lenka.g lenka.g komentáře u knih

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Pěkně napsaný příběh líčící hrůzy strašného místa ve zlé době. Plný počet hvězdiček dát ale nemůžu, ty jsem dala Mengeleho děvčeti a to u mne zatím žádná knížka nepřekonala.

09.04.2020 4 z 5

Štvanice Štvanice Bear Grylls (p)

Na tuhle knížku jsem se velmi těšila a nezklamala mne. Tohle byla hodně povedená trilogie. Doufám, že Bear už píše nějakou další.

05.04.2020 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Skvělé! Napínavé od první stránky. Rozhodně ještě mnohem lepší než první díl. Doufám, že pan autor s psaním nekončí.

05.04.2020 5 z 5

Oblíbená dcera Oblíbená dcera Kaira Rouda

Tak tohle ne!
Už po padesáti stránkách jsem si tady na databáziknih.cz ověřovala, že čtu detektivku, nikoli ukňouranou, extrémně nesympatickou hlavní hrdinkou vyprávěný rádoby psychothriller. Nechala jsem se přesvědčit a jsem vážně otrávená, že jsem touhle knížkou ztrácela čas. Už v první třetině je jasné vlastně úplně všechno, snad jedině kromě toho, čím dokáže autorka tohle dílko natáhnout na tři sta stránek. Vůbec nechápu, proč je tohle v žánru detektivek a už vůbec ne, kde to vzalo tak vysoké hodnocení (v tuto chvíli 82%). Své fanoušky si Oblíbená dcera najde, ale těžko se budou rekrutovat z řad čtenářů detektivek nebo thrillerů.

26.01.2020 2 z 5

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

Tak já jsem asi divná, ale mne tedy knížka nejen že nenadchla, ale otrávila natolik, že jsem ji nedočetla. Zvládla jsem to cca po stranu 150, kdy jsem se definitivně rozhodla, že stačilo. Netvrdím, že zápletka nebyla zajímavá, ale jednak na mne kniha působila velmi temně (což byl patrně autorův záměr a musím uznat, že prostředí vykreslil dokonale) a to mi nedělá dobře, ale především nemám dojem, že bych potřebovala znát přesnou konzistenci ranní stolice některé z postav.

26.12.2019 2 z 5

Do nitra společnosti Apple: Jak skutečně funguje nejobdivovanější firma světa Do nitra společnosti Apple: Jak skutečně funguje nejobdivovanější firma světa Adam Lashinsky

Není to nezajímavé čtení, dozvěděla jsem se spoustu nového, ale přiznávám, že o kdyby byla kniha o třetinu kratší, zásadní informace by zůstaly a knize by to přidalo na přitažlivosti. Každopádně fanoušci nakousnutého jablka by měli alespoň zalistovat :)

25.12.2019 3 z 5

Rozstřel Rozstřel Lee Child

Některé povídky byly super, jiné dost slabé. Je ale třeba říct, že nejsem milovník povídek a také že ne všechny postavy jsem znala, což jim možná v mých očích trošku ubíralo na atraktivitě. Každopádně nápad vedoucí k téhle antologii byl velmi zajímavý!

01.12.2019 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Chris Ryan (p)

Oblíbený autor, oblíbená postava, spousta akce, dobří a zlí hoši, těžké úkoly, které se na správných místech komplikují... prostě dokonale namíchaný koktejl, který příznivce Chrise Ryana, Dannyho Blacka nebo vojáků SAS nezklame!

26.11.2019 5 z 5

Asi jsem měla přehnaná očekávání. Taky jsem nevěděla, jak je kniha pojata. A to by mi nevadilo, kdyby ovšem vyprávění byla srozumitelná. Chápu, že autorka chtěla zachytit rozhovory přesně tak, jak se udály, ale méně je někdy více.

22.11.2019 3 z 5

Let Let Sergej Lojko

Začalo to velmi slibně, druhá polovina byla na moje gusto příliš plná postav a odboček, ale rozhodně stálo za přečtení.

21.10.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Sice to nápadně připomíná Agathu, ale četlo se to dobře, napětí nechybělo, takže já doporučuju.

13.10.2019 4 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

Jízda od začátku do konce!

01.09.2019 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

No tak to bylo něco! Možná vážně kapku překombinované, ale rozhodně hodně dobré!

16.08.2019 5 z 5

Volný pád Volný pád Jessica Barry

Zpočátku mi to připomínalo Horu mezi námi, zhruba od půlky jsem tušila, jak se věci mají, ale přesto k nějakému překvapení sem tam došlo a knížka se mi líbila, můžu doporučit:)

16.08.2019 5 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Za mne nejslabší z dosud vydaných knih série, něco mi vadilo, ale nedokážu říct, co to bylo.

15.07.2019 3 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Hezké, ale protože kniha je velmi podobná titulu Dopisy, které nikdo nečetl, jsem si na zadek už nesedla a dávám jen čtyři hvězdičky, neb Dopisy si se mi líbily víc.
Za přečtení obě knížky určitě stojí.

18.05.2019 4 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Za mne zklamání. Od půlky bylo vcelku jasné, jak se věci mají a dočetla jsem jen proto, že jsem na základě komentářů doufala, že se pletu a závěr mne překvapí.

18.05.2019 3 z 5

Ta druhá žena Ta druhá žena Daniel Silva

Když budu zcela upřímná, musím říct, že je to nejslabší kniha z této série. Ale i tak je pořád nadprůměrně dobrá, rozhodně se těším na další díl a Gabriela Allona nezavrhnu :)

22.04.2019 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Příjemné překvapení!
Občas, když si nejsem jistá, že obálka neslibuje nemožné, dám přečíst knihu nejprve někomu jinému a čeká na jeho hodnocení. Tahle knížka byla ten případ, protože němečtí autoři ve mně mnoho důvěry nebudí. Ale kniha příjemně překvapila, vtáhne čtenáře napětím hned od úvodu a i když má slabší místa, rozhodně ji doporučím ke čtení.

22.04.2019 5 z 5

Najtemnejší úsvit Najtemnejší úsvit Aly Martinez

No tak za mne zklamání. Do poloviny byla kniha skvělá, zajímavě napsaná, napínavá (co se stalo Porterově ženě?), jenže pak se zvrhla v harlekýnku s předvídatelným dějem a, a to je nejhorší, neexistujícím koncem.

13.04.2019 3 z 5