Liana Liana komentáře u knih

Perla z Moabu Perla z Moabu Tessa Afshar

Nádherný príbeh na námet svätého písma a najviac na mňa zapôsobil absolútny záver. Síce tú časť človek už asi počul viac krát a sama o sebe asi nie je moc záživná, ale v danom kontexte to zrazu dostalo 3D rozmery :-)

15.03.2024 5 z 5

Klauzúra - Vstup zakázaný Klauzúra - Vstup zakázaný Consilia Maria Lakotta

Pútavo napisane. Je naozaj zaujimave, akymi roznymi cestami si Boh k sebe vola ludi.

12.02.2024 5 z 5

Neviditeľná Neviditeľná Lenka Chlebanová

(SPOILER) Nedá mi aspoň stručne okomentovať túto knihu.
SPOJLER
knihu nemozem ohodnotit hviezdickami, pretoze som ju ako jednu z mala nedocitala. Darmo sa hrdi na titulke napisom, ze sa jedna o krestansky roman, alebo tak dajak. Neviem, co si autorka presne predstavuje po tym, ale ja som si predstavovala nieco ine. Ano pribeh sa zacina v klastore opisom bezneho mnisskeho zivota a hlavnou hrdinkou je mniska. Ale tym to podla mna konci. Pretoze akobahle som sa dostala za uvod a hrdinka sa rozrozpravala o svojej minulosti pred vstupom do rehole, vyklul sa z toho praobycajny brakovy lubostny roman. Navyse sa sutorka neštítila vybrať pre hrdinku nie obycajneho dajakeho mladika, ale rovno kňaza. Cim si myslim, ze celkom slusne špiní a zneucťuje toto zasvätené povolanie a tieto osoby. Nemyslim si, ze fantazirovanie v tejto oblasti je na nieco prospesne a uz vobec nie krestanské, katolicke. Takze u mna skoncila tato kniha nedocitana a na hromadke tych knih, ktore jedneho dna poputuju do smetiaka.
Navyse aj uvodne udalosti v klastore, ktore primäli hlavnu hrdinku k retrospektíve, nedavali hlavu ani patu. Takto by sa zasvatene osoby nerozhodli a nezachovali podla mna. Co by asi tak robili, keby ten zraneny utecenec zomrel? Ved to nedava ziadnu logiku.

12.02.2024

Cesta důvěry a lásky Cesta důvěry a lásky Jacques Philippe

Veľmi krásne spracované myšlienky sv. Terezky. Táto kniha sa stala jednou z mojich obľúbených, naozaj vrelo odporúčam, prečítať si ju.

10.07.2023 5 z 5

Predtým ako som ťa poznala Predtým ako som ťa poznala Jojo Moyes

Po čase som musela zmeniť tento komentár ku knihe. Podľa mňa je kniha preceňovaná a navyše mi príde plytká a povrchná. V živote sa ľuďom stávajú rôzne nešťastia a trápenia, nie vždy je to prechádzka ružovou záhradou, ale samovražda rozhodne riešením nie je. A darmo to niekto zaobalí do super romantického príbehu na oblbnutie masy, samovražda ostane stále samovraždou a napomáhanie pri nej napomáhaním.

18.12.2022

Svetlo z Lisieux Svetlo z Lisieux Anton Hlinka

Výborná kniha, veľmi dobrý doplnok ku knihe Príbeh mojej duše. Sv. Terezka sa stala mojou obľúbenkyňou.

27.09.2022 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Ťažko sa mi hodnotí táto kniha. Má to myšlienku, dej aj spád. Miestami super, miestami vtipné a zábavné, miestami na mňa až moc kvetnaté a poetické, rušili ma pri čítaní nespočetné zahrešenia ako aj podľa mňa zbytočne veľa milostných scén. Miestami som pri čítaní mala pocit, akoby to ja som sa zmietala v dajakom horúčkovom poblúznení... podtrženo sečteno - dávam 3 hviezdičky.

11.08.2021 3 z 5

Zrádný anděl Zrádný anděl Ulrike Bliefert

Berúc do úvahy pre akú vekovú skupinu je táto kniha písaná, to bolo veľmi dobré.

