, že sa to v dohľadnej budúcnosti zmení. Jej obľúbená jedinečná reštaurácia v centre New Yorku, kde je nielen majiteľkou, ale aj šéfkuchárkou, pohlcuje všetku jej energiu. Ale či už je na to April pripravená alebo nie, jej život sa zmení vo chvíli, keď si ráno uvedomí, že má tridsať rokov. A čo dosiahla? Má reštauráciu, no nemá ani muža, ani deti. Jack Adams zavesil profesionálnu futbalovú kariéru na klinec, pôsobí ako športový komentátor a analytik, vo voľných chvíľach si najradšej užíva s dvadsaťročnými dievčatami. Ale po pamätnom halloweenskom večierku sa zobudí v deň svojich päťdesiatych narodenín s boľavým chrbtom a zrazu sa cíti na svoj vek. Desivá rukojemnícka dráma spojí osudy dvoch ľudí, ktorým sa život zrazu obráti naruby. V románe, ktorý sa začína jednými narodeninami a končí sa inými, Valerie, April a Jack zistia, že život sám osebe môže byť oslavou – a jeho najväčšie dary sú vždy prekvapením. Z anglického originálu Happy Birthday (Delacorte Press, a Division of Random House, Inc., New York 2011) preložila Tamara Chovanová.... celý text

Lucc93
22.07.2021 3 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdami a nakonec jsem ohodnotila jen 3mi a to hlavně kvůli obyčejnosti. Knížka byla fakt oddychovka, na můj vkus až moc. Mám ráda jak Steelová píše, ale tohle bylo hrozně jednoduché a dalo se přesně očekávat jak vše dopadne. Nebylo to špatné, to určitě ne, jen prostě mě to ničím neuchvátilo.

zimolka
13.05.2020 1 z 5

Tak toto mě teda nebavilo.Valerie a Jack přes půl knihy řeší věk.

veronika3072
02.11.2017 5 z 5

dokonale se dokážu vžít do situace kterou obě ženy zažívají. velice barvitě popsané a celkově to je nádherný příběh

YA-girl
19.05.2017 1 z 5

Moje první a poslední seznámení s touto autorkou. Zaujalo mě to téma, kde šedesátiletá žena hodnotí svůj život a vzpomíná; ale bylo to o ničem a dalo se z toho vytřískat víc (srovnávám např. s pro mě dokonalou knihou Hledači mušlí od R. Pilcherové). Nemělo to ani nějakou zajímavou myšlenku nebo pointu, kvůli které by to stálo za to číst. Všichni hrdinové jsou prostě úžasní, pracovití, úspěšní, odvážní, skromní... do-ko-na-lí... Příběh bez děje a spádu... celé je to takové unylé, plytké, nudné a přeslazené. Jednu hvězdičku dávám asi proto, že jsem to i přesto všechno tak jaksi dokázala "přetrpět" do konce.

hruskovalucie93
27.08.2016 3 z 5

marwinmh
27.07.2016 2 z 5

Nebylo to nejhorsi, ale rozhodně to neni můj salek kávy, vsichni krasni, chytří, v kariere uspesni, milovani a celkove styl psani mi nesedl. Precteno jen kvuli manzelove babičce :-)

zuzina88
13.07.2016 4 z 5

Druhá kniha od Steelové, kterou jsem četla, a opět jsem "slupla" za jediný den. Doporučuji, pokud máte lehkou depku a potřebujete si odpočinout. Nenáročné, ale inteligentní čtení. Sympatické postavy, vyprávění lehce plyne od začátku do konce, a já jako čtenář byla vtáhnuta do děje a s postavami sdílela jejich život...

Liana
29.11.2015 3 z 5

Rozhodovala som sa medzi 3 a 4 hviezdickami, ale k 4 mi predsa len trochu chýbalo. Je to moja prvá kniha od tejto autorky. Páčilo sa mi to, aj ked mi tam chybala dajaka zapletka. Od zaciatku to bolo cele predvidatelne bez prekvapeni. Ale keasne. Taka rozpravka na dobru noc.

ovpana
19.06.2015 3 z 5

Moc dobré a oddechové čtení..

sabca
27.04.2014 4 z 5

Příjemné pohodové čtení jako všechny knížky této autorky. Doporučuji.

evasamankova
13.10.2013 3 z 5

Příjemná a odpočinková kniha o lásce, strachu a o tom, že nikdy pozdě na nový začátek. Hezké oddechové čtení.

ina77
05.05.2013 4 z 5

Hodně dobrá autorka a hodně čtivá kniha.
Moc hezký děj já jsem spokojená a těším se na další!Knihy od této autorky jsou supr pohádky a s tím je i čtu chci od nich relax a piohodu:Pokud budo chtít něco reálného,tak si vezmu nějaký životopis.
Bohužel a nebo bohudík autorka není Češka,tak proto takový děj.

mariva
13.04.2013 3 z 5

Knihy D.Steelové čtu ráda a děj mě vždycky zaujme. Čím víc jsem jich ale přečetla, tím více cítím, jak je děj jejích knih a hlavně postavy vzdálené naší skutečnosti. Možná je to tím, že jsem před touto knihou četla knížku od Monyové, která působila naprosto reálně. Po ní mi knížka D.Steelové připadala jako pohádka o naprosto dokonalých a bohatých Američanech, kteří každý problém hravě zvládnou. Sice čtivé, ale podle mého názoru příliš sladké a nereálné.

Danielle Steel
americká, 1947