LenkaV.1 LenkaV.1 komentáře u knih

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Mně se četla dobře, je svižně napsána a je v ní hodně věcí k zamyšlení. Místy čtení až "bolí". Člověku dojde, jak důležitý je "selský rozum" a co všechno jsme v tom našem pohodlném světě zapomněli a nebo jsme na to už příliš líní...

25.10.2019 4 z 5

Sexy strategie Sexy strategie Sylva Lauerová

Zklamala. Čekala jsem víc. Sem tam přesto pobavila, proto aspoň hvězdička útěchy ????

21.01.2019 1 z 5

Ze života andílků Ze života andílků M. M. Cabicar (p)

Délka jednotlivých kapitol tak akorát do tramvaje, jen hrozí, že budete za cvoka - aspoň já se místy opravdu rozesmála nahlas. Rodiče prťat vědí naprosto přesně, o čem je řeč ... :-)

21.01.2019 4 z 5

Léta s Top Gear Léta s Top Gear Jeremy Clarkson

Pobaví, někdy donutí k zamyšlení, i když mně osobně víc "sedl" styl knížky Richarda Hammonda.

21.01.2019 3 z 5

Srdce a srdíčka Jana Pirka Srdce a srdíčka Jana Pirka Jan Pirk

Ráda čtu životopisy či rozhovory zajímavých a inspirativních osobností. Nového jsem se zde mnoho nedozvěděla, nejspíš proto, že prof. Pirk je dosti mediálně známý.

21.01.2019 2 z 5

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Radkin Honzák

Splnila, co jsem od knihy očekávala. A humor pana dr. Radkina Honzáka já fakt můžu :-)

20.01.2019 4 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Já tedy nadšená nejsem. Tahle knížka mi nesedla vůbec. A vadí mi i časté začínání vět slůvkem "Jen, ...". Četla jsem od Báry Nesvadbové lepší věci. A ještě jedna drobnost mi vadí - není mi na omak příjemná obálka knihy.

20.01.2019 3 z 5

Profíci Profíci Michal Šefara

Je znát, že je to "samizdat" a nedotažená "prvotina"...

14.01.2019 1 z 5

Krylova kytara Krylova kytara Michal Šefara

Zajímavý pohled mladého autora, rozhodně dobrý nápad.

14.01.2019 3 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Celkem dobře se četla, i když místy mi trochu styl psaní neseděl.

14.01.2019 3 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Od Tomáše Šebka jsem přečetla všechny knížky, musím říci, že mně se nejvíc líbila právě Mise Haiti, protože je ještě tak úplně "neučesaná" korektory a pro mě "nejživější"... Což vím, že leckomu vadilo a i proto jsou už další knížky znatelně "korigované". Pro mě ale z knih tohoto skvělého člověka je tahle nej...

14.01.2019 5 z 5

Legendy českého záchranářství Legendy českého záchranářství Miroslav Vaňura

Skvělá!

31.01.2024 4 z 5

Lámání v kole - Afghánistán Lámání v kole - Afghánistán Petr Angel

Mně se knížka četla dobře, asi proto, že jsem od ní neočekávala "litetaturu faktu". Na to mám jiné osvědčené autory. Líbila se mi linie vývoje od dětství v kontextu s tím, jak okolnosti a postupně získáváné zkušenosti a dovednosti ovlivnily následný dospělý život. Zda je či není příběh inspirován reálným prožitkem nemohu a nechci soudit - na druhou stranu od přátel, kteří zažili, vím, jak velký je tlak a cenzura, pokud se někdo něco reálného rozhodne zveřejnit...

26.09.2020 3 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Četla se mi moc hezky, měla spád, i když příběh, jak už tu zaznělo, byl předvídatelný - což ale u tohoto žánru bývá zvykem :-) Jako bonus moc pěkně vystižena psychologie pacienta po vážném úrazu.

03.02.2019 4 z 5

Traumatologie pohybového aparátu, pánve, páteře a Traumatologie pohybového aparátu, pánve, páteře a Pavel Douša

Po ucelené Dunglově Ortopedii taková moje další "bible". Souhrnná, zčásti notoricky známá, zčásti doplněná o nové věci.

21.01.2019 5 z 5

Na hranici života a smrti: 25 rozhovorů s předními českými lékaři Na hranici života a smrti: 25 rozhovorů s předními českými lékaři Marie Frajtová

Skvělá kniha. Je zajímavé vidět odborníky na slovo vzaté z té "běžné lidské stránky" a je inspirující sledovat jejich cesty k úspěchu a naplnění. A také jejich způsob relaxace a "dobíjení baterek".

21.01.2019 5 z 5

Garpíškoviny Garpíškoviny Barbara Nesvadbová

Hezky se nám s dětmi četla. Milé pohlazení po duši. A navíc mám ráda zvířata ????

20.01.2019 4 z 5

Nezlomná galéra Nezlomná galéra Michal Šefara

Překvapilo mě, jak vzhledem k věku autora je knížka dobře zpracovaná - dobře se mi četla a vzhledem k tomu, že jsem o Slováckém veslařském klubu nic nevěděla, i obzor rozšiřující.

14.01.2019 4 z 5

Milosrdný spánek: Příběhy z anesteziologie Milosrdný spánek: Příběhy z anesteziologie Ľubomíra Romanová

Po dlouhé době knížka, která se mi náhodně dostala do ruky v knihovně a kterou jsem chtěla mít doma. Věřím, že pro laika místy asi dost odborná, možná jak tu zaznělo frustrující, ale mne opravdu zaujala a tak jsem si ji sehnala, i když už to úplně snadné nebylo.

14.01.2019 5 z 5