KubaHanzelin Online KubaHanzelin komentáře u knih

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Velký zlý vlk, Sněhurka, Růženka, Jack a fazole, Modrovous.. a další a další, postavy z klasických "dětských" pohádek byly vyhnány do exilu našeho světa a horkotěžko tu přežívají v míru, ale stane se něco co se ještě nikdy nestalo.. zločin a dokonce vražda!
Detektiv Vlk se společně se zástupkyní starosty Sněhurkou dá do pátrání po pachateli a.. to už si přečtěte sami, kresba není žádný zázrak, co jsem tak koukal v dalších dílech je už lepší, ale příběh mě chytnul a rozhodně si budoucnu přečtu další díly

10.03.2020 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

První a druhá povídka za 4 hvězdy, třetí byla famózní, za 5, příběh mi přišel dost pohádkový, chvílemi jsem si říkal, jestli vůbec čtu něco ze světa Písně ledu a ohně, ale i tak jsem se bavil, rozšířil si obzory a nyní mě čekají ty šílené špalky z dnes již světoznámé ságy!

07.03.2020 4 z 5

Sága 6 Sága 6 Brian K. Vaughan

O kapičku slabší aby to bylo na plný počet.
Opět jsme skočili v čase a Hazel je opět o něco starší, Marko a Alana jsou zase spolu a snaží se svojí rodinu dát zase dohromady, vrací se nám taky pár známých tváří.. Vůle je opět mezi živými a klasicky mu trochu hrabe, taky se vrací dvojice novinářů, kteří jsou pro mě právě tou slabší částí tohoto svazku, ale díky bohu tu pořád máme IV, který válí jako vždy, jen bohužel měl méně prostoru.
Pomalu, ale jistě si blížíme do finiše..

07.03.2020 4 z 5

Sága 5 Sága 5 Brian K. Vaughan

Tak jsem se po několika týdnech konečně dostal k dalšímu díly Ságy a byl to opět neskutečný zážitek, po lehce slabším 4. díle mě příběh zase vtáhnul a nepustil dokud jsem nebyl na konci, poměrně rychle se sága Ságy (haha) stává mojí oblíbenou komiksovou sérii, která není tak mainstreamová.

04.03.2020 5 z 5

Kult svatého ohně Kult svatého ohně Vicente Segrelles

Příběh je neskutečně přímočarý, předvídatelný a nudí, sám Žoldnéř je neskutečně nadaný téměř ve všem, ale kresba je opravdu povedená

03.03.2020 2 z 5

Overwatch antologie: Svazek 1 Overwatch antologie: Svazek 1 * antologie

Overwatch byla pár let nová, velmi populární značka od Blizzardu, takže nebyla jen hra, ale začalo se objevovat i oblečení, šošky, plakáty a obecně merch a došlo tedy i na komiksy..
Nejde o ucelený příběh, ale o krátké skeče některých hrdinů ze hry.. ze začátku mě to naprosto nebavilo a myslel jsem, že komiks nedočtu, ale od půlky to šlo kvalitně, jak po stránce kresby tak i příběhové nahoru, takže za mě je to příjemná jednohubka pro fanoušky hry.
PS: Prý se momentálně pracuje na seriálu!

03.03.2020 3 z 5

George Lucas: Život stvořitele Star Wars George Lucas: Život stvořitele Star Wars Brian Jay Jones

Filmový producent, filmový režisér, sběratel umění, střihač, kameraman, scenárista, herec, spisovatel, autor sci-fi, filmový herec, výkonný producent, vizionář a obchodník..to a mnohem víc je George Lucas, pro mě osobně je to hlavně tvůrce mého milovaného Star Wars.
Trvalo mi skoro rok, než jsem se rozhoupal ke koupi a následně čtvrt roku, než jsem se dostal ke čtení této skromné bichličky o člověku, který si dokázal prosadit své, i když s ním občas bylo těžké pořízení jelikož byl posedlý kontrolou nad svým životem a filmy na kterých pracoval ať už byl na jakékoliv tvůrčí pozici.
Je toho spoustu co bych tu mohl psát, ale možná bych vyzradil spoustu věcí z knihy, kterou si určitě chcete přečíst, pokud pročítáte komentáře a přemýšlíte o pořízení a zajímá vás nejen Star Wars, ale celkově hollywoodský filmový průmysl od 60. let až po téměř současnost..Jdetě sakra do toho:) Nebudete litovat

03.03.2020 5 z 5

Druhá strana Druhá strana Jody Houser

Marketing k seriálu, nic víc, slabé a v podstatě o ničem..

01.03.2020 odpad!

Šmrncem a magií Šmrncem a magií Kurtis Wiebe

Při čtení jsem si vzpomněl z nějakého nepochopitelného důvodu na South Park, i když.. možná to pochopitelné je, přece jen hrdinky komiksu se vyjadřují dost peprně a ne jen ony, celkově je to takové přisprostlé, což mě osobně nepohoršuje, pousmíval jsem nad tím, což je logicky plus, ale k příběhu a ke kresbě.
Příběh není bůh ví jak poutavý, ale přece jen se jedná o první díl v sérii, takže se to třeba ještě rozvine. Kresba nenadchne, ani neurazí..takže za mě takový lepší průměr, možná se někdy kouknu i na další díly

