Len2očka Len2očka komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Nádherné čtení,nesmrtelná kniha.

07.06.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici mám několikrát přečtenou a přesto stále rozečtenou.

28.03.2021 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Knížka je skvělá,četla jsem ji,už je to dosti let a stále ji mám v živé paměti,leč vlastniti se mi ji z nějakého důvodu nedařilo a nyní jsem ji s láskou darovala pod stromeček mým milým,kde velké a upřimné radosti nadělila.

29.12.2021 5 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Další skvělé leporelo,které jsme pořídili naší vnučce do její první knihovničky,a to je jedno,z těch ,které si to zaslouží,aby na nich naší malí čtenáři vyrostli.

26.03.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knížku si řadím mezi své TOP knížky,bude určitě tato rodinná sága moje oblíbená,první místo si u mě ovšem zatím drží trilogie od H.Šmahelové, Stíny...,Stopy.... a Hlasy mých otců.

03.03.2024 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Moje kdysi první přečtená autorova kniha,je to poklad,který si musím určitě znovu přečíst,ano,koukám na tebe,máš svoje místo v mé knihovně a lákáš mě.Vlastnim výtisk z roku 1969 za 49,-.

12.03.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Knížku jsem nejen přečetla,ale knížka mě spolkla,a já v jejich útrobách byla semletá a tak neskonale smutná,ač víme,že toto se dělo,pořad člověk nechápe.Tuto knížku hodnotím velmi,velmi vysoko a děkuji paní autorce K.Lednické

23.03.2024 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Ač knížka je tak tenká,tak tragédie v ní je tak silná,nechci to snad ani dočíst,tak moc mě to všechno bolí.

27.09.2022 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Tak tohle mě bavilo číst,stala jsem se na pár večerů součástí Klokočí a pozvolna odkrývala tajemství místních obyvatel.Doma máme růženec z klokočí,ale zakoupený nebyl u Žofky,takže klokočí znám a je pro růženec jako stvořené.

02.12.2021 4 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Tak tuto skvělou knížku jsem pořídila na uvítání naší první vnučky.Není lepšího prvního čtení,a proto nesmí v její knihovničce chybět.

03.10.2021

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Tato krásná knížka,moje dětství,a jako ty ostatni se mi vryla do srdce a do paměti napořád.

18.04.2021 5 z 5

Čuk a Gek Čuk a Gek Arkadij Gajdar (p)

Čuk a Gek patřili k mému dětství,několikrát jsem tuto útlou knížku četla a bavila mě moc,mám docela chuť se k ní vrátit.

17.04.2021 5 z 5

Kniha pohádek Kniha pohádek Josef Štefan Kubín

Opět knížka z 90 let,kterou jsme koupili k večernimu čtení našim malým dcerkám.Ty si samozrejmě jako z každé knížky oblibily některou pohádku více či méně,a ty se poté četly a četly a četly,byl to prostě krásný čas.

11.07.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Román,který se mi četl srozumitelně a nenásilně.

21.06.2018

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Několikrát přečtená našim dcerám,patřila mezi nejoblíbenější pohádky.(Už je to docela dávno,ale kniha je pořád doma,je to poklad pohádek)

29.10.2017 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a určitě splnila moji čtenářskou dychtivost a nenasytnost.Těsim se na další autorovy knihy,bych mohla srovnávat a hodnotit.

01.12.2022 4 z 5

Zvířátka a Petrovští Zvířátka a Petrovští Václav Říha (p)

Jak jsem jen mohla zapomenout na tento knižní poklad z roku 1954 s krásnými ilustracemi od Milady Marešová.Pohádky jsou z manželova dětství,dále pak čtené našim dcerkám,čtené a čtené tolikrát,nyní čekající na dalsi generaci posluchačů.A já si jdu s chutí hned nějakou tu pohádku přečíst.

29.05.2021 5 z 5

Mlhy na Blatech Mlhy na Blatech Karel Klostermann

Knižku jsem poprvé četla tak před 25 lety,zůstal mi po ní v paměti čtenářský zážitek natolik silný,že jsem si nyní knížku koupila a prožívám život na Blatech znovu.

05.04.2021 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Nádherná kniha,patří mezi mé nejlepší.

01.11.2017 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Ani při odložení knihy jsem na Julii a Agnes nezapomněla,je mi jich líto obou

07.01.2021 4 z 5