Lenčí Lenčí komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Pro člověka, který má srdce spjaté s přírodou už od dětství, jako já, je tohle opravdu nádherný příběh. Malebné a detailní, mnohdy "zdlouhavé " popisy přírody jsou právě to, co vás vtáhne a dodává celému příběhu autenticitu.
Příběh "holky z bažiny", která se popere se vším, co jí život naservíruje, často svým vlastním svérázným způsobem, je poutavý ve všech směrech. Problematika a emoce v rámci záležitostí rodinných, společenských, vztahových. Téma přežití, návratu k přírodě, předsudků, naivity, lidskosti i zloby. Vše to spojuje síla člověka coby bytosti a touha žít. Tenhle příběh pro mě obsahuje vše.
Je napsán i velmi poutavým způsobem, a tak nějak jsem si přála, aby pokračoval dál a dál.
Přesto přiznávám, že někomu může dělat problém se začíst. Nejen kvůli neobvyklému tématu a pomalému začátku, také možná kvůli časovým skokům.
Ale za mě - 5/5 a doporučuji dál :)

20.03.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hltala jsem od prvního slova.
Vždy jsem byla překvapená z občas nečekaných chaotických rozhodnutí Rachel. Také z toho, kam až nás můžou některé "nevinné" věci a události dostat.
Knihu napsanou takovým stylem jsem měla v ruce poprvé a moc se mi to líbilo.
Vrah mě docela i překvapil. Já osobně jsem nadšená.

22.12.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Od díla jsem se nemohla odtrhnout. Je plné skvělých úvah a myšlenek, které i vás donutí se zamyslet nad věcmi, které by jinak jen tak proběhly mimo vás ... Určitě jsem Obraz Doriana Graye nečetla naposledy :))

01.02.2011 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Konečně jsem se k ní dostala a zdolala ji.
Trilogii Hladove hry zboznuji, takze tahle kniha nemohla chybet.
Je to dobre doplneni informaci o samotne podstate Hladovych her i o tom, proc je Snow, jaký je. Cela kniha je vlastne jakymsi nahledem do psychickeho vyvoje Snowa. Diky tomu dokazeme po docteni i lepe pochopit, proc jsou Hladove hry pod jeho vedenim tak krute.
Jelikoz Snowa “utvorila” velka rada udalosti, v knize se stale neco deje a vylozene budi ve ctenari zvedavost.
Fanouskum sveta Hladovych her jen doporucuji.

13.05.2021 4 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Celá série se pro mě stala srdcovou záležitostí. Díky této sérii jsem zjistila, že tohle čtení mě opravdu baví.
I přesto, že jsem se mnohdy ztrácela v postavách a listovala jsem zpět, abych si objasnila informace, jsem hltala každé další slovo a čekala na epický závěr.
Závěrečné rozuzlení a závěr samotný mě trošku překvapily svou nevelkolepostí.
I tak ale srdcová záležitost a něco naprosto nového.

22.12.2016 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Četla se jedním dechem.Chvílemi na mě kniha působila, jako kontrast mezi syrovostí/surovostí života a světem snů, za což může jistě autorův skvělý styl.

10.01.2015 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Emočně velmi silné dílo.. Líbí se mi hlavně paralela mezi kuřetem a malým chlapcem, který je prakticky stále také ještě takové "malé kuře". Obecně je to maličké žluťoučké kuřátko symbolem jara a rozkvětu, a přece jej autor použil jako něco nežádoucího, nechtěného a prakticky "zavražděného" .. Mistrně popsal ty silné momenty a situace, které člověka zasáhnou přesnou a čistou ranou .. Ač poměrně krátké dílo, pro mě veledílo :)

05.10.2012

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Jedna z nejdepresivnějších knih, jaké jsem dosud četla. Mrazivý pocit. Krátké kapitoly připomínající mnohdy spíš záznam myšlenek dílčích postav vtáhnou do nálady. Ačkoli se zdá, že se nevypráví jednolitý příběh, je třeba setrvat, začíst se a ono vše postupně zapadne do sebe.

02.01.2022 4 z 5

Tak na čtení téhle série jsem se těšila hodně dlouho.
Neskutečně mě tento příběh pohltil, obdivuji autorovu nekonečnou fantazii a děkuji za to, že mě dostal absolutně do jiného světa.

22.12.2016 5 z 5