kutikk kutikk komentáře u knih

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Kniha je velmi čtivá, určitě doporučuji k přečtení, ale jednou mi to stačilo. Líbilo se mi přiblížení afghánské situace, ale u knihy jsem postrádala napětí, vše mělo až moc rychlý spád a předvídatelný konec.

23.12.2013 4 z 5

Coffey na míli Coffey na míli Stephen King

Přehodnocuji si Kingovy knížky a Zelenou Míli dávám na první místo. Musí se to brát jako celek, každá část se na něco zaměřuje, ale stejně na to myslím jako na celek. Je to hrozně čtivé, samozřejmě, že jsem na konci brečela jak želva, ale hned jsem měla chuť začít číst knížky od začátku. Opravdu chválím scénáristy, že se s tím tak poprali a udělali tak krásné zfilmování.

03.10.2013 5 z 5

Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Stephen King

Výborný díl! Smrt Dela je zde popsaná tak autenticky, že jsem měla pocit, že cítím spáleninu. King to prostě umí. Co mě přestává bavit jsou počáteční pasáže ze starobince, ale uvidím,co se v tom skrývá, nepochybuji, že nějaké tajemství :)

27.09.2013 5 z 5

Myš na míli Myš na míli Stephen King

Zde do pozadí ustupuje Coffey a důležitým prvkem v tomto díle je myš, která čtenáře provází touto knížkou.
Jsem čím dál tím více napnutější. Asi jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla. Nechápu, jak se mohla knížka zfilmovat, že se s tím dokázali takhle poprat, když se skáče z jednoho období do druhého a zase zpět.

24.09.2013 5 z 5

Dvě mrtvé holčičky Dvě mrtvé holčičky Stephen King

Skvělý úvod do série, seznámení s okolím a případem!! Škoda, že jsem viděla první film, protože bych byla jinak strašně napnutá!

21.09.2013 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Strašně by mě zajímalo, co bych v tom krámku našla já, co bych tak "potřebovala" :D Myslim, že King se předvedl, skvělý námět a propracovanost postav, sice jsem se občas v některých ztrácela kvůli podobnosti jmen, ale tleskám!!! :) Doporučuji, pomalý rozjezd, ale pak to stojí za to! :)

19.09.2013 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Sparkse prostě zbožnuji, jeho knížky dokáži přečíst během dvou dnů a tato knížka není výjimka. Oba hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila a fandila jim hned od počátku :) Viděla jsem kdysi dávno film, tak jsem věděla jak to skončí, ale i přesto mi pár slz ukáplo. Knížka stojí za přečtení, ale řekla bych, že to není jeho nejlepší dílo.

19.09.2013 4 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Kniha mě moc nenadchla, je to pořád to samé dokola. Očekávala jsem více, že se například něco dozvím o válce, ale jedná se o deník dospívajícího dítěte.

06.08.2013 2 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Zpočátku mě kniha nenadchla, očekávala jsem jiný příběh, ale knížka je strašně čtivá a má spád, žádný pomalý příběh. Prvních 100 stran jsem tak nějak přečetla bez nadšení, hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí a nechápala jsem, proč by se vůbec měli dávat dohromady, protože co si budeme povídat, Dexter nevypadal jako ideální partner a Emma mi přišla nafoukaná a divná. Ale po čase mi Emma přirostla k srdci, Dexter se postupně měnil a knížku jsem nemohla odložit, jak jsem byla zvědavá, co bude dál :)

08.07.2013 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knihu můžu jen doporučit, čte se úplně sama. Kupovala jsem jí jako dárek k narozeninám pro kamarádku, ale nakonec zůstala v mé knihovně :)

28.06.2013 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Asi nejlslabší díl série, ale i přesto mě to bavilo. A prostě zbožňuju postavu Peeta.

07.06.2013 4 z 5

Jak přežít puberťáky Jak přežít puberťáky Zuzana Peterová

Knížka ani neohromí, ale ani neurazí. Taková oddychovka. Já osobně jsem byla z knížky zklamaná, čekala jsem, že bude vtipnější. Na knížce se mi líbilo, že je napsaná z pohled psí buldočky :)

20.12.2012 2 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Moje nejoblíbenější knížka od něj.

16.12.2012 5 z 5