Lensiiee Lensiiee komentáře u knih

Netvor Netvor Alex Flinn

Fajn čtení pokud chcete na chvíli vypnout a užít si trošku romantiky. Jedná se o oživení klasické pohádky Kráska a zvíře. Autorka však děj přenáší do moderní doby a z hlavních hrdinů udělá teenagery. Přesto, že v knize nedojde k žádným větším zvratům, je to velmi příjemné a pohodové čtení. Velké plus má autorka za chatovací místnost. Je to vtipné a příjemné oživení. A i v tomto případě platí rčení: Nesuď knihu podle filmu.

26.05.2013 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Úžasný psychologický román. Nejedná se o lehké oddechové čtení. Naopak. Dílo je výborně vypracované a čtenáři dovolí nahlédnout nejen do pocitů vězněné ženy, ale zároveň i do světa pětiletého dítěte, pro kterého je Pokoj celý svět.

26.05.2013 5 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Můj nejoblíbenější díl série a zároveň i nejoblíbenější člen Bratrstva. Úžasně silný příběh. Skvěle vykreslené postavy.

12.05.2013 5 z 5

Prodavač snů Prodavač snů Augusto Cury

Velmi pěkná kniha, která nutí člověka zamyslet se nad svým chováním a chováním společnosti

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Jako vždy Čapek nezklamal. Nadčasové, čtivé, výborné.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Tuto knihu jsem vyloženě "prožila". Byla jsem naprosto dokonale vtažena do děje. Za tu chvíli co ji mám jsem ji četla už třikrát a pokaždé mi dá něco nového. Myslím si, že touto knihou Stephenie ukázala jak dokonale má každý děj a postavu promyšlenou

20.04.2013 5 z 5

Tato kniha ve mě kdysi vzbudila lásku k četbě

Pes, který hovořil s bohy Pes, který hovořil s bohy Diane Jessup

Tato kniha mě velmi překvapila. Nikdy bych neřekla, že mě kniha s takovým námětem zaujme. Čtivá a moc hezká

20.04.2013 5 z 5

Fanny Hillová - memoáry kurtizány Fanny Hillová - memoáry kurtizány John Cleland

Tuto knihu jsme měli jako děti zakázanou. Jako jedinou z celé knihovničky. Je samozřejmé, že jsem ji přečetla jako první :-) nyní se nachází v mé knihovně. Dceru na ni nebudu upozorňovat stejným způsobem, ale ani ji před ní neschovám.

Srdce netvora Srdce netvora Andrew Davidson

Úžasný román, který poukazuje na to, že vzhled není vše. Příběhy z minulosti, které Marianne vypráví jsou nádherné a jejich podstata pronikne do srdce každého čtenáře

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Knihy Lenky Lanczové patřily k mé pubertě. Vzpomínám, že jednu dobu jsem nečetla nikoho jiného. Rozhodla jsem si přečíst i některou z jejích knih pro dospělé a můžu říct, že mě mile překvapila. Kniha se velmi pěkně čte a je ze života. Přesně takhle to nyní v naší společnosti chodí. 4* dávám proto, že i přesto, že se mi kniha líbila, nemám potřebu ani chut přečíst si další román pro ženy paní Lanczové.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Poprvé jsem se s Růží setkala v hodině češtiny ještě na základní škole. Učitel nám tehdy přečetl malinkatý úryvek, který mě zaujal a uvízl mi v hlavě na x let. Po knížce jsem dlouhé roky pátrala a nakonec na ni narazila v levných knihách. Dodnes se k ní ráda vracím a pokaždé, když ji znovu a znovu čtu, mám husí kůži

20.04.2013 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Tato kniha je zasloužený bestseller pro lidi věřící. Ateistům nic neříká a slibný začátek se odvrací někam - nikam. Čtu knihy o bohu a rozhodně nepatřím mezi zatvrzelé ateisty. Tato kniha podle mě není dobře napsaná. Přeskakovala jsem nejen odstavce, ale i celé stránky prázdných rádoby inteligentních monologů.

20.04.2013 3 z 5

Oční kontakt Oční kontakt Cammie McGovern

Tato kniha se mi četla obtížně a jediné co mě táhlo ke konci bylo to, že jsem chtěla vědět kdo je vrah. Nakonec jsem ji dočetla a po vyprchání té nechuti ke čtení musím říct, že ve mě zanechala intezivní pocity.

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Nevím nevím...zkoušela jsem ji číst už dvakrát a nikdy jsem nedočetla. Nebaví mě a ničím nepřitahuje. Třeba se to povede potřetí, ale určitě to nebude v brzké době.

20.04.2013 1 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Tak tato kniha mě opravdu dostala. Anotace ke knize mi moc nenapověděla o čem knížka vůbec je a proto jsem se rozhodla, že si přečtu jen prvních pár stránek. Na straně 21 jsem se nenápadně vytratila do kouta a z něj vylezla po přečtení poslední stránky.

Kyle Straker nahrává na staré magnetofonové pásky svůj příběh a rozhodně nechce předbíhat. Vypráví svůj zažitek v pořadí v jakém se stal. Mozkové závity čtenáře se točí na plné obrátky, když se snaží společně s hlavními hrdiny přijít věci na kloub. A velké odhalení na konci se opravdu koná. Kniha je rozhodně napsaná tak, aby čtenář váhal a spekuloval až do konce .

.......................
A vy jste na nás zapomněli.
Jenže....
MY TU PORAD JSME.
Zapomenutí? Ano
Bezvýznamní? Ne
Protože my známe pravdu.
O Vás.
..........................

Jana Jana April Lindner

Pro mě velmi milé překvapení. Když jsem si na obálce přečetla: moderní příběh Jany Eyrové a co kdyby se Jana Eyrová zamilovala do rockové hnězdy, byla jsem velmi skeptická. Ale kniha je úžasná. Krásně se čte a nechybí v ní láska, skromnost, napětí, cit, vzrušení. Bála jsem se, že tato kniha bude jen "vybrakování" Jany Eyrové, ale jde vidět, že April Lindner je nejen dobrá fanynka, ale i spisovatelka.

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Má první, a určitě ne poslední, kniha od Nicholase Sparkse. Jelikož jsem nejdřív viděla film, myslela jsem, že mě nemůže nic překvapit, ale opak byl pravdou. Kniha je plná citu a několikrát mě během četby i napadlo, že bych pana Sparkse velmi ráda potkala osobně. Toto je jedna z těch knih, které si určitě přečtu ještě jednou.

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Tato kniha pro mě byla zklamáním. Filmové zpracování je v tomto případě určitě lepší. Má spoustu detailů, které v knize chybí

20.04.2013 3 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Další famozní kniha. Čte se úžasně od začátku až do konce. Má nejen děj, ale i poslání. Tuto knihu by si podle mě měli přečíst všichni. A hlavně ti, kteří v sobě nemají ani trochu vděčnosti a pokory. Kniha pro každého agresivního, arogantního a ambiciozníhi tupce myslícího jen na sebe samého.