Lena79 Lena79 komentáře u knih

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Už po několika stránkách jsem byla napnutá a zvědavá, co se z toho vyklube. Zdánlivě dva různé životní příběhy se pozvolně slívají do jednoho, což jsem asi i čekala. Nebylo pro mě jednoduché smířit se s vyústěním celé situace. Chvílemi mi to přišlo tak trochu divný. Jinak se ale knize nedá upřít čtivost. V konečném důsledku se mi líbila.

06.06.2022 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Jak hodnotit tuto knihu? Napadá mě věta, "pěkná kniha o nehezkých věcech". Přečetla jsem spoustu očitých svědectví přeživších holocaust, ale myslím, že toto jediné bylo podáno formou rozhovoru.

03.06.2022 5 z 5

Útěk Útěk Tatjana Dönhoff

Jak už jsem několikrát psala, německé obyvatelstvo se za 2. světové války nemělo dobře. Hrdinové z tohoto příběhu nejsou výjimkou, ikdyž tentokráte prchají ze svých domovů před Rudou armádou. Moc se mi nelíbila postava Leny, která byla až přehnaně ztělesněním Brouka Pytlíka. Na knihu jsem se těšila, ale nejspíš jsem očekávala úplně něco jiného. Pro mě docela zklamání.

30.05.2022 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Tak tohle byla jízda. V knize jsem nenašla hluché místo. Nechybí model hodný a zlý policajt, v našem případě protivný a milý/á. Bavilo mě i jak autor uchopil téma "vraždíme podle jasného schématu". Autora zaslouženě řadím mezi své oblíbené.

29.05.2022 5 z 5

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Fiktivní příběh ze skutečného prostředí. Nevěřím, že všichni němečtí důstojníci souhlasili s konečným řešením, ale nesměli to dát najevo, protože by je čekal trest. Myslím, že ideály mnohých Němců byly v době, kdy se Hitler dostal k moci zcela jiné, než ke konci války. Našeho hrdinu vedli k činům tragické události v rodině a přesvědčení, že je někde něco špatně. Je to úplně jiná kniha o holokaustu, než jaké jsem doposud přečetla. Doporučuji.

22.05.2022 5 z 5

Neústupný horal Neústupný horal Amy Jarecki

Mě se to líbilo. Obecně mám ráda knihy ze skotské Vysočiny, tento příběh byl obohacen o historická fakta. Milostná linka byla jen jakýmsi doplňkem.

16.05.2022 5 z 5

Vlčí pouto Vlčí pouto Tanja Askani

Příběh o záchraně polární vlčice mě doslova nadchl. Publikace je doplněna nádhernými fotografiemi. Není asi úplně jednoduché vychovávat tak sebevědomé a nespoutané zvíře jako je vlk.

08.05.2022 5 z 5

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Nikdy jsem se o historii židovského národa nezajímala, ale tento příběh mě velmi zaujal. Je úžasné, že se opírá o skutečné postavy.

08.05.2022 5 z 5

Ženich v kiltu Ženich v kiltu Gayle Callen

Mám ráda příběhy ze skotské Vysočiny. Kniha se četla dobře, taková jednohubka na deštivé odpoledne, ale myslím, že by se obešla bez často opakujících se frází. Přesto musím uznat, že jsem si odpočinula, takže kniha svůj účel splnila.

30.04.2022 4 z 5

Dračí chrám Dračí chrám Bernhard Moestl

Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla. Je v ní obsaženo mnoho životního moudra. Nejsem příznivcem motivačních citátů vyskakujících na vás na sociálních sítích, ale tato útlá knížečka mi pomohla pochopit a radovat se z běžných maličkostí.

21.04.2022 5 z 5

Milostný příběh jednoho života Milostný příběh jednoho života Beth Morrey

Vzpomínky staré ženy byly úžasné, bavilo mě číst o počátcích vztahu s manželem. Stejně úžasné bylo seznámení se psí slečnou..

19.04.2022 4 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Od knihy jsem něco očekávala a to něco v ní bylo obsaženo. Ale asi v polovině jsem se začala už nudit, děj se jaksi neposouval nikam. Pořád dokola se řešilo to samé. Vulgarismy mi nevadily, ty se dají u tohoto žánru předpokládat, ale některé stereotypní scény a situace mi přišly jako přes kopírák. Musím uznat, že jsem víc fandila Liamovi, než Jess, která se ustavičně klepala v koutě.

19.03.2022 3 z 5

Život v hájence umístěné na samém okraji vojenského prostoru, který zabrali ruští vojáci nebyl asi jednoduchý, když máte sousedy takové jaké máte. Z jedné strany romantika, z té druhé strach.
Co se týče Hanky, tak tu bych vypráskala bičem. Opravdu skvělá kamarádka.
Kniha se četla dobře, děj plynul bez zbytečných prodlev.

12.03.2022 5 z 5

Do posledního dechu | Prstýnek Do posledního dechu | Prstýnek Vlasta Javořická

Oba příběhy byly smutné, svým způsobem. Ten druhý se mi zdál lépe propracovaný. Je vidět, že je autorce venkovský život hodně blízký.

27.02.2022 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Upřímně nevím, jak knihu hodnotit. Chvílemi bavila, chvílemi ne. Musím ale uznat, že se jedná o literární klasiku.

26.02.2022 4 z 5

V nemilosti V nemilosti Dick Francis (p)

Kniha se mi nečetla snadno v tom smyslu, že nedokážu pochopit, jak se někdo může podílet na týrání zvířat.
Jedná se o starou dobrou detektivku, kde krev neteče proudem a používá se mozek místo zbraní.

23.02.2022 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Námět knihy mě zcela nadchl, ale s postupem času mě ten příběh začal poněkud nudit. Bylo to jako na houpačce, chvílemi, když se objevil nový zvrat, tak to bylo velmi napínavé. To mě utvrdilo v tom, že to prostě musím dočíst.

13.02.2022 4 z 5

Kajsa Nebojsa Kajsa Nebojsa Astrid Lindgren

Knížka povídek se určitě nedá srovnávat se slavnější knihou Děti z Bullerbynu. Je mi jasné, že tato útlá knížečka je určená především dětem, ale mě teda moc nebavila. Přišla mi až moc temná.

08.02.2022 2 z 5

Divoch z Vysočiny Divoch z Vysočiny Hannah Howell

Začátek knihy sliboval pěkné čtení, zajímavou pointu, ale ve střední části se něco pokazilo. Stejně opakující se dialogy a velmi podobné situace. Konec knihy jsem dočítala víceméně z donucení. Opět (nebo ještě stále) se opakující dialogy o ničem. Přistihla jsem se, že radím staré Hildě, aby přeci jen Katherinu tou vařečkou bacila..

08.02.2022 2 z 5

Dáma a psanec Dáma a psanec Rowan Keats

Autorku knihy neznám, je to moje první setkání. Mám ráda příběhy ze skotské Vysočiny z období kolem 11.-12. století. Tento příběh neměl hluchá místa, přestože čtenář od prvních stránek tuší, jaký bude asi konec knihy. Příjemná oddechovka.

01.02.2022 5 z 5