latanya34 latanya34 komentáře u knih

Menu pro vysoké podpatky Menu pro vysoké podpatky Jennifer Joyce

Vyzkoušela jsem první dva recepty, hlavní chod a dezert. Mohu doporučit, protože je to vše jednoduché, rychlé a hlavně to chutná výborně. Jednak je kniha doplněná o super obrázky.

Vaši duchovní společníci Vaši duchovní společníci Sonia Choquette

Poučná kniha, která vám připomene, že nejste sami na tomto světě ani mimo něj. Existují duchovní průvodci, kteří vám chtějí pomoci. Poselství nebylo příliš „náboženské“ a styl psaní mě opravdu oslovil.

V každém věku stát za hřích V každém věku stát za hřích Dagmar Březinová

Knihy Dagmar Březinové doporučuji ke studiu každé ženě každého věku. Jsou to opravdové studnice dobře miněnych rad. Cestou metrem si kaźdý den řikám, kolik žen je zbytečně ošklivých, protoze jsou neupravené a přišerně oblečené bez špetky vkusu. Mely by cist takove knihy a řidit se jimi...

Eco-friendly domov Eco-friendly domov Christine Liu

Tato publikace se trochu liší od jiných když přelouskáte předmluvu,která Vás zasvětí do problému ohledně odpadů a konzumního života. Jaké výhody jsou minimalistického života. A pak je tu Vás domov rozdělen na dané místnosti. A každá daná místnoat rozčleněna nápady na změnu,alternativy za Vámi zažité a zajeté věci. Neřikám,že vše uvedete do praxe. Ale každá změna se počitá. A myslím, že každy krok ke změně Vás bude těšit

Past Past Melanie Raabe

Jsem spokojená, kniha se skvěle a rychle četla díky výtečným dialogům. Děj se odehrává prakticky na jednou místě, což připomíná divadelní hru. Já se při čtení bavila, a tak to má být !

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Kniha, kterou jsem přelouskala během jednoho odpoledne. Meg nevěří ostatním, kteří říkají, že je Oskar mrtvý a přesvědčí o tom i svého mladšího brášku Stevieho. Společně pátrají po Oskarovi a nevzdávají se přitom naděje, že svého kamaráda nakonec přece jenom najdou.
Přitom, jak se nakonec zjistí, důvod Oskarova zmizení je úplně banální. Kniha je plná zvratů, přátelství, naděje, důvěry, nic neutuchající víry a samozřejmě jablečných koláčků. Jablečné koláčky - ty hýbou dějem a ukážou vám, že někdy i tento zdánlivě obyčejný "apple pie" dokáže být nejen dobrý, ale dokonce i užitečný a někomu dokonce dokáže zachránit život...
Kniha je dobrou volbou pro ty z vás, kteří rádi mlsají a chtějí se u toho také jaksepatří bavit. :)

Tajemství dobrého vývaru Tajemství dobrého vývaru Louise L. Hay

Pokud nejste žádným přeborníkem v kuchyni a tajemství dobrého vývaru je vám stále ukryto, možná svoje odpovědi na vaše otázky najdete právě v této kuchařce. Nejenže zde najdete obrovské množství receptu na pořádný poctivý vývar, ale spoustu informací o jeho blahodárných účincích na náš organismus. Kniha je také plné krásných fotografií, které polechtaji vaše chuťové buňky. Super kniha vhodná i jako dárek... doporučuji.

Košík plný rajčat Košík plný rajčat Jenny Linford

Skvělá kuchařka. Moc pekne mne překvapila. Rajčata milujeme a nové recepty se vždycky hodí. Rajčatový koláč byl famózní, i studená polévka, rajčatové saláty, omáčky na mnoho způsobů. Jedna z nejlepších kuchařek a nejoblíbenější co mám. Mnoho omáček jsem i zavařila, jsou skvělé. Krásné fotky, různé druhy rajčat, podněcuje k pěstování všech druhů. Různé chutě díky koření, přípravě a navíc zdravé. Za mne 1*.

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

Tato kniha, více než kterákoli jiná, kterou jsem kdy četla, mě inspirovala k tomu, abych vstala a něco opravdu udělala. Koupila jsem si ji v domnění, že by to mohlo pomoci s nějakým tím nepořádkem, ale netušila jsem, že to vyléčí moji závislost na dekoracích a jiných serepetičkách! V méně než polovině jsem byla nucena začít se zbavovat věcí. Tato kniha vás opravdu přiměje chtít se vzdát všech svých věcí. Poskytuje vám zcela nový pohled na „hmotné statky“. Kdykoli se mi nepořádek vymkne z rukou, vytáhnu tuto knihu a začnu ji znovu číst - pokaždé problém vyřeší.

Proměň své sny ve skutečnost Proměň své sny ve skutečnost Gini Graham Scott

Zkuste si své sny napsat na papír. Zdají se Vám nedosažitelné, nesplnitelné ? Tak na to zapomeňte. Je to právě naopak. Své sny si můžete splnit, musíte to ale chtít. Nastínit si vlastní strategii a být aktivní. Kniha Vám pomůže pochopit, jak takové snění ještě více zesílit. Musí Vám dát motivaci, abyste se pohnuli z místa. Nakonec se dostanete do takové fáze, že už Vás nic od Vašeho plánu neodradí.

