l0st-g1rl l0st-g1rl komentáře u knih

Posel Posel Markus Zusak

Krásná kniha. Zajímavý, tajuplný děj se zvraty, příjemné postavy. Markus Zusak mě uchvátil už jednou se Zlodějkou knih a teď se mu to povedlo znovu s Poslem. Avšak obě knihy jsou úplně rozdílné, takže porovnávat je nejde. Ale obě ve mě zanechaly stejný pocit, kdy prostě nemám slov.
Co se mi líbilo nejvíce na této knize, byla ta poselství. Každá byla jiná, ale zároveň svým způsobem stejně silná. Ale nejlepší na tom všem je ta myšlenka, že to svede i "obyčejný" člověk.
Kniha Posel je vlastně sama poselstvím.

03.12.2017 5 z 5

Jednoduchý, ale přesto krásný příběh o lásce, přátelství a dospívání dvou chlapců. Dialogy byly občas trochu matoucí, ale to se dá lehce pominout. Kniha rozhodně potěšila :)

27.11.2017 4 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Tato kniha pro mě byla celkem zklamáním. A to jsem od ní ani moc nečekala, ale prostě nevím, nijak mě nenadchla. Několikrát jsem si i říkala, že tu knihu snad ani nedočtu. Opravdu jsem měla chuť knihu úplně odložit. Jeden z důvodů byl, že jsem se do knihy vůbec nedokázala začíst. Postavy mi nepřišly zajímavé nebo ničím výrazné, děj byl poměrně nudný, některé popisy až zbytečně zdlouhavé. Trochu se to zlepšilo, když konečně začali pořádně cestovat. Ale opravdu jen o trochu, bohužel.
Musím však pochválit nápad, protože ten je rozhodně zajímavý. Kvůli tomu jsem vydržela celou knihu, protože se mi tohle celé cestování časem opravdu líbilo. A pak obálka, která je vážně hezká. Ale to jsou tak jediná pozitiva, která ke knize můžu říct...

28.10.2017 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Když jsem začala knihu číst, moc jsem od ní neočekávala. Považovala jsem ji jen za jednu z dalších sladkých teen knížek. Což asi v podstatě i je. Ale i tak jsem se do ní zamilovala.
Příběh byl jednoduchý, děj rychle ubíhal a velmi dobře se četl. Postavy mi byly také sympatické. Laru Jean jsem si oblíbila téměř okamžitě. Jsem ochotna ji odpustit i tu naivitu v některých situacích. Protože ve vší upřímnosti... I já jsem bývám dost často naivní. V průběhu čtení, jsem si začala sama uvědomovat, že pomalu a jistě propadám Peteru Kavinskému. (Kdy už se jen přestanu zamilovávat do fiktivních postav?)
Je fakt, že celý děj byl poměrně předvídatelný. Alespoň já jsem od začátku čekala, že to skončí takhle. Ale byla jsem rozhodnutá číst dál, kdyby náhodou to třeba přece jen neskončilo podle mého očekávání. Nakonec jsem se však žádného překvapení nedočkala, ale i tak jsem spokojená. Rozhodně se plánuji v nejbližší době pustit i do dalšího dílu!
Kniha je příjemnou oddechovkou, takové milé počtení. Ale určitě ji doporučuji spíš těm, kterým nevadí romantika.

28.10.2017 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Nádherná knížka. Opravdu nádherná. Snažím se vymyslet něco lepšího, co bych o ní řekla, ale jsem z ní ještě tak unesená, že mě žádná jiná slova nenapadají. Možná měla kniha nějaké mouchy, ale jako celek byla opravdu skvělá. K ní se budu hodně ráda vracet.

22.10.2017 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Dlouho jsem se odhodlávala k přečtení Šepotání, jelikož jsem na knihu slyšela spoustu smíšených názory. Nakonec jsem se však rozhodla, že ji přece jen šanci dám. A myslím, že jsem udělala dobře.
Je fakt, že některé pasáže mi přišly poněkud nudné. Na druhou stranu, jakmile jsem se do knihy začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Příběh byl zajímavý, líbilo se mi to trochu jiné zpracování Říše divů. Jednou z nejzajímavějších postav byl pro mě Morpheus. Myslím, že právě on byl také jeden z důvodů, proč jsem byla odhodlaná knihu dočíst. Se všemi těmi jeho tajnostmi a tím, jak byl záhadný. Chtěla jsem zkrátka vědět, co všechno tají.
Takže když pomineme ty nudné a nezáživné části, tak se mi kniha líbila. Další díl mám určitě v plánu si přečíst.
Hodnotím 3,5*

18.10.2017 3 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Wow. To jediné mě teď napadá po přečtení této knihy.
Silný příběh, který mě opravdu zasáhl. Prožívala jsem všechno s postavami, bolelo mě u srdce jen to číst. A několikrát jsem měla blízko k slzám. Dojalo mě, když se Lex konečně otevřela a svěřila se a pak také závěrečná kapitola, kdy jsem u konce opravdu skoro brečela.
Spoustu lidí píše, že je kniha o ničem. Ale pro mě právě naopak. Když jsem knihu začala číst, netušila jsem, že mě zasáhne až takhle moc. Nedokázala jsem ji odložit a musela jsem číst dál a dál. A teď o ní a jejím příběhu budu přemýšlet nejspíš ještě dlouho.

01.09.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Úžasná. Dech beroucí. Dosadit Smrt jako vypravěčku byl vynikající nápad. U konce jsem měla opravdu namále, abych se nerozbrečela. Zkrátka dokonalá!

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Prostě Adrian Ivashkov. Jeho jsem si nedokázala nezamilovat♥ Snad ještě nikdy jsem si neoblíbila žádnou postavu tolik jako jeho. A pak také Sydney, samozřejmě. Líbilo se mi pozorovat, jak se oba dva postupně vyvíjí.
Musím říct, že Pokrevní pouta se mi líbí asi o něco více než Vampýří akademie. (Možná je to tím Adrianem, heh.)

Můj nejoblíbenější díl♥

Den co den Den co den David Levithan

Na tuto knihu jsem si brousila zuby hodně dlouho a to čekání se nakonec vyplatilo. Naprosto dokonalá kniha, která mě do svého děje vtáhla a úplně pohltila. Až mi bylo líto, že už končí. Strašně moc jsem chtěla vědět, co se bude dít dál. Kromě toho je kniha plná nádherných myšlenek a vůbec se mi líbí styl psaní pana Levithana.
Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Naprosto skvělá kniha, kterou můžu jen doporučit. Nedokázala jsem ji odložit.