Války s Kzinty I

Války s Kzinty I https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156113/valky-s-kzinty-156113.png 4 22 4

Války s Kzinty série

Sci-fi povídky z cyklu Známý vesmír. Střet lidstva s bojechtivými Kzinty v podání předních autorů akčních sci-fi. Po vzoru jiných zavedených sci-fi autorů Larry Niven později otevřel svůj propracovaný Známý vesmír dalším zájemcům a vznikla tak série delších povídek, mapujících nejrůznější aspekty tří válek mezi pozemšťany a Kzinty. Každý autor přinesl do Známého vesmíru nové nápady a svůj osobitý přístup. V počátcích mezihvězdných letů narazila neozbrojená pozemská kosmická loď na válečné plavidlo Kzintů, nejagresivnějších válečníků v celém Známém vesmíru. V té době již lidstvo zanechalo válek a vybralo si cestu mírového rozvoje. Kzintové udělali osudnou chybu a zjistili tím nejhorším možným způsobem, že lidé se rozhodli odmítnout války především proto, že v nich byli příliš úspěšní. A tak vypukla první válka lidstva s Kzinty. Nyní, o několik set let později, nastává čas kdy se Kzintové potřebují znovu přesvědčit, že se jim vyplatí ty vypelichané opičáky z planety Země respektovat. Válečníci / Larry Niven Železo / Poul Anderson Kočičárna / Dean Ing... celý text

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Wales

Man-Kzin Wars I , 1988

lailaj
01.03.2022 3 z 5

První a poslední povídka byly super. Prostřední byla strašně zdlouhavá a ani mě moc nebavila

Bašťák
19.09.2021 3 z 5

Dobré povídky, hlavně Kočičárna. Nejvíc mě zaujala hláška několik stránek ke konci knihy: "Teď už vím, proč se Kzintové rozhodli chovat své samice jako domácí zvířátka. Z čisté sebeobrany." :-) To dobře vystihuje tuhle Kočičárnu...

Predator3313
23.02.2020 4 z 5

Obecně povídky nečtu, ale udělal jsem vyjímku, protože mám přečtené všechny ostatní knihy ze známého vesmíru. Asi je dobré mít vše přečteno, aby člověk věděl o co jde, kdo jsou Kzinti atd.
První povídka Válečníci byla krátká a dobře popisuje první setkání lidí a Kzintů.
Povídka Železo mě popravdě moc nebavila, až v druhé polovině jsem se začetl a bylo to super.
Kočičárna se dle mého opravdu povedla, bavila mě nejvíc ze všech a teším se na její pokračování.
Celkově dobrá kniha, dávám 4*

cisar
01.02.2020 5 z 5

Kniha obsahuje tri poviedky z ľudsko-kzintských vojen, každá od iného autora - Niven (Válečníci), Anderson (Železo), Ing (Kočičárna). Tieto na seba nenadväzujú a poskytujú len malý pohľad na problematiku a samotnú priebeh týchto konfliktov. Číta sa to dobre, občas sa človek musí zaraziť a rozmýšľať o tom, kam až siaha autorova predstavivosť .