lailaj Online lailaj komentáře u knih

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

u téhle knihy jsem se na začátku fakt zasmála. Záčátek je boží, pak se Maggie dostane do dost protivné nálady, ale to konečné prozření stojí za to. Je to ukázka toho, že člověk se musí dostat dolů, aby mohl nahoru, když to nevzdá

13.07.2022 5 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

no nevím, co si o této knize mám myslet. Potrat je jen kulisou k tomu, aby si hlavní hrdinka uvědomila, že příliš dbá na to, jak vystupuje. U obou postav mi chybí celistvost a logičnost jejich chování (i když u Bailey je to horší) a dělají co zrovna autorku napadlo, i když to neodpovídá povaze hrdinek. Kniha je čtivá a relativně ocípá

07.07.2022 2 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

kniha byla strašně nečtivá. Jestli to mělo být nějaké pokračování na sex ve městě, tak dost neetické - který časopis by vydával hodnocení jednorázovek. chování slušnáka nelogické

28.06.2022 1 z 5

Všichni jsme nějak vadní Všichni jsme nějak vadní Matthew Norman

během čtení jsem přemýšlela, co je tam tam moc vtipného a zasmála jsem se asi jednou. Příběh byl čtivý, ale Andy mi k srdci nepřirostl

24.05.2022 3 z 5

Války s Kzinty I Války s Kzinty I Larry Niven

První a poslední povídka byly super. Prostřední byla strašně zdlouhavá a ani mě moc nebavila

01.03.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zrovna jsem knihu dočetla a zanechala vě mně opravdu silné pocity. Knížku jsem přečetla jedním dechem a zároveň s hrůzou z vykreslovaného režimu a štěstí, že k tomu nedošlo. Tuhle knihu by si měl přečíst každý, kdo tvrdí, že za komunistů bylo líp. Tipuji, že spisovatelka se inspirovala režimem v Korei.

01.08.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Z téhle knihy jsem dost v rozpacích. Na začátku jsem měla pocit, že se spisovatelka ženě k nějakému pěknému příběhu a tak jen shrne úvod , ale na to to bylo moc dlouhé. Jen jsem v knížce nenašla odlehčení, prostě nudné vyprávění o životě na farmě

31.01.2021 2 z 5

Anna z Hollywoodu Anna z Hollywoodu Alena Doláková

v časopise jsem narazila na tuto knihu s dobrou recenzí i obsah vypadal slibně. Jsem velmi zklamaná. Autorka má dobrý styl psaní. S hlavní hrdinkou se nemůžu ztotožnit, ani soucítit, ani litovat, prostě je mi krajně nesympatická. Ale co mi kazí čtení je přeskakování obdoví, z kterého je kapitola psaná a protože kapitoly jsou poměrně krátké, tak je to velmi rušivé (např. 2015, 1997, 2012, 2017, v patnácti...)

02.01.2021 2 z 5

Návrat do ledového paláce Návrat do ledového paláce Erica David

četla jsem svojí 4 leté dceři před spaním. Příběh by se dal klidně rozdělit na dva: v první části nemají kapitoly hlubší děj, prostě uklízejí; v druhé části je návštěva. Myslím, že by mohlo být víc vtipných trapasů sněháčků, že by to děti bavilo. Celkově je kniha taková nemastná neslaná

01.01.2021 2 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

tahle knížka mě nadchla. je jednoduchá, velmi čtivá

06.09.2020 5 z 5

Ohnivý cejch Ohnivý cejch Nalini Singh

upřímně nápad dobrý, ale vůbec se mi nečetla dobře. Byla jsem mimo domov a nemohla jsem číst nic jiného, jinak bych ji ani nedočetla

03.09.2020 2 z 5

Šerochodec Šerochodec Kat Richardson

Líbí se mi jiné pojetí upírů, duchů a čarodějnic

28.07.2020 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

seriál jsem neviděla, ale kniha mi strašně připomínala knihu 1984 od Orwella. Od knihy jsem se nemohla odrthnout, je velmi čtivě napsaní

14.06.2020 4 z 5

Vřelé díky, Jeevesi Vřelé díky, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Není to můj šálek kávy.

25.05.2020 1 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

zrovna jssem knihu dočetla a jsem z ní nadšená. Vysloveně mi sedla. Velmi zajímavý nápad a promyšlená psychologie postav i společnosti

24.05.2020 5 z 5

Hlavní mezi truchlícími Hlavní mezi truchlícími Tomáš Dušek

knížku jsem přečetla jedním dechem, je velmi čtivá, i když nejde moc do hloubky, co se týče charakteru postav

25.02.2020 5 z 5

Magie toho druhého Magie toho druhého Tomáš Dušek

knížka není úplně pro slabší povahy, protože některé rozkazy jsou velmi bezcitné, ale takový byl středověk a otrokářství. JInak knížku jsem přečetla jedním dechem

25.02.2020 5 z 5

Idioti na plavbě kolem světa Idioti na plavbě kolem světa Ivan Orel

Zaujal mě název, přečetla jsem ji, i když cestopisy moc nečtu. Upřímně mi přišla hodně zdlouhavá a někdy mi přišlo, že se to opakuje.

15.02.2020 3 z 5

Král bez království Král bez království Tomáš Dušek

Kniha je čtivě napsaná. Občas jsem se ztrácela v dialozích. Je dost krvavá, ale dejme tomu, že to ke středověku patří, děti bych ji rozhodně číst nenechala

15.02.2020 3 z 5

Zlodějka stínů Zlodějka stínů Kay Hooper

Kniha je skvěle napsaná a strašně rychle jsem ji přečetla a to běžně detektivky nečtu

05.01.2020 5 z 5