Kudík Kudík komentáře u knih

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Druhý díl navazuje a ukazuje jaké to je být čtvrťákem. El se mi líbí snad ještě více než v předchozí části. Její styl adopce prváků, pojetí výuky, odrážení různých útoků, veškeré akce a trénink v tělocvičně.... to je magický balíček plný přátel a postav z prvního dílu, tak i mnoha nových. Děj a akce mírně zaniká v popisech, ale osobně mi to vůbec nevadilo, protože je evidentní, že se blíží epické finále. Jsem ráda, že jsem na ně nemusela čekat, protože ten závěr.....

09.03.2024 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Marie Laval

Škoda jen, že nebylo více toho cestování Pryskyřníkem po vymyšleném poloostrově Arrandale, náležícím k ostrovu Skye, i když řídit takovou mobilní knihovnu po popsaných cestách není jednoduché. Přesto mít jako pracovní náplň rozvážení štěstí a potkávat tak sympatické obyvatele (až na pár výjimek) je opravdu práce snů. Postavy, příroda, stáda ovcí a skotského náhorního skotu, racci s navigací, ubytování v Chalupě Mořské panny, posezení a občerstvení v čajovně U Máslového koláčku a mnoho dalšího uzdravuje knihovnici Jennu Palmerovou z jejího více než toxického vztahu. S tím vším, ale hlavně i díky tomu všemu, získá nejen protivného šéfa Daniela McGregora, a také mnoho dalších nových přátel. Že šéfík nebude takový despota, ale i záchranář, vytížený hospodář a hlavně milující strýc... k tomu se Jenna celkem rychle propracuje sama.

05.02.2024 4 z 5

Vládce hvězdné oblohy Vládce hvězdné oblohy Laura Thalassa

(SPOILER) Tuto kratší knihu je možné číst před závěrem série, hned po "Neznámý žalm". Seznámíme se zde s písařkou, špionkou a hlavně matkou Handlíře, Larissou. Dozvíme se jak a za jakou cenu se dostala z harému, kdy Desmond Flynn zjistil, kdo je jeho otec a jaké přátelství jej pojí s Malachiášem. Zhruba v polovině se vracíme k seznámení se s Callie a z jeho pohledu sledujeme jejich vztah, kde se jednalo o parádní osvěžení prvního a druhého dílu.
Nyní si jen počkat na sérii "Jezdci apokalypsy", která se v nakladatelství připravuje.

26.01.2024 5 z 5

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Fizzy byla v titulu "Rovnice lásky" neuvěřitelně sympaticky střelená autorka milostných románů. Byla jsem z jednou z mnoha, která měla zájem o její příběh (viz. poděkování autorek), a i přes obavu z druhých dílů, jsem více než nadšená. Zde jí poznáváme více do hloubky, a to vč. její autorské krize a skončení s jednorázovkami, a také nově jako hlavní hrdinku netradiční reality show "Experiment s láskou", která vychází z přirozených sympatií a současně je postavená na vědeckém výzkumu kompatibility DNADuo. Z tohoto důvodu nemůžou chybět Jess, Juno a River Peña z předchozí části. A jak se říká a podepisuje ve smlouvě, nezačínejte si nic s produkčním, který se jmenuje Connor Frederick Prince III. :) Kdo je na duotým autorek zvyklý, ten nebude zklamán, protože se jedná pouze o zábavu a velice výstižné vysvětlení, proč lidé čtou milostné romány. Začátek a konec knihy je bez kazu, jen ten střed se trošku táhnul. 4,5*

10.12.2023 5 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Vanessa Dunst/Zlatokopka Vanessa nebo-li Elfka a Anthony Rees jako Formulista jsou ústřední postavy stejnojmenné knihy od M. Schmiedlové. Od autorky je to má druhá, protože se ještě chystám na její 2. šanci pro Zoe, která se zde také lehce mihne.
Kniha je z netradičního prostředí kolem Formule 1. Pobavila mě informace, že ani Zapata kolem formule nic nevydala a Vanessa, která je modelka, bodygurd a náruživá knihomolka, zaměřená na romantickou literaturu, se jí jistě ráda zmíní. :) Elfka byla opravdu neuvěřitelná, protože něco jí seplo rychle a něco vůbec, i když měla dostatek indicií, stejně, jako čtenáři. Osobně mi autor dopisů došel v části, kde tato postava přišla na scénu a bylo řečeno, co dělá, a také "závazek" mezi jejich sourozenci Kate a Paulem. Ohledně Tonyho, který byl náladový, výbušný a měl systém krabiček..., to mě až zklamala, že na to nepřišla sama. Jako celek se mi to četlo velice dobře, často s úsměvem na rtech, s postupným odhalováním, i když sami již předem víte a postavami, které baví a chovají se přesně dle šablony romantických hrdinů. :) 4,5*

