lenule1086 lenule1086 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tuto knihu jsem začala číst na doporučení a ano, občas jsem se musela trochu nutit do čtení, jindy jsem se zase těšila na chvilku s knihou. Téma bylo a je zajímavé. Při představě, že se něco podobného určitě odehrávalo a že jsme o tento vzácný dar v podobě tak moudrých a s přírodou spjatých žen přišli, mě moc mrzí. Protože až v těchto časech mi přijde, že se hodně lidí vrací a utíká od vymožeností civilizace a snaží se opět navázat spojení s přírodou a jejím bohatství.
Musím na závěr říct, že po dočtení ve mně kniha zanechala velkou stopu a dlouho jsem o ní přemýšlela.
Možná se k ní ještě někdy vrátím.

22.11.2023 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

K této knížce jsem se dostala při povinné četbě. Moc se mi líbila a snad se k ní zase někdy dostanu.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Naprosto úchvatná knížka. Mám doma staré vydání a i když jsem někdy musela přečíst větu třeba i 3x, abych jí pochopila, tak je prostě skvělá. Miluji i filmové zpracování z roku z roku 1995 s Jennifer Ehle a Colin Firth. Je to skvělý příběh.

31.03.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mě k této knížce přivedla kamarádka, doslova o ní básnila, jak je super atd. Byla jsem zvědavá, rozhodně to není můj žánr a bála jsem se, že se do čtení budu nutit. No a nenutila jsem se. Dalo by se říct, že se četla jedna báseň. Poutavá knížka, občas mě šokovala i napínala. Přišlo mi, že se toto může dít i ve skutečném životě. Je to velká změna oproti jiným knížkám. Film jsem ještě neviděla, ale zatím jsem slyšela jen samé dobré ohlasy, hlavně od lidí, co už četlo knížku.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Chtěla jsem si přečíst všechny tři knížky po shlédnutí filmů. Tak jsem se na to těšila. Bohužel mě chuť přešla po pár prvních stránkách. Vše mi přišlo zdlouhavé a nudné. Sice je hezké, že autor barvitě vše popisuje, jenže popis byl až tak důkladný, že mě neskutečně nudil. Našly se však pasáže, které byly napínavé. Jenže jsem se do čtení musela až moc nutit a byla jsem moc ráda, že jsem první knížku přelouskala, že na další jsem už neměla chuť ani sílu. Takže já se raději kouknu na film, než abych si znovu otevřela tuto knížku.

31.03.2015 2 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Při nastěhování k příteli, který má obrovskou knihovnu v níž se nachází hodně českých i cizích klasik, jsem zatoužila si některé z nich přečíst. Jedna z voleb byla i tato knížka. Dalo by se říct, že mě doslova uhranula. Příběh je poutavý, tolik skutečný, no prostě skvělý.

31.03.2015 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tento díl byl asi nejnapínavnější a to v části, kdy se jednalo o "tečku" a pak únos a žádání výkupného. Ráda jsem si tyto knížky přečetla. Třeba se k nim ještě nekdy vrátím.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nikdy předtím jsem nečetla knihu podobně psanou. Nejdříve jsem viděla filmi u sestry, která mě posadila před první a ja hltavě skoukla další dva následující. Tak mě to uhranulo, že jsem zatoužila přečíst všechny knížky. Četla jsem je na telefonu a tak mě očarovaly, že jsem si následně koupila i knížky. Příběh, vypravování je prostě skvělé a je těžké se od knížky odtrhnout byť jen na malou chvilinku.

31.03.2015 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Pro mě tato kniha byla dobrým pokračováním i když chvílemi slabším oproti prvnímu dílu, ale i tak se dobře četla. Rozhodně jsem se do četby nemusela nutit.

31.03.2015 3 z 5