Leena Leena komentáře u knih

Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Ludvík Souček

Vzpomínám si, jak jsem si ve 13letech zakoupila zelenou Cestu slepých ptáků a růžovou Sluneční jezero. Voněly novotou a dodneška si pamatuju, jak jsem byla šťastná, že je mám a úplně z těchto knih nadšená. Mám je pořád v knihovně a po více než 40letech se je úplně bojím číst, abych si nezkazila iluzi z dětství, jestli mě nekdo chápe:-) Bojím se, že už se mi to totiž tak líbít nebude:-(

17.03.2020 5 z 5

Prozrazení Prozrazení Sam Hayes

Po dlouhé době poutavá kniha, kterou jsem nemohla odložit a nemohla se dočkat rozuzlení:-)Pro mne jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla, a že jsem toho četla hodně:-)Zajímavě napsané a šokujících zvratů je tam hodně.

08.09.2014 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Na knihu jsem moc těšila a tak nějak mám z toho rozporuplné pocity.
Chvílemi jsem se nudila, hodně natahované pasáže z ponorů, většinou se tam vlastně nic moc nedělo.
Ke konci pod hladinou to bylo zajímavé, ale závěr na souši jak z červené knihovny.

18.01.2024 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Nějak mě to nenadchlo.
Naopak mě zarazila jedna věc, které si asi moc lidí nevšimne.
Když Hannah pracovala u Burgessových, tak pan Burgess měl 16 letou sestru, která zemřela na erotickou asfyxii, jak bylo napsané v úmrtním listu.
To jako vážně? Myslím, že v 70. letech neměli ani ponětí, co to je, natožpak nezkušená 16letá holka, aby prováděla tyto praktiky:-)
Nechápu, proč autorka nezvolila nějakou banálnější příčinu.

21.03.2023 3 z 5

Hledej mě Hledej mě Lisa Gardner

Začátek mě navnadil, ale postupem času se mi to líbilo čím dál tím méně.
Takový slabší průměr.

12.09.2022 3 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

Čtivé a dobře napsané.
Líbilo se mi to.
Tušila jsem, že to bude více zamotané, jak se ukázalo ke konci..

07.12.2021 4 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Na debut velmi zdařilé, autorka má potenciál.
Ten konec mi připadal mírně překombinovaný.
Ale z toho, co jsem poslední dobou četla, řadím k těm lepším dílům.

30.09.2021 3 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Po dlouhé době pěkně napsaný příběh, který mne zaujal.
Napínavé až do konce a překvapivý závěr, vůbec jsem se nenudila.
Doporučuji.

11.05.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Jako přes kopírák Manželé odvedle, sousedé, lži, překrucování, posedlost.
Všechny postavy nesympatické.
Po přečtení druhé knihy jsem přesvědčená, že tato autorka neumí psát..
Strašně nezáživné a nudné..
Bestsellery jen z protekce.
Mám ještě jednu knihu od ní, ale nemám už odvahu číst, že to bude stejné:-(

15.03.2021 odpad!

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Bohužel mě kniha neoslovila, takové ploché, bez šťávy, nudné.
Nastavovaná kaše, jakoby autorka vyloženě všechny dialogy vypotila.
Nechápu označení bestseller.
Nedoporučuji, ztráta času:-(

14.03.2021 odpad!

Nejtemnější večer roku Nejtemnější večer roku Dean Koontz

Začátek se mi líbil moc, ale mělo to stále sestupnější tendenci.
Konec byl na můj vkus odbytý.

25.11.2020 3 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Mě se to tedy líbilo moc, poslední dobou nejlepší kniha, co jsem četla.
Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem za den.
Krásná pohádka, víc se mi líbila linie s Rose a Sylvií, ale moc hezky napsané, čtivé a napínavé.

11.11.2020 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Že je děvče narušené,bylo jasné hned od začátku. Četla jsem celý den, až do noci, neboť jsem čekala nějake šokující rozuzlení, které se bohužel nekonalo...ani nevím, jestli bych chtěla číst pokračování, protože scénář už vidím před sebou..dívku pustí v deseti, jedenácti letech jako hodnou a vyléčenou, a ona pak zabije matku a možná posléze i otce, protože on se potom nebude chovat podle jejich představ..

24.05.2020 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Čtivé, napínavé, ale na inteligentní vyšetřovatelku někdy neprofesionální reakce. Když se např.dozvedela o dvojčatech,proč hned potencionální oběť nedala hlídat atd. Mne jako laika to napadlo hned. Od půlky už jsem začala tušit pachatele. Ale jinak velmi povedená kniha.

23.05.2020 4 z 5

Všechno není zapomenuto Všechno není zapomenuto Wendy Walker

Tak za mne tedy ne. Bylo to nudné, bez ladu a skladu, bez přímé řeči, to tu knihu dělalo ještě nudnější. Chaotická je hodně a tak brutální mi nepřipadala, jak zmiňuje Anna 13. A to čtenář- začátečník opravdu nejsem.
Nemohu se zbavit pocitu, že ten psychiatr postupoval neprofesionálně.
Musela jsem přeskakovat stránky, abych se dobrala k závěru, který na mne nijak nezapůsobil. Už se k této knize nikdy nevrátím. Obrovské zklamání. Thriller ani náhodou.

12.09.2019 2 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Teď jsem dočetla, super. Nemohla jsem se odtrhnout, pořád mě to nutilo číst dál :-) Kniha je i jakýmsi varováním pro naivní lidi. Bohužel, na internetových seznamkách je spousta podvodníků a falešných profilů, a to i u nás. A všechny naivní ženy, co naletěly, by si tuto knihu měly přečíst povinně :-)

16.06.2019 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Moje první kniha od této autorky, moc pěkné.

13.06.2019 5 z 5

Alfred Hitchcock a traja pátrači Alfred Hitchcock a traja pátrači Robert Arthur jr.

Teď jsem si na ni po letech vzpomněla:-) Jsem moc ráda, že ji mám:-)

26.05.2018 5 z 5

Štěnice Štěnice Ben H. Winters

Tak psychothriller si představuji jinak.. Pořád jsem čekala, co se z toho vyklube a celkem zklamání.. Myslím že by bylo lepší, kdyby se vše dělo jen v její hlavě a v závěru se ukázalo, že byla vyšinutá.. Takhle dost chaos:-(

28.12.2017 3 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Přečetla jsem ji za jediný den, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Autor zvolil neotřelé zamotání osobních problémů hlavní postavy, ale nebudu prozrazovat:-) Doporučuji, drsná škola:-)

11.08.2017 5 z 5