03.12.2023 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Rowan G. Kane jako nejmladší z bratrů miliardářů z Dreamlandu, který neměl moc šťastné dětství, i když se jeho děda a nejstarší bratr snažili. Již nyní se těším na dopisy a příběhy Declana a Cala, a současně doufám i ve zjištění obsahu psaní pro jejich otce Setha. Zahra byla v podstatě naprostý opak Rowana, veselá, přímá, přátelská. Možná nalomená, ale nezlomená. Čekala jsem, co se skrývá za brožemi, hlavně té se středníkem, protože to mohlo znamenat ještě něco horšího. Líbil se mi vztah s její sestrou Ani a následně mezi Ani a jejím mentorem.
Z jedné strany to bylo trošku klišoidní, ale inovace byla minimálně v prostředí zábavního parku, popisu a zážitků z atrakcí a fungování týmu tvůrců. Příjemné čtení zalité sluncem na vrcholku horské dráhy s trochou křiku ze strašidelného domu. 4,5*

30.11.2023 4 z 5

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Autorka píše (ach jo... psala) strašně svěže, ať již historické či současné detektivní romance. Zde máme skvělou angličanku Jamii, nejmladší nevlastní dceru barona Jamisona a jako protějšek "přerostlého" ovdovělého skotského zemana Aleca Kincaida. Těžko říci, jak by oba dva dopadli nebýt Beaka, u kterého jsem věřila, že si jej Jamie povolá k sobě. Každopádně jsem se dobře bavila..... Jamie měla dar nechtěně vyvolávat meziklanové války. :) Útulek, únos, útok kance a použití palice mluví za vše. Přiznám se, že jsem se bála, kdo je zde záškodníkem..... tahle postava mě napadla až těsně před jejím odhalení a jsem za to ráda. Lehce naivní, naprosto nenáročné, vtipné a úžasně odpočinkové čtení od mé oblíbené autorky, která nás opustila začátkem června 2023.

12.07.2023 5 z 5

Život udeří, kam se mu zachce Život udeří, kam se mu zachce Petra Hülsmann

Moje první kniha od autorky a až nyní zjišťuji, že se jedná rovnou o třetí díl. Předně mám výhrady k anotaci, protože Christine měla dvě děti, a to Maxe (7) a Toni (9), ale s ohledem na věkový rozdíl opravdu nešlo o dvojčata. :) A Daniel byl spíše kolega než šéf, ale to už je jen detail.
Marie (29) se z počátku nechová adekvátně ke svému věku, spíše jako zastydlá puberťačka, pro kterou je život nonstop párty, ale to se s diagnózou její sestry změní. V průběhu děje se dozvídáme, co za jejím chování stojí. Přesto je jako sestra a teta skvělá. Z počátku jsem se vážně skvěle bavila, ať již černým humorem, anebo akcí paintball... to co tam dámy předváděly, nemělo chybu. Závěr knihy je celkem drsný, protože slova někdy ublíží více než činy a nevděk ze strany rodiny o to víc.

07.07.2023 4 z 5

Pauza Pauza Kylie Scott

(SPOILER) Leif Larsen se mi zamlouval již v prvním díle pro svůj smysl pro humor a celkově veselou náturu, proto jsem ráda, že i přes to co jej potkalo se Shannon a následky po nehodě, jej to nezměnilo. S jeho vyobrazením na obálce si jej moc neztotožňuji. Anna byla jeho celkem zajímavý lehce kritický protiklad. Koho si také vzít jako spolubydlo, než někoho kdo má vybavení do bytu a vy máte v podstatě pouze jen ten byt? :)
Přesto mám trochu problém, a to když mi při čtení před očima nabíhal od této autorky jiný titul, a to "Rockové sólo" s Anne a bubeníkem Malem. Bylo tam dost podob.... Anna i Anne, když žárlily na své protějšky, tak se vrhaly na neuvěřitelný úklid, no a Leif i Mal se poprali na trávnících před domem, před zraky svých přítelkyň, kde obě dvě něco v rámci boje schytaly.
No a celé to završil epilog. Toho nebýt, tak hodnotím lépe, ale přesto čtivá oddechovka.

