Divoch z Vysočiny

Divoch z Vysočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28231/bmid_divoch-z-vysociny-2IT-28231.jpg 4 129 12

Murray Family série

Sir Lucas Murray byl přepaden zločinným Ranaldem a jeho bandou, před očima milenky Katheriny zbit a shozen z útesu. Přežil, a sotva se uzdravil, vydal se na panství Dunlochan, aby se pomstil Ranaldovi i Katherině, kterou považoval za iniciátorku přepadení. Katherina, právoplatná dědička dunlochanského panství, je nevinná a Lucase miluje, avšak on je přesvědčen o opaku. Katherinu chce připravit o dědictví její nevlastní sestra Agnes za vydatné Ranaldovy pomoci. Lucas se po návratu do Dunlochanu střetne s Ranaldem a jeho družinou a zachrání ho Katherina a její lidé. Přidává se k ní v boji proti Agnes a Ranaldovi. Žije s nimi v tajném podzemním úkrytu a postupně se dozvídá, že Katherinu obvinil křivě. Zjišťuje také, že ji stále miluje. Odpustí mu Katherina, že ji obvinil? Cítí k němu ještě lásku?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Oldag

Highland Savage , 2007

Lena79
08.02.2022 2 z 5

Začátek knihy sliboval pěkné čtení, zajímavou pointu, ale ve střední části se něco pokazilo. Stejně opakující se dialogy a velmi podobné situace. Konec knihy jsem dočítala víceméně z donucení. Opět (nebo ještě stále) se opakující dialogy o ničem. Přistihla jsem se, že radím staré Hildě, aby přeci jen Katherinu tou vařečkou bacila..

Artep071
05.11.2020 2 z 5

Začátek byl docela poutavý ...pak se to nějak zamotalo a šlo to dějově jen z kopce ... byla jsem ráda, že jsem dočetla a mohla odložit, myslím si, že k této knize se vracet nebudu.

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Pěkné čtení ❤️❤️❤️

petraj30
11.08.2019 2 z 5

První díly této série se mi líbily mnohem více, všechno mi přišlo takové zamotané a místy nezajímavé

LilianaFalcon
06.08.2019 2 z 5

Je to škoda. Mohl to být skvělý díl, protože zápletka v podobě zrady milované ženy, nebyla špatná. Ale pak to bylo celé takové divné, některé věci se vyřešily až moc snadno a napětí se tak vytratilo.

Květinka008
01.06.2016 2 z 5

Knížka dějově hodně slabá, opakující se dialogy, čtení se vleklo. A i když to dělám zřídka - přeskakovala jsem strany, "aby už to skončilo". Jiné knihy rozhodně lepší!

Kamiliana
11.04.2016 2 z 5

Skotsko mám ráda a příběhy z Vysočiny jakbysmet. Ale tato kniha mi přijde nijaká. Styl je poměrně jednoduchý, není přestylizovaný, ale mnohé dialogy se tématicky opakují. Pro mě to rozhodně není oddechová četba... mám trochu stres, abych už byla na konci :-) A opravdu nechápu vkus vydavatele ohledně obálek knih této série :-)

havrmoni
24.01.2016 5 z 5

Vždy když výjde nová kniha,tak čtu znova celé série,mám Howell opravdu ráda. Je to pro mě relax pro zimní večery. V tomto a předchozím příběhu je znát kolik času uplynulo od prvního dílu Osud z Vysočiny, o babičce a dědovi těchto dvojčat. Mluví o 80ti letém Balfourovi a 70ti leté Maldii a já je mám pořád za ty mladé z toho příběhu.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Nebylo to vůbec špatné, pobavila jsem se, i když občas zbytečně komplikovaný děj.

PomněnkaPrvní
28.11.2014

Nenadchne ani neurazí. Paní Howell opět nezapomněla na obvyklý model "oba se milují, ale nikdo to neřekne první". Jenom si říkám, zda celý boj nebyl o ničem a zbytečný, když měli přístup do sídla, mohli tam kdykoliv přijít a Ranalda a Agnes se zbavit. To by se ve středověku jistě stalo. Nudný pocit z knihy trochu zachránil epilog.

Terinka1982
08.06.2012 4 z 5

Nepřipadla mi nesrozumitelná, ani záhadná....dobře se čte:-)

maryzka
04.05.2012 odpad!

to je nesrozumitelná a podivná kniha plných záhad.