16.11.2021 5 z 5

Hovory s Bohem – Otázky a odpovědi Hovory s Bohem – Otázky a odpovědi Neale Donald Walsch

Úžasná kniha, mám a znám téměř všechny Walschovy knihy, tato je pro ty, kteří mají spoustu konkrétních otázek, týkajících se všech oblastí života. Každého něčím osloví.

Zase ona: Zrození Meryl Streep Zase ona: Zrození Meryl Streep Michael Schulman

Maryl Streep je asi má úplně nejoblíbenější herečka, viděla jsem všechny filmy, v kterých hrála a pokaždé mě fascinuje, jak talentovaná herečka to je. Nicméně tahle kniha přinesla něco poněkud jiného, než jsem od ní čekala. Kniha se nevěnuje filmové dráze Maryl Streep, ale jejím začátkům v době, kdy ještě nebyla slavná a začínala v divadle a malými rolemi ve filmech. Nicméně bylo velmi zajímavé si přečíst o části jejího života, o které jsem toho moc nevěděla.

Odpusť a buď volný Odpusť a buď volný Ana Holub

Hezká kniha obsahující návod na odpuštění a soucit.Doporučuji.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kriminální komisař Joona Linna a jeho kolegyně Saga Bauerová pátrají po sériovém vrahovi, který má na svědomí desítky obětí a přitom je hlavní podezřelý, ke kterému vedou všechny důkazy již několik let ve vězení. Skvělá kniha! Krátké kapitoly mě stále udržovaly v ději a hlavní záporák byl po celou dobu tajemný. Atmosféra byla velmi stísněná a depresivní.. prostě sever se vším všudy. Kepler nezklamal, výborná detektivka, kterou jsem přečetla během chvíle.

Duchovní síla empatie Duchovní síla empatie Cyndi Dale

Pro některé lidi je empatie dar a inspirace, v jiných vytváří pocity zmatku a paniky. Kniha se mi moc líbila, ale není možné ji přečíst najednou. Hodně věcí vás nutí k zamyšlení a prehodnoceni. Hodně se mi líbila část o empatii a sympatie. V knize je spoustu textu, většinou autorka používá výkladový styl mez mnoha příkladů. U některých témat je ukázka, co to znamená v praxi. Líbí se mi i citaty, které autorka u každé kapitoly používá.

16.11.2021 5 z 5

Proč krokodýli mají sex jen za bouřky Proč krokodýli mají sex jen za bouřky Bernd Harder

Do knihy jsem se okamžitě začetla. Je psána vtipně a čtivě a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací. Rozhodně doporučuji.

Pozitivní principy dneška Pozitivní principy dneška Norman Vincent Peale

Zajímavá kniha, která se zabývá principem, že na vše existuje správná odpověď a že pozitivní myšlení pomůže tuto odpověď najít. Autor, oblíbený duchovní, se zabývá pozitivním přístupem. Mnoho jeho informací v knize se mi líbilo, a snažím se začínat den s dětmi vděčností a zvědavostí, co pěkného den přinese. Nevím, zda váš kniha naučí být stále pozitivní, ale určitě několik věcí a principu v ní je.

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Skvělé pokračování prvního dílu, do kterého se čtenář hravě začte. Je tu všechno, co má správný příběh mít. Nechybí tu dobrodružná zápletka, nádherný popis podzemí, akce ani rozvoj postav. A že jednání některých postav v určitých chvílích nenechají nikoho chladným. Což vede k obavám, kam se příběh bude dál vyvíjet, ale přicházejí nové postavy, okolnosti a začíná se rýsovat i to, v jakém duchu bude celá série. Zatím je načrtnuté pouze pozadí a je ještě třeba zdolat mnoho stran.

21 způsobů, jak najít lásku 21 způsobů, jak najít lásku Pierre Franckh

Četla jsem různé knihy o mindfulness a sebelásce, ale tato obsahuje všechny skvělé nápady, jak si zlepšit život.
Čte se velmi snadno a je jednoduché se jí řídit. Je to příjemné potvrzení toho, co dělám správně, a příjemná pomoc ke změně k lepšímu.
Přestože tam jsou hezké nápady pro páry, je to skvělý průvodce i pro nezadané, protože láska začíná v nás samých.

16.11.2021 5 z 5

Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda David Michie

U této knihy mě tedy zaujal hlavně její obal, který vypadá tak moc mysticky. Kniha je moc hezky psaná. Myslela jse, že se tedy bude především zaměřovat na čokoládu :-D, ale to jsem si samozřejmě dělala legraci. je to opět jedna z těch motivačních knih, které si čtenáře získá a nepustí. Určitě ji nebudete chtít jen tak odložit. Její styl psaní mi vyhovoval. Knihu doporučuji. Mně se moc líbila i lidem kolem mě.