17.06.2023 3 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Toto bylo zase od autorky něco, kde jsem od počátku nevěděla koho litovat dříve, ale na celé čáře napříč dějem vedli oba Robové Lachlani, otec a syn. Tohle si potomci nezaslouží zažít, ale čím jsem starší, tím se k sebevraždě stavím více shovívavěji. Neomlouvám jí, ale mám jisté pochopení pro zoufalé a zkratkovité jednání, kde těmto jedincům nedojde, co jejich rodina, přátelé...., anebo ten, který je najde, protože dříve konají než přemýšlí. Další v pořadí byla asi Samatha, která prostě naletěla a Connor Tunstall, který žil v tom, v čem a s kým žil, s tvrdým zjištěním, že peníze pravé přátelé nenahradí. Oproti problémům všech mi zrovna "prohřešek" Maegan přišel jako naprostá prkotina. Naprosté nepochopení jsem měla pro Carolyn. Mrzí mě, že závěr byl tak zbrklý a vlastně vůbec nevím, jak dopadl (zda vůbec pořádně proběhl) projekt na matiku. A velké díky za knihovníky. :)

16.04.2023 5 z 5

Přitažlivost mezi námi Přitažlivost mezi námi Brittainy C. Cherry

(SPOILER) Jsem ráda, že jsem poznala novou autorku a mám celou jednu její sérii za sebou. Někdy to čtení bylo náročnější, ale tento díl mi v rámci série Elements přišel nejméně dramatický s minimem "zásadních" zvratů.
Máme zde tři sestry v podání od nejstarší, a to Lyric, přes Mari až po nejmladší Lucille zvanou Lucy, které od své zesnulé matky dostaly jako dárky hrací skříňku s baletkou, houpací křeslo a přívěšek s drahokamem ve tvaru srdce. Každá dle matčina uvážení i s odůvodněním. V průběhu děje měl největší váhu pouze ten přívěšek, protože sestry byly celkem rozlišné. Dále je zde spisovatel Graham Russell s nijak šťastnými vzpomínkami na právě zesnulého "otce" Kenta Russella, ale naštěstí je zde i rodina jeho vysokoškolského profesora Olivera, kde se mi trošku pletla jeho žena Mary s prostřední sestrou Mari. A kdo pozorně četl jako já, tak postřehl (ještě před narozením Talon) to, když Dr. říkal jiný počet týdnů než Graham, takže jsem v samém závěru nebyla překvapená, jen zklamaná... Naštěstí to přišlo bezmála v samém závěru, který byl trošku zbrklý, ale opět nechyběl epilog po letech. Maktub.

05.04.2023 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Z počátku jsem měla trošku pocit, že se od (pro mě o5 nové) autorky jedná o prvoplánové provedení, ale i kdyby, zasáhlo to svůj cíl. Od začátku je čtenář v emotivním kolotoči a neví zda litovat více Tristana nebo Elizabeth, anebo následně čekat, co vyplodí její nejlepší kámoška bez filtru, Faye. Ještě než jsem začala tesknit nad ztrátou všech, tak jsem se musela současně i smát, a takhle to šlo v podstatě celým dějem. Do toho prarodiče, Zeus, Bubba a oslovování Burák a Kaštánek, plus Tanner.
SPOILER: Zde mě překvapilo (právě kolem Tannera) pár věcí v závěru, např. vše ohledně mince (hod s cílem výhry a její samotné provedení), ale to k čemu se doznal nikoliv, protože jsem při jeho chování měla jisté podezření od cca 2/3 knihy.
Každopádně parádní čtení o zlomených jedincích, kteří se pomalými nádechy dávají znovu dohromady.

01.04.2023 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Piper Bellingerová sice na prvních stránkách opravdu působila jako rozmazlená princezna a až otravná influencerka, ale asi není divu v takovém zázemí, ať již u bohatého nevlastního otce, kterého zná od mala (cca svých 4 let) a oslovuje jej "pouze" jako Daniela nebo matky, která měla zvláštní odstup, anebo málo prostoru od autorky, o rádoby přátelích nemluvě. Díky za o dva roky mladší sestru Hannah, která se doufám svého přeloženého příběhu také dočká a do Westportu jela s Piper. Zde nalezly pozůstalost v podobě baru a pomníku na svého otce Henryho Crosse. Dále i jeho žijící matku, jejich babičku, vč. dalších lidí, např. i jednoho námořního kapitána Brendana Taggarta s jeho nabíjecí stanicí. Jejich začátky jsou roztomilé, jako celý titul. Uznávám, je to silně pohádkové až naivní čtení, kde z nic nedělajících slečen jsou najednou kutilové s charakterem, ale přesto se mi to dobře četlo a ve výsledku i líbilo.

