ladyba ladyba komentáře u knih

Bohatá žena Bohatá žena Kim Kiyosaki

Investice do nemovitostí v ženském podání, pohled Kim může být některým čtenářům trochu bližší, je trochu jemnější.

30.09.2015 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Výraznější životopisné pojetí knihy přibližuje Kiyosakiho trochu v jiném světle, než dosavadní knihy, ruku v ruce i diametrálně odlišný život jeho se sestry, která se i jako duchovní dopracovala k bratrově strategii a proč... Ale i tato kniha je součástí komerčního byznysu, jaký přináší Rich Dad Company.

21.09.2015 4 z 5

Byznys pro 21. století Byznys pro 21. století Robert T. Kiyosaki

Síťový marketing asi není to, co by se v Čechách příliš chytalo, navíc se rád slučuje s pyramidou. V USA má jiné zázemí, stejně jako samo investování do nemovitostí. MLM, které tak vychvaluje, je jinými považován za přežitek, tak nevím, co si o tom myslet. Čím víc knih od Kiyosakiho čtu, tím víc mi připadají na jedno brdo a pořád takové král promluvil, ale jen naznačil... Moc však neprozradil. Ale četby rozhodně nelituju, některé rady jsou fakt přínosem.

26.08.2015 3 z 5

Slabikář finanční gramotnosti Slabikář finanční gramotnosti Ivan Noveský

Kvalitní příručka k problematice finanční gramotnosti - stručně, jasně a výstižně osvětluje pojmy ze světa finanční a problémy nejen s půjčováním peněz. Tenhle slabikář by si měl přečíst každý, než si púůjčí bůra.

12.08.2015 4 z 5

Jak pracuje váš mozek Jak pracuje váš mozek David Rock

Samotou mě překvapilo, jak tohle je úžasná a svým způsobem geniáklní kniha. Je trochu náročná na četbu, hodně jsem se musela vracet, ale v mnoha ohledech vám otevře oči a pomůže pochopit, jak fungujete vy i vaše okolí.

26.06.2015 5 z 5

Uvědom si svůj strach a překonej ho Uvědom si svůj strach a překonej ho Susan Jeffers

Mimořádně poučná kniha o strachu a jak jej překonat, jak na sobě pracovat a jak pracovat na svém pozitivním přístupu k životu.

24.05.2015 5 z 5

Jak prokouknout druhé lidi Jak prokouknout druhé lidi Joe Navarro

Navarrovy knihy jsou mimořádně poučné. Nabízejí praktický pohled na konkrétní signály, které vysíláme svojí nonverbální komunikací.

21.05.2015 5 z 5

Ryzí styl! Ryzí styl! Cinzia Felicetti

Jednoduchý průvodce stylem a filmy, v nichž můžete vidět to, co by nemělo v šatníku chybět. Obsahuje zásadní postřehy, ale příliš do hloubky a detailů nejde.

20.05.2015 4 z 5

Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa José Arce

Jako první jsem četla týmovou spolupráci a tak mi tahle kniha přišla jak jen jiné vydání téhož. Očekávala jsem, že se budou spíše doplňovat.

12.08.2021 3 z 5

Týmová spolupráce mezi člověkem a psem Týmová spolupráce mezi člověkem a psem José Arce

José Arce poukazuje na fakt, že výchova psa může být velmi snadná, pokud respektujeme jeho přirozenost a stanovíme jasná pravidla, což není o přísnosti, ale důslednosti. Náprava psa, že je možná, pokud respektujeme jeho přirozenost a stanovíme jasná pravila...

02.08.2021 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Do prvního dílu této trilogie jsem se musela začít. V expozici si autor libuje v osobním utrpení hlavního hrdiny víc, než v rozehrání dějových linek naservírovaných napříč všemi třemi díly. Autor vám neusnadní Nenabízí ani orientaci v postavách, sám nemá jasný systém v tom, jestli budou postavy prezentovány křestními jmény anebo příjmeními. Trilogie má velký záběr, mnoho postav a dějových linek, některé autor příliš na dlouho opouští anebo se náhle vynoří, když je zrovna potřebuje, jako deus ex machina (absence ohlasů na jarní události roku 2014 v prvním dílu a zrod qivittoqa i na události z roku 2005). A, čtenáři, div se, kde se vzala, tu se vzala... Musíte si vzpomínat, hloubat v paměti, kdo je kdo, co se mu stalo a dávat si vše znovu a znovu dohromady do souvislostí. Příběh má sklony k prvoplánovosti (americká základna je jen a jen učiněné zlo a žádný voják tam nemá svědomí ani pocit viny a smysl pro pravdu a spravedlnost, podobně představitelé politické moci) a díky hlavnímu hrdinovi, který je jen novinář, je role policie a oficiálních vyšetřovatelů v něm příliš pasivní a místy moc chtěná a pak se vám naservíruje policista či zaměstnanec u policie v roli pachatele - mstitele hned v několika variantách jako obehraná klišé šablona (přestože je v Nuuku hodně masivní výskyt vražd a sexuálního násilí, pořád to jen vyšetřují jen místní a ne specialisté z Dánska, pokud se nakonec někdo objeví, slouží zas jen jako stafáž). V Nuuku a jeho okolí se toho během pár pěsíců roku 2014 děje tolik, ale policie jen tápe a nedělá skoro nic, jen se černé ovečky mstí a mlží, ale nadřízeným to není divné a když jsou odhaleni, tak se zas tak moc neděje. Jednou z dalších slabin je absence jakých koliv vazeb u vedlejších postav - sourozenci jako by nikdy nebyli sourozenci a nikdy spolu nevyrůstali a švagři nebyli švagři, tety tety (Paneerag - Tobias, Tupaarnag - Ulrik, Mona - mladší sestra - Michael, Tobias - Michael, Inga - Paneerag). Jak je možné, že všichni tak snadno uvěří, že dvanáctiletá dívka vyvraždila skoro celou rodinu? A nikdo moc nepátrá po skutečném motivu těchto úmrtí? Hned ji šoupnou do kriminálu coby dětského sériového vraha a hotovka, zde se o ni stará jen jeden psycholog, namísto aby ji v ústavu zkoumal celý tým odborníků? Hlavně že máme grónskou "Lisbeth Salanderovou" a je o čem dál psát...

