Rytíř z Vysočiny

Rytíř z Vysočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9573/bmid_rytir-z-vysociny-5YK-9573.jpg 4 157 17

Murray Family série

Když se Cameron MacAlpin dozví jméno zlatovlasé krásky, kterou mu donesli místo splátky na dluh, nemůže uvěřit svému štěstí. Avery Murrayová je totiž dokonalou zbraní, již může použít proti Paytonu Murrayovi - Averinu bratrovi, který zneuctil Cameronovu sestru. Plán na pomstu mu však maří chytrá a přitažlivá Avery. Cameron cítí velké pokušení zapomenout na všechno a oddat se spalující vášni, přestože si uvědomuje, že jako rytíř musí být loajální především ke svému klanu a hlas jeho srdce stojí až na druhém místě. Avery je rozhořčená, když se dozví, čeho se měl její bratr dopustit, a v žádném případě tomu není ochotná uvěřit. I když se Cameron netají svým úmyslem pomstít sestřinu čest, zároveň přísahá, že Avery neznásilní, ale počká, až se mu sama ochotně oddá. Avery má vztek, protože v hloubi duše si uvědomuje, jak moc ji mohutný a hezký rytíř přitahuje. Nakonec se rozhodne dát mu dobrovolně všechno - své tělo i srdce, i když si uvědomuje, jak moc riskuje...... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Oldag

Highland Knight , 2001

Senza Jenka
02.02.2024 3 z 5

Vzhledem k období, ve kterém se to má odehrávat, silně pochybuji o reálnosti chování a vztahů jednotlivých postav. Nicméně duo Avery-Gyllianna bylo nesmírně zábavné :D.
V první části - putování skrz Francii - děj docela běží a nepostrádá dramatické momenty. Pobyt na Cairnmooru je pak už zcela předvídatelný a zbytečně natažený, stejně jako epilog.
Ocenila bych trochu hlubší vody - tedy lépe prokreslené postavy, méně předvídatelný děj a ty zmíněné dramatické momenty dramatičtější. Je to ale - zejména ze začátku - slušně vyváženo právě vtipem.
Je to sice čistokrevná pohádka, ale bavilo.

jarkaska
16.05.2023 5 z 5

Další pěkná kniha z této série. Všechny knihy této autorky se mi líbí.

misatrix
23.04.2020 4 z 5

Avery je ma oblibenkyne. Přestože jsem si příběh pamatovala trochu jinak, nezklamal. Příjemné početní.

petraj30
04.08.2019 5 z 5

Krásná kniha, místy jsem se nasmála, opravdu hodně povedené

Terisek99
18.01.2019 4 z 5

Úžasná kniha. Úžasný příběh. Moje první kniha od této autorky a strašně moc se mo líbila. Doporučují určitě přečíst.

Ivusak7
17.11.2017 5 z 5

Opět skvělý příběh z této série. Cameron krásný a spravedlivý rytíř s kouzlem. Avery chytrá, plná porozumění a lásky.

Da7nd1
03.02.2017

Moc hezká kniha, nemohla jsem se od ní odpoutat a přečetla jsem jí za jediný den. Ještě jsem nenašla jedinou knihu od H. Howell, která by se mi nelíbila, vše je dobře napsaný, doporučuji a dávám 5 hvězdiček

Theia83
26.08.2016 5 z 5

Ďalšia krásna knižka zo série.

účetní
30.07.2016 5 z 5

Moc hezká kniha, Avery byla bezva děvče, Cameron by chvílemi zasloužil praštit klackem po hlavě, jak Avery uvažovala. Konec autorka pěkně zpracovala, Cameron nakonec vyslovil vše, co mělo být řečeno, kniha měla i pěkný epilog, takto to má být. Ale úplně nejlepší ze všech byl Leargan, tomu bych dala knižního Oscara za vedlejší postavu, je moc škoda, že o něm není žádný další díl, svádělo to k tomu, že ho autorka měla nechat počkat na Gillyannu, ta byla taky dobrá a podle řečí byla vyspělá na víc než v knize měla být. No je to trochu trestuhodné, že nám o Learganovi autorka víc nenapsala, podle komentářů ostatních děvčat nám padl do oka asi všem, ale co naděláme.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Opětovně zde mě autorka nezklamala, hezké oddechové čtení.

havrmoni
19.04.2015 5 z 5

Miluju tuhle hóóódně rozvětvenou rodinku. U téhle spisovatelky se nemusím bát,že hrdinky budou přehnaně paličaté a fňukny,ale naopak jsou bezvadný. A scény s jídlem a následné napodobování a vtípky na to, úžasný. Také se mi líbil Leargan,škoda,že o něm není něco víc,byl vtipný.

Shambalka
28.12.2014 4 z 5

Na úvod mého hodnocení bych chtěla poznamenat, že jsem velice ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. Jedná se totiž o velice krásnou, procítěně napsanou romanci.

Musím ocenit hlavně fakt, že i přesto, že se hlavní hrdinové ocitali ve vypjatých situacích, nejednali zkratkovitě, ba dokonce zcestně, až směšně. Naopak, jejich reakce byly přirozené. Dále musím ocenit autorku, že si dala tu práci, a vdechla originální, a mnohdy velice zábavnou osobnost, i vedlejším postavám. Celý příběh tak dosáhl mimořádných kvalit.

Tak nějak jsem stále očekávala, že se na scéně ještě jednou, alespoň v závěru knihy, objeví padouch francouzského původu, ale nedočkala jsem se. Přesto jsem z této skutečnosti nebyla vůbec zklamaná, protože příběh byl až do poslední stránky velice čtivý, děj svižný a slovní přestřelky mezi hrdiny vtipné a hlavně originální, což oceňuji!

Na závěr mi nezbývá nic jiného, než tuto knihu vřele doporučit. Jen velice těžko byste uvnitř hledali obvyklá trapná klišé. Takže - čtěte!

PomněnkaPrvní
08.11.2014

Příjemná historická romance, milá, ale příliš jednoduchá. Hrdinové sympatičtí, trocha erotiky, trocha romantiky. Škoda, že nevyšly všechny předchozí díly, na které se tato kniha mnohokrát odkazuje.

liletka_a
21.06.2013 4 z 5

Opravdu moc nádherný, romantický a vášnivý příběh o Avery a Cameronovi. Sice jsem nechápala, jak Avery už od začátku ví, že Cameron bude mužem jejího života a je o tom pevně přesvědčena, zatímco Cameron na to logicky přichází až na poslední chvíli.:D Líbily se mi milostné scény s jídlem, které se rychle šířily a všichny je hned museli vyzkoušet :DNejvíce jsem zbožňovala Cameronova bratrance Leargana, jeho vtipně trefné poznámky opravdu stály za to! :)

věra
06.05.2013 5 z 5

Moc pěkné čtení, H.Howell mě opět nezklamala.

maryzka
04.05.2012 2 z 5

zas emancipační snahy najít v mužském světě místo pro sebe.

konimka
06.08.2011 5 z 5