30.06.2021 4 z 5

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

Výborné. Celá séria sa mi neskutočne páčila. Jednu hviezdičku strhávam za zbytočný výskyt nadávok a Božieho mena a za veľký počet preklepov, resp. chýb v preklade. Dosť ma to rušilo. Inak príbeh skvelý, prostredie akadémie až rozprávkové a celkovo naozaj veľmi podarená séria.

21.06.2021 4 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Ani pokračovanie nesklamalo, táto séria sa mi veľmi páči a teším sa na záverečnú časť.

17.06.2021 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Táto kniha sa mi veľmi páčila. Dostala som v nej všetko, čo som chcela. Napínavý príbeh, záhadu, atraktívne netradičné prostredie, ľahký štýl formou young adult, zábavu. Obzvlášť sa mi páčil začiatok knihy, kde nás autorka šikovne uviedla do prostredia akadémie tak, že som si pripadala, akoby som ja osobne nastúpila na tú školu. Od úvodného prvého dojmu z okolia, cez opis izby, intráku, zoznámenie sa so spolužiakmi, podrobnejšiu prehliadku akadémie a pravidiel na nej, zoznámenie sa s učiteľmi a študijným programom... a všetko to bolo krásne napísané s ľahkosťou, že to človeka bavilo. No a potom samozrejme samotná zápletka... som zvedavá, ako to bude pokračovať. Čo ma v knihe rušilo bolo časté zanadávanie si, resp. bratie Božieho mena ako nadávky. Celkovo ma však kniha bavila a teším sa na 2. diel.

17.05.2021 5 z 5

Nemý svedok Nemý svedok Agatha Christie

Veľmi pekná detektívka. Toto bol naozaj relax. Darmo, ale pani Agáta nám ukázala, že kvalitná detektívka sa dá napísať aj jemne, inteligentne, bez zbytočných vulgarizmov a zbytočných opisov surových, krvavých scén. Jednoducho toto bolo milé dielko. Havino Bob a názov hlavného miesta činu Zelený domček to všetko zjemnili, ale pritom nič neubrali na napätí. Odporúčam.

30.04.2021 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

To bolo tak krásne. Rozprávkové a romantické. Teraz už sa len dostať k pokračovaniu. :-)

26.04.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Krásna rozprávka s krásnym posolstvom, napínavá, nabitá dejom, nenašla som hluché miesto, akurát koniec sa mi nepáčil. Nechcem prezrádzať, ale mne sa to tam akosi nehodilo a bolo to na mna moc.

19.04.2021 4 z 5

Záhrada horúceho piesku Záhrada horúceho piesku Corban Addison

Knihu musím hodnotiť 5 hviezdičkami. Napriek tomu, že sa venuje vážnym témam a nesie v sebe hlboke posolstvo pre nás všetkých, napriek tomu je písaná ľahko, svižne a veľmi pútavo. Odporúčam.

13.04.2021 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Zmiešané dojmy. Na jednej strane silné myšlienky, na strane druhej ma rušilo nespočetne krát použité meno Božie nadarmo. Myslím, že toto dielo v sebe nesie viacero tém na zamyslenie.

17.03.2021 3 z 5

Skandální aféra Josefa Holouška Skandální aféra Josefa Holouška Karel Čapek

Kruté, smutné a žiaľ tak trefné.

12.03.2021 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Za mňa celkom sklamanie. Ťažko mi je napísať hodnotenie tak, aby som pri tom náhodou niečo neprezradila, tým, čo to ešte nečítali. Každopádne mi prišla kniha zbytočne dlhá, umelo naťahovaná, s kopou zbytočností.

10.03.2021 2 z 5

Ako potešiť spovedníka Ako potešiť spovedníka Aleš Opatrný

Velmi pekne a dobre napisana knizka na danu temu. Myslim, ze pomoze viacej a do vacsej hlbky si uvedomit zalezitosti s touto sviatostou spojene.

25.02.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Úsmevné, trefné, miestami som sa v tom našla. Asi ako každý, kto rád číta knihy.

05.01.2021 4 z 5