01.03.2020 3 z 5

Zjevení Zjevení Drew Karpyshyn

Potřeboval jsem přečíst si něco odlehčenějšího a tehle kousek se mi doma už pár měsíců válel, tak jsem ho konečně vzal do ruky a musím říct, že jsem se bavil. Příjemný prequel na první díl Mass Effectu, který se točí kolem oblíbeného Andersona, Kahlee Sandersové, která se mihne v ME3 a hlavně kolem Spektry Sarena, jehož pasáže mi přišly asi nejzajímavější a nejzábavnější.
Jak už někteří zmiňovali níže, překlad Revelation na Zjevení mi příjde fakt stupidní..Objevení, Objev by byly asi lepší možnosti.
Bohužel, ale musim říct, že to byla zároveň nejslabší kniha od Drew Karpyshyna, kterou jsem četl, čekal jsem možná něco víc, přece jen trilogie o Darthu Baneovi a Revan jsou jiné kafe. Když se časem někdy dostanu k dalším dílům (dnes se už špatně shánějí) rád si je přečtu a rozšířím si povědomí o světě Mass Effectu, jehož jsem velkým fanouškem:)

27.02.2020 3 z 5

Temný karneval Temný karneval Ray Bradbury (p)

Bradbury, který píše něco jiného než sci-fi?
Četlo se mi to trochu hůř, než to co jsem četl předtím, možná tím, že to byl jiný žánr, možná tím, že jsem se Bradburym přehltil, přece jen 4 knihy během dvou týdnů od stejného autora je docela dost (podle mě).
Ale povídky se mi většinově líbily, u většin jsem měl husí kůži, u některých jsem chtěl abych je už měl za sebou..ale tak už to s povídkovou knihou bývá..
Nejlepší povídky? Za mě tyto: Usměvaví lidé, Emisar, Malý vrah a Kosa.

24.02.2020 4 z 5

Howard P. Lovecraft: Ten, kdo psal v temnotách Howard P. Lovecraft: Ten, kdo psal v temnotách Alex Nikolavitch

Zajímavý nápad udělat Lovecraftův životopis jako komiks, ale jedná se jen o část jeho života a tak tedy je kniha poměrně útlá (lehce pod průměrem délky klasického komiksu). Ovšem zajímavosti ze života mistra kosmického a nepředstavitelného hororu se dozvíme, kresba nenadchne ale ani neurazí, dalo by se říct, že je poměrně tématická:)

24.02.2020 3 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Marťanská kronika tak silně začně, dlouho si drží tempo...až ke konci začne lehce slábnout, ale pořád je v ní neskutečné moudro a ano, zase kritika společnosti, lidé ne, že byli, jsou a budou schopni ničit matičku Zemi, ale v této knize se jim toho "povedlo" mnohem více. Rád bych se o tom rozepsal, ale hodně bych spoileroval:)

20.02.2020 4 z 5

3x Ray Bradbury - BOX - Mílniky americké sci-fi 3x Ray Bradbury - BOX - Mílniky americké sci-fi Ray Bradbury (p)

Tohle by mělo být v povinné četbě k maturitě

20.02.2020 5 z 5

Ilustrovaný muž Ilustrovaný muž Ray Bradbury (p)

Čtu Bradburyho teď nějak v kuse, teda to, co od něj vyšlo od nakladatelství Plus a začínám si říkat: "Sakra, tohle jsem si opravdu měl přečíst dřív." Sice je to skoro 70 let od vydání Ilustrovaného muže, ale povídky jsou napsané stejně nadčasově jako tomu bylo u příběhu 451 stupňů Fahrenheita, samozřejmě nejsou všechny dokonalé, ale opět se to četlo samo a velmi příjemně. Už teď začínám číst Marťanskou kroniku, tak jsem zvědav zda si mě autor udrží i u té

17.02.2020 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Nadčasová kniha, která má v tolika místech opravdu bolestivou pravdu.
Dlouho se mi nestalo, že jsem se od knihy nemohl vůbec odtrhnout a musel jsem ji prostě dočíst, přiznám, že jsem ze začátku byl možná na pochybách, protože klasiky mi moc neříkají, ale tohle se mi opravdu trefilo do vkusu. Bradbury vykreslil před téměř 70ti lety tak neskutečně podobnou společnost té dnešní až je mi z toho lehce nevolno, digitalizace opravdu ničí naší kulturu, ale zároveň ji obohacuje (nebo ne?).
Nemám slov, tohle by si měl přečíst opravdu každý a to i nečtenáři!

11.02.2020 5 z 5

V jednom malém antikvariátu jsme společně s přítelkyní narazili na vydání Jámy a kyvadla od Odeonu z roku 1987 s krásnými ilustracemi od Adolfa Borna, okamžitě mi řekla, že si musím doplnit "literání vzdělání" a protože E.A.Poa zbožňuje, bylo mi řečeno, že si to musím koupit a přečíst. Cukal jsem se a nakonec mi byla daná jako předvánoční dárek, ze začátku jsem se k tomu neměl, ale pustil jsem se do čtení a užíval si krásného jazyka, který byl pro mě..no řekněme něco jiného než jsem zvyklý, ale ke knize a povídkám samotným.
Rozhodně víc jak půlka povídek se mi líbila, u některých jsem byl napnutý jak struna na mojí zaprášené baskytaře, u některých jsem se pousmíval, ale bohužel, u některých jsem se nudil, ano některé povídky byly opravdu nemastné, neslané (např. Senzace s balónem, Von Kempelen a jeho objev), ale jinak tuto sbírku hodnotím rozhodně kladně a chtěl bych vyzdvihnout tyto povídky, které se mi opravdu líbily:
Zánik domu Usherů, Maska Červené smrti, Černý kocour, Anděl pitvornosti a Na slovíčko s mumií.

09.02.2020 4 z 5

Nájezdy synů Nájezdy synů Lasse Holm

Stejně zábavné s krásně plynulