Škola filmaření

Škola filmaření https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179658/skola-filmareni-179658.jpeg 4 6 2

Pokud jste začínající filmař, najdete v této knize informace, které zužitkujete při natáčení krátkých digitálních filmů s minimálním rozpočtem. Praktické rady vám pomohou zvládnout základní potřeby profesionálního natáčení. Získáte produkční znalosti, dozvíte se, jak připravit scénář pro samotné natáčení nebo jak osvětlit scénu. V přehledně zpracovaných kapitolách naleznete vše, co budete potřebovat, ať už natáčíte desetiminutový dokument, videoklip nebo svůj první hraný film.... celý text

LuiCJ
24.07.2019 5 z 5

Hádam žiadnu knihu som nečítal skoro dva roky. A to nie je ani tak dlhá. Škola filmaření bola pre mňa výborných úvodom do sveta filmu a jeho samotnej výroby. Podarilo sa mi ju vyhrať v jednej miništrantskej súťaži a tak som sa onedlho pustil do čítania. Aj keď som veľkým fanúšikom kinematografie, s menami ako Ted Jones či Chris Patmore som sa predtým nestretol. Títo dvaja “známi” filmári však napísali knihu, ktorá mi veľmi pomohla v oblasti tvorby.

Ide o spojenie náučnej literatúry a umenia, dielo preberá jednotlivé body výroby filmu celkom podrobne aj keď sa možno niekedy žiadalo viac. Knihy mi absolútne nevadí čítať v češtine, som rád, že ma rozvíjala aj po tejto stránke. Naučil som sa mnoho nových výrazov, tipov, trikov či rád, ktoré mi jednoznačne pomohli. Určite odporúčam každému začínajúcemu filmárovi.

ladyba
20.06.2018 3 z 5

Docela zábavné počtení pro filmaře s mnohaletou praxí :-) Ale ne, kniha v zásadě obsahuje pár užitečných rad, jak na to, ale bohužel povrchně probírá témata. Čekala jsem trochu víc. Filmařina je ale v naučné a odborné literatuře trochu za Popelku a asi to tak dlouho zůstane.

Autorovy knížky

2013  73%Škola filmaření