lailaj lailaj komentáře u knih

Will Will Mark Manson

Před čtením jsem nic o knize nečetla a nakonec mě docela mile překvapila. Četla se mi dobře. Will Smith se ohlíží za svým životem a musím říct, že začátek docela dostal, ale zbytek byl už slabší

31.01.2024 4 z 5

Magický expres Magický expres Anca Sturm

(SPOILER) Kniha je velmi dobře napsaná, rychle jsem se do ní začetla. Chování dětí mi připadalo jako starší než deklarovaných 13 let. Nápad to byl zajímavý, ale fungování vlaku mi přišlo nedotažené. Umíte si představit, že jste 7 dní ve vlaku a z toho vám dopřejí proběhnutí na 2dopoledne? Vždyť to je nedostacujici. A popisovaný obsah vyučovacích hodin taky vypadal, že ty děti se nic nenaučí a jak se mají něčím stát? Chtělo by to lépe dotáhnout fungování prostředí, ve kterém se kniha odehrává

16.01.2024 3 z 5

Všemoudré pohádky pro prince a princezny Všemoudré pohádky pro prince a princezny Jiří Henych

Knížka není pro malé děti. Pohádky nebo spíš příběhy jsou satirické a ukazující dobu, i když ne se všemi bych souhlasila.

29.12.2023 4 z 5

Čekání na Toma Hankse Čekání na Toma Hankse Kerry Winfrey

Knihu jsem dočetla, protože jsem si ji chtěla dát do čtenářské výzvy. Příběh není napsán špatně, ale na 27 je hrdinka příliš naivní trdlo, ještě bych zkousla 25. Celou dobu jsem si říkala, že je jasně vidět, že je to první kniha spisovatelky, že by to chtělo zavřít do šuplíku a napsat druhou a tu vydat, protože ta už by byla super. Co mě celou dobu neuvěřitelně vytáčelo byla neschopnost překladatele si zjistit pravidla hry dračí doupě a P.J. tedy pána jeskyně překládat jako dračí mistr

27.12.2023 2 z 5

Peklo a jiné destinace Peklo a jiné destinace Madeleine Albright

Kniha má dobré recenze, tak jsem se rozhodla si ji přečíst. Kniha byla napsána čtivě, ale autorka strašně skákala od jedné myšlenky k druhé, s minulostí do pozdějších času a pak mezi. Myšlenky by mohli být zajímavé, kdyby byly víc propracované, takhle se ztráceli. Nejucelenější byly dopisy na konci knihy

13.12.2023 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Bohužel se nepřidám k fanouškům této knihy a jsem si jistá, že další díly číst nebudu. Styl psaní nebyl špatný, ale přišlo mi , že postavy byly povrchní a nešly do hloubky a některé věci prostě neřešily (objevím se 200 let zpět, nikoho neznám, styl života úplně jiný, ale pohodička a klídek, žádná panika ?!). taky mi tak nějak přišlo, že se autorka vyžívala v týrání Jamieho

22.11.2023 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Kniha je čtivá, ale je to prostě oddechovka a četla jsem lepší

28.10.2023 3 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Nádherné napsaná kniha. Člověk musí mít na paměti, že hrdince je jen 12. Je vidět, jak se snaží zavděčit všem a napravit svoje chyby a hlavně jak je důležité aspoň sobě nelhat. Nakonec si uvědomí, co potřebuje a ostatní ji pomůžou s tím, co sama nezvládne

15.10.2023 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Líbí se mi námět a kombinace démonů s detektivkou, ale něco mi ve způsobu psaní nesedlo, nebyla jsem schopná se vcítit do hlavní hrdinky a vlastně kdybych nechtěla vědět, kdo byl vrah, tak bych to nedocetla.

04.10.2023 2 z 5

Jak se stát vévodkyní Jak se stát vévodkyní Sabrina Jeffries

potřeboval ajsem odlehčení, ale styl autorky mi úplně nesedl. Taky mi výsledek jejich detektivního snažení přišel praštěný a málo uvěřitelný

09.09.2023 3 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

(SPOILER) Knihu jsem se rozhodla přečíst díky vysokému zdejšímu hodnocení a jsem zklamaná. Musím ocenit nápad a svět pod zemí je zatím vymyšlen dobře. Kniha je dost zdlouhavá, když se chlapci dostali do podzemí, tak jsem si říkala jo, konečně se to rozjede, ale z mého pohledu jejich únik neměl spád a zase se to táhlo jako na začátku. A pak strýček Tam: přišel mi jako nejlepší postava z knihy a takhle dopadl. Kluci se rozhodně nechovají na svůj věk, ale jako starší. Také bych přivítala lepší popis Styxů, dlouhou dobou jsem si myslela, že jsou to jiní tvorové nebo zmutovaní lidé, ale vůbec mě nenapadlo, že jsou to stejn lidé jako ostatní v podzemí, Navíc si nemyslím, že je to kniha pro děti hlavně kvůli několika scénám, doporučila bych to dětem tak od 15 let

14.06.2023 1 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Ač to téma je hrozné, kniha je čtivá a dobře napsaná, jen mi u ní něco chybělo. Příběh Ervína mi přišel takový nedotažený

05.06.2023 4 z 5

Rudá válka Rudá válka Vince Flynn

tohle byla moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že je čtivá. Pár věcí trochu nadnesených, u konce mi to přišlo trochu, jako že autor nevěděl, jak z toho ven. Vzhledem k tomu, co provedlo rusko a Putin, tak jsem se musela jít kouknout, kdy byla kniha napsána a musím řídt, že neskutečně dobrá předpověď

28.05.2023 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Na začátku jsem si říkala, co to je, to asi nedočtu. A pak jsem se nemohla odtrhnout. Hrdinky byly skvělé a snadno jsem je chápala. Jen u Eda jsem si říkala, jestli skutečně takový muž může existovat, ten mi přišel nejméně realistický.
Nakonec jsem hltala knížku a říkala si: ať to není Jane, Madeline ani Celest. Konec mě trochu překvapil, měla jsem trochu jiné tipy
Knížku můžu jen doporučit

22.05.2023 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Teda asi nejsem cílový čtenář, ale mě to vůbec nenadchlo. Hlavní hrdinové si nejsou schopni kloudně promluvit. Nikdo se vůbec nepozastaví nad tím, že Travis zmlátí spolužáky v jídelně, dokonce dvakrát a nevyloučí ho? Kdyby bylo napsáno, že Abby je 16, tak by to vysvětlovalo chování na začátku knihy, ale 19?

08.05.2023 1 z 5

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Velmi dobře napsané a hlavně čtivě. Začetla jsem se a najednou koukám, že mám 3/4 knihy přečtené. Zápletka není složitá, ale jako odpočinková kniha je super

13.02.2023 5 z 5

Cesta do Nidarosu Cesta do Nidarosu Andrzej Pilipiuk

Kniha je takova priprava a seznameni s prostredim pro dalsi pribeh. Ac jsou videt historicke znalosti, je kniha nudna a bez nejake vyrazne akce

26.01.2023 2 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

už jsem četla předchozí díl a tam jsem se nasmála víc, ale i tahle je skvělá. Miluji tenhle styl vtipu a nadsázky a musím říct, že i moje dcera miluje některé příběhy a to je jí teprve 6 let

19.12.2022 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

jsem na rozpacích. Kniha má vysoké hodnocení. Je psaná čtivě, ale hlavní postavy se mi nelíbily, nedokázala jsem se do nich vcítit a občas mi přišly vyloženě protivné. Už v první třetině jsem si říkala, jestli knihu vůbec dočtu

09.09.2022 3 z 5

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

u téhle knihy jsem se na začátku fakt zasmála. Záčátek je boží, pak se Maggie dostane do dost protivné nálady, ale to konečné prozření stojí za to. Je to ukázka toho, že člověk se musí dostat dolů, aby mohl nahoru, když to nevzdá

13.07.2022 5 z 5