21.03.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

(SPOILER) Autorka je čtivá, umí nabídnout i zajímavou zápletku, ale tak nějak ji neumí nebo nemá trpělivost pořádně si ji vychutnat a vyhrát ji v kolizi a krizi do zdárného konce. Jeden z problémů je, že příliš velký prostor věnuje košaté expozici v duchu "král promluvil neřekl nic", v níž taky některé věci, pokud vůbec něco "prozrazuje", bohužel předem předjímá (prozrazuje to, co nemá a ne to, co by měla ještě popsat) a pak najednou neví, co s tím vším dál namísto toho, aby se soustředila na vztahy mezi postavami a důkladnější popis prostředí a jeho tajemné a strašidelné atmosféry... Do tohoto příběhu jsem ale začetla rychleji než do předchozího, ale způsob zpracování druhé části mě prostě zklamal. Mohla např. mnohem víc rozehrát i rodící se milostný motiv a nemusel být tak kách, lupho a rovnou snubní prstýnek. Chybí důkladnější rozehrání akcí v prostředí i charakterizace postav, jejich vzájemných vztahů a odpovědí na prostou otázku, proč to vlastně všichni podstupují...

13.03.2021 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Pro mě bylo zpočátku těžké se začíst do prvního dílu, druhý už jsem zhltla a třetí taky. Protože příběh je hodně překombinovaný, není těžké se v něm ztratit, zbytek dorazí "ztraceno v překladu". V třetím díle se najde pár matoucích míst, jako např. Matka Emory zemřelá na rakovinu v prvním díle vs. identifikovaná jako jedna z obětí v jezeře v díle třetím... Hapruje občas i časová osa. Určité zmatení způsobuje i velký skok v deníkových záznamech mezi pobytem v Camdenu a na farmě. Bishopův subjektivní intuitivní vjem času je fajn, ale jen jestli se to trochu nepřepísklo a papírky na nastěnce občas někde autorovi neselhaly. Zvídavý čtenář se opravdu musí občas zarazit nad vývojem a zvraty příběhu. Občas jsou trošku chtěné a těžko uvěřitelné (např. nastrojení dodávky s "dětskou" obětí a účetními záznamy v parťákově garáži, "dopis na rozloučenou", který najednou donese parťákova manželka, osvětlující hrdinovu naprostou nevinu po všem tom zmatku, kdo je sériový vrah a kdo oběť). Na druhou stranu zůstává záhodou, proč vlastně v polovině devadesátých let otec opustil svého syna... Asi mi něco fakt uniklo. Ale jinak musím uznat, že mě ten příběh fakt dostal.

05.03.2021 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Trochu příběhům padá řemen a Theo jako by najednou byl někdo jiný, než je a má být...

09.02.2021 3 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Kde se vzala, tu se vzala televizní a filmová hvězda, kterou všichni znají a poznávají... No nevím, šlo se bez toho obejít.

09.02.2021 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tohle nejlepší kniha autora, v dalších pokračováním mám problém, že se proměňuje hlavní hrdina, nic proti nějakému tomu vývojovému oblouku postavy, ale v dalších dílech je to prostě někdo jiný než v Šelmě...

09.02.2021 4 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Výzva pro ty, kdo chtějí zhubnout, ale neuchýlí se k extrémnějším variantám palea, whole30 etc.

16.09.2019 3 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Nějak mi mrtvý Mark Darcy nesedl, autorka by udělala lépe, kdy tento příběh nevnucovala Bridget a spol., ale zvolila nové postavy a zbytečně nediskreditovala ani Daniela Clevera.

21.08.2019 2 z 5

Škola filmaření Škola filmaření Ted Jones

Docela zábavné počtení pro filmaře s mnohaletou praxí :-) Ale ne, kniha v zásadě obsahuje pár užitečných rad, jak na to, ale bohužel povrchně probírá témata. Čekala jsem trochu víc. Filmařina je ale v naučné a odborné literatuře trochu za Popelku a asi to tak dlouho zůstane.

20.06.2018 3 z 5

Kniha o kávě Kniha o kávě Petra Veselá

Zajímavá kniha o kávě, která Vás poučí mj. o tom, že picocolo neexistuje a jaké je tzv. certifikované espresso.

15.01.2016 5 z 5