kyticka152 kyticka152 komentáře u knih

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Kniha se mi opravdu moc líbila. Člověk by měl občas zabrousit do svých dětských let. S Alex a Connerem to jde samo. Příběh byl napínavý a dokonce mě i některé pasáže překvapily. Rozpracovávání příběhů, které všichni známe jako "A žili šťastně až do smrti," mě oslovuje a baví číst. Nápad spisovatele je dle mého názoru výborný. Knihu DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!

26.02.2020 5 z 5

Dallas Dallas Gerard Way

Kniha se mi opět moc líbila. Komiksy čtu velmi zřídka, ale občas si ráda přečtu něco neobvykle pestrobarevného. :-) Příběhově mi kniha připadala trochu zmatenější než první díl, ale celkově mě více oslovil druhý. Knihu Doporučuji k přečtení!

25.02.2020 4 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Kniha ve výsledku nebyla špatná. První 100 stránek jsem knihu protrpěla. Nebavila mě a bylo pro mě náročně vnímat věty. Pak jsem se, ale do příběhu vžila a začala jsem příběh Cesiry s Rosettou prožívat. Moc se mi líbilo, jak nám spisovatel ukazoval život obyčejných lidí v období války. Ukazuje jak krutosti, tak i ty pěkné věci, které lidi prožívali. Konec mě nenechal chladným a nakonec jsem byla vlastně ráda, že jsem si knihu přečetla. Pokud vás baví knihy o životě obyčejných lidí za války, tak Doporučuji k přečtení.

15.02.2020 4 z 5

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Kniha se mi líbila. První jsem viděla seriál, a tak jsem byla na komiks zvědavá. Trochu mi vadilo, že jsem si nedokázala postavy oblíbit, protože se člověk o nich v komiksu zase tolik nedozví. Grafické zpracování je ovšem krásné a bavilo mě pozorovat i malé detaily na obrázcích. Doporučuji k přečtení

12.02.2020 4 z 5

Říjen Říjen Gabrielle Lord

Tento díl mě bavil opravdu hodně. Připadalo mi, že spisovatelka nám konečně začala odkrývat informace, na které jsme čekali předchozí díly. Do závěru se nám to řítí opravdu nadějně. Doporučuji k přečtení

31.01.2020 4 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Kniha se mi opravdu moc líbila. Chvilku sice trvalo, než se pořádně rozjela, ale pak už to šlo všechno rychle. Příběh mě vtáhl do sebe a čtení jsem si moc užívala. Jsem napjatá, jak dopadne poslední díl a knihu DOPORUČUJI k přečtení.

26.01.2020 5 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Z knihy nejsem úplně nadšená. Pavla se na začátku pořád jenom lituje a časem mi to začalo lézt pořádně na nervy. Potom se to konečně rozjede a děj utíká před očima, ale je poměrně dost předvídatelný. Ovšem na vánoční večery příjemné počtení.

27.12.2019 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Kniha se mi opravdu moc líbila. Myslím si, že spisovatel vystihl lidskou vlastnost, která bude lidstvo zužovat navždy. Děj byl dost poutavý a lehce se četl. Knihu může jen Doporučit k přečtení!

22.12.2019 5 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Tato kniha je trochu jiná než všechny před ní. První mě trošku překvapilo, že kniha je členěná na krátké příběhy. Ale časem jsem si na to zvykla a bylo milé podívat se do jiných skulinek příběhu, o kterých se moc v předchozích dílech nemluví. John Flanagen prostě umí psát! :)
DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

21.12.2019 5 z 5

Září Září Gabrielle Lord

Kniha se mi opět moc líbila. Jsem zvědavá, jak to celé nakonec dopadne, i když tento díl mi připadal trochu slabší. Doporučuji k přečtení

12.12.2019 4 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Tahle kniha byla bomba. Doslova jsem žrala věty, které v překládaných knihách nenajdete. Bareš si dokáže krásně hrát s českými slovy. Příběh mě taky moc bavil. V ději jsem se občas ztrácela a musela jsem se vracet zpět, opravdu dlouhé kapitoly tomu zrovna moc nepomáhaly. Ale jinak celá kniha byla dokonalá. Chvilku trvá, než se příběh rozjede, ovšem potom to dostane opravdovou šťávu a vy se tím necháte unášet. Rozhodně DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!

30.11.2019 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Kniha se mi líbila a čtení mi rychle utíkalo před očima. I když psychické výlevy Gwendolyn jsem občas nezvládala. Konec mě trošku zkalamal. Na druhou stranu od typické slaďárny se velké konce moc neočekávají. Doporučuji k přečtení

11.10.2019 4 z 5

Kytice z pověstí národních od Karla Jaromíra Erbena Kytice z pověstí národních od Karla Jaromíra Erbena Karel Jaromír Erben

Taková příjemná klasika. Knihu jsem četla jako povinnou četbu, ale vybrala jsem si ji zcela dobrovolně a na čtení jsem se těšila. Erben měl neuvěřitelný talent, který nám v Kytici pouze dokazuje. Doporučuji k přečtení

09.10.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Z knihy jsem opravdu nadšená. Styl psaní spisovatelky mě neuvěřitelně baví a užívám si ho. Děj krásně plyne před očima. V této knize jde krásně vidět, že život je o komunikaci. Jak moje maminka říká: "Komunikujte, komunikujte, komunikujte." Je to takové životní moudro :)
DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

06.10.2019 5 z 5

Vězení Vězení Robert Muchamore

Knihu jsem četla po dlouhé mezeře mezi předchozím dílem. Překvapilo mě, jak příběh dokáže vtáhnout i přesto, že už nepatřím do cílové skupiny. James s Lauren tvořili skvělou dvojku. Příběh byl částmi i napínavý, přesto že víte, jak vše skončí. Ráda si přečtu další díl. Doporučuji k přečtení!

18.09.2019 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Tahle knížka byla úžasná. Ze začátku jsem se trochu bála, jaká knížka bude. Ale hned od začátku jsem se do ní zamilovala a za žádnou cenu jsem ji nechtěla pustit z ruky. Moc mě bavilo objevovat Alexin svět a odlišovat, co je ještě skutečnost a co už vymyšlené. Příběh je opravdu originální a já ho můžu jen DOPORUČIT k přečtení!

05.09.2019 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Musíte se smířit s myšlenkou, že je to knížka pro malé děti, ale pak už to šlo jako po másle. Krásné inspirující příběhy o slavných ženách doprovázené, ještě krásnějšími ilustracemi. Doporučuji k přečtení

04.09.2019 5 z 5

Srpen Srpen Gabrielle Lord

Tento díl se mi zase moc líbil. Sice chvíli trvalo, než se děj rozjel, ale potom kniha dostala svůj spád a konec se mi opět líbil. Doporučuji k přečtení

01.09.2019 5 z 5

Červenec Červenec Gabrielle Lord

Kniha se mi moc líbila. Tento díl jsem si opravdu užívala a hltala. Moc mě bavilo, že se tentokrát objevilo i nové prostředí s tetou Millincenty. A u konce jsem byla opravdu napjatá, jak to vlastně dopadne. Doporučuji k přečtení

30.08.2019 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Druhý díl se mi líbil o dost více než ten první. Knihu jsem si opravdu užívala a chtěla jsem číst pořád dál. Myslím si, že spisovatelé se už společně vypsali a více si rozuměli, anebo nás už nemuseli seznamovat s novým světem. Ať je to jakkoliv, tohle byla jízda. S radostní se vrhnu na další díl. Doporučuji k přečtení!!!

16.08.2019 5 z 5