lachtan77 lachtan77 komentáře u knih

Kejda Kejda Dan Černý

tak tohle byla jízda :) přečetl jsem to za jeden den a směju se ještě teď :)) musím pochválit styl i nápad. Bylo to tak tak tak jiný až čtivý. Sám se divím, že to takhle chválím, ale ja se fakt bavil. Autor by měl vyhledat odbornou pomoc a zároveň napsat něco podobnýho :)) neskutečný hlašky hlavně Týny. Přirovnám to vysoko někam mezi Kulhánkovu a Kotletovu tvorbu

06.12.2019 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

po prvním díle jsem věděl, že Charlie bude patřit mezi mé oblíbené hrdinky :) Ani tento příběh mě nezklamal. Mělo to akc,i zápletku i nepředvídatelný konec. Sarah samozřejmě připisuji na seznam oblíbených autorů a už jdu slídit po Lháři :)

06.12.2019 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Ellison jsem si už dal do oblíbených autorů, tak je jasné, že se mi knížka líbila. Místy se mi to zdálo trochu nerealný na to, že šlo o prostředí v FBI. Celkový dojem mi to, ale nepokazilo, protože to mělo spád, akci i napětí. Určitě si o Sayer přečtu další díl

29.11.2019 5 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Po dlouhé době jsem si přečetl thriller bez vražd a násilý. Napětí knížce vůbec nechybělo a krátké kapitoly tomu dávaly spád. Ke konci to bylo hodně předvídatelné, ale úplný konec byl překvapivý.

28.11.2019 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Docela dobrý nápad. Thrillerů s tématem mazánků se moc nevidí. Jen jsem si musel zvyknout na styl psaní, ale zas takový problém to nebyl. Hned jdu pro Sběratele trofejí myslím, že Charlie bude patřit mezi mé oblíbené hrdinky :-)

27.11.2019 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Carter nastavil vysokou laťku od prvních dílů. Já osobně jsem si dal před tímhle dílem (nechtěnou) pauzu a i proto Nenávist hodnotím jako pecku. Každý a to včetně mě od toho čekal zase posunutí hranice násilí a nechutných vražd jenže ono to už moc nejde. Jednoduše není kam :)

25.11.2019 5 z 5

Maska Maska Taylor Stevens

děj zasazený do Japonska mě potěšil a těším se na další díl i když jak to vypadá je v nedohlednu. Pět hvězd a to nejen za tenhle díl, ale i za komplet. Lovkyni informací Vanessu řadím mezi mé nejlepší série.

15.10.2019 5 z 5

# Smrt všem prasatům # Smrt všem prasatům Tony Parsons

Popravdě vybíral jsem podle anotace a teď po dočtení musím říct, že nápad byl slibný a určitě měl potenciál na super příběh...... jenže bylo to takové syrové a bez jiskry. Trochu to aspoň zachránila druhá polovina. Bohužel na Maxe jsem si nemohl zvyknout ... i když měl i světlý chvilky :)) Nakonec jsem dal čtyři hvězdy, protože to bylo tak na 3,5 a já trojku dávám jen málokdy

10.10.2019 4 z 5

Loutka Loutka Taylor Stevens

Vanessa je teď moje top čtení a protože už mám doma čtyřku jdu sehnat poslední......... Masku :))

10.10.2019 5 z 5

Úlovek Úlovek Taylor Stevens

nechci se opakovat, ale musím smeknout před autorkou. Popis myšlenkových pochodů a styl řešení problémů Michael je dokonalý. Za mě super akční postava. Jdu na Masku

10.10.2019 5 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

po druhém díle se řadím do fanklubu Michael. Svérázná, drsná a nedostižná. Jdu hned na Loutkáře :))

01.10.2019 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

je to trochu přitažený za vlasy, ale na mně to fungovalo :) malá holka co vodí za nos jak gangstery tak polocajty? Tuesday je mistryně v boji, ovládající všechny zbraně a ještě navrch počítačový génius ? Proč neee :) Přečteno za sobotu a to mluví za vše

21.09.2019 4 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Skotsko 70léta hodně vulgarit, sexu, drog a brutality to je ve zkratce tato kniha. Ze začatku je potřeba vstřebat drsný styl psaní, ale konec už se četl sám. Tentokrát mě ani nezajímal vrah, ale spíš jak to McCoy osobitě vyřeší

19.09.2019 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

tak se mi seznam oblíbených autorů rozšířil o dalšího :) Helen umí vtáhnout do děje to se musí uznat. Nechybí špetka humoru a velká dávka napětí. Taky jsem si párkrát pomyslel, že to je překombinované, ale ve finále to vůbec nerušilo. Jediný co nechápu (bylo to i v jedničce) že nemají policajti zbraně. Zločinec má bouchačku, nože a poldové jen tasery. No nevím asi by jinak dopadla Salterová s Gromem nebo Luc s Avou v setkání se Sem Culpou.

18.09.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

S Carterem bych to nasrovnával, ale musím říct, že to byla zajímavá a čtivá detektivka. Jdu hned na dvojku :)

16.09.2019 5 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

jako vždy perfektní je úplně jedno kdo kterou povídku napsal. Všechny byly super

14.09.2019 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

na příběhu Schindlera je vidět, že všichni Němci nebyli stejný. Měl peníze, měl moc a hlavně nemusel vůbec takhle riskovat. Málokdo nebo spíš nikdo neudělal pro tak velký počet lidí v té době to co Schindler. Přečetl jsem toho dost o konečném řešení i o lágrech a proto je neskutečné, že někdo takový žil.

12.09.2019 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

je to múj druhý Murakami..... no co dodat styl psaní a vyprávění je v pohodě, ale celková poenta mě vždycky unikla. Nejdřív mě napadla nespavost, rodinná nuda, životní styl a výsledek...... jako vždy nejhezčí jsou ilustrace :)

10.09.2019 3 z 5

Fluke Fluke James Herbert

Tak trochu jsem myslel, že to bude jako Maggie od Craise. Opak je pravdou místy jsem si myslel, že čtu Dášenku. Postupně jsem v tom, ale začal vidět trochu jiný smysl. I tak mě to bohužel nechytlo

10.09.2019 3 z 5

Lovec duchů Lovec duchů James Herbert

horor? Ani náhodou. Autor by udělal líp, kdyby to napsal jako 4-5 povídek. Bylo by to určitě přehlednější. Takhle ani jedno téma nakousnutý v knize nebylo pořádně rozpitváno :) Víc nebo zvlášt mohl Davida popsat vyvolávání důchu s Edith, odhalení v kostele, smrt sestry v dětství a nakonec vše o Edbrooku a Mariellových.

06.09.2019 3 z 5