11.03.2023 4 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Na návrat k "rodině" okolo kapely Kill Johna jsem se těšila, navíc Brennu a Rye jsem si omrkla již v předchozích dílech, ale asi má očekávání a namlsání z předchozích části bylo velké. První polovina byla tápající a někdy je lepší něčeho méně než více, ale druhá půlka měla již děj a spád, a také v závěru nechybí nepřekvapující zvrat. I přes jisté výhrady je to stále příjemné a lehce předvídatelné čtení, kde doufám, dojde i na příběh Whipa.....a případně i nebo s Jules. :)

27.02.2023 4 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Předně mě zaujala anotace a obálka, ale přesto jsem mírně zklamaná. Nevím, dle hodnocení jsem čekala něco víc, i když to co jsem dostala není úplně špatné, jen to zapadne v rámci průměrnosti. Potetovaný a opiercingovaný bodyguard, proč ne? Ale přesto mi dost věcí u Ryana v rámci jeho povolání nesedělo a osobně bych jej uvítala o něco staršího. Samotná Ivy byla jiná (avšak podobná) kapitola. Přišlo mi, že dělá dost věcí pro to, aby se "něco" stalo, ať již byla poznána, anebo unesena. Rodiče a přátelé v podání Jeffa a Alexe už bylo moc velké klišé. Přesto 3,5*.

30.09.2022 3 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Začátek je celkem smutný, avšak konec mi přišel až moc pohádkový. Zoe to celkově neměla jednoduché. Její funkce náhradnice v rodinné firmě za svého bratra, dále starosti s maminkou, a aby toho nebylo málo, také se dozvídá svoji diagnózu. Nedivím se, že to potřebovala nějak uzavřít, a kde jinde, než v Cornwallu. Jack a jeho sestra Rose jsou tam momentálně také, tzn. byla pouze otázka času, kdy na sebe Zoe a Jack natrefí. Jejich příběh je celkem věrohodný, ale u Rose to bylo pro mě neuvěřitelné, protože už vidím postavu Simona v reálném světě. :)
A tentokrát mě autorka dostala, osobně jsem sázela na pokus o vraždu Jacka, protože Chris měl v úvodu jeho bundu...

13.07.2022 4 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Kniha na mě působí jako takové laskavé pohlazení na duši. Je z pohledu tří postav, a to floristky Flory :), relativně čerstvě osiřelé Izzy a kamarádky zesnulé, v podání Clare. Pozitivní je, že jsou zde samé sympatické postavy, ať již výše uvedené vč. vtipné Julie, Jacka, Todda a Aidena, anebo lehce poťouchlé maminky Clare a neopomenutelné Molly. Bečino tajemství mě nepřekvapilo, spíše rozladilo, protože proč chtít víc, když mám takovou rodinu?
Obě dvě "záchrany" v závěru mě pobavily. Tímto děkuji za dávku dobré nálady knihkupectví Knihy Dobrovský. 4,5*

04.07.2022 5 z 5

Sandy Sandy Melanie Moreland

Doslova pohádkové zakončení série. Sandy si také kousek svého štěstí zasloužila, a to včetně jejích chlapců z BAM, partnerek a přátel této rozrůstající se rodiny. V rámci epilogu je známo, kdo má kolik dětí, a kde budou trvale i rekreačně trávit "rodinné" svátky. Možná se dočkáme i pokračování s potomky, a to ve Vested Interest: ABC Corp. V rámci děje a postav jsem ráda, že Kontrakt jsem četla před touto sérií a Kontrakt 2 až po ní.

18.04.2022 4 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Musím konstatovat, že ani tento díl výrazně nepřekvapil, avšak také nezklamal. Tento příběh je sice hlavně o Aidenovi a Cami, ale zbývající dvojice nezůstávají nijak pozadu. A stejně, jako v předchozí části nepřekvapil Greg, tak zde bylo brzy jasné, že Cami nezapomíná a neztrácí věci jen tak. Kdo se mi velmi zamlouval, i přestože měl pouze pár "štěků", je Reid, na jehož příběh se obzvlášť těším.

06.04.2022 4 z 5

Léto Léto Amanda Quick (p)

(SPOILER) Poslední díl a s ním i odhalení minulosti a jisté totožnosti, vč. nalezení pachatele krádeže cenného díla, a to vše za účasti Octavie a Nicka s jeho synem Carsonem. Mihnou se zde i páry z předchozích dílu, resp. sestry Nicka a hlavně děda a praděda v podání Mitchella se Sullivanem. Hezké zakončení této trilogie s parádní barovou bitkou. :)

21.01.2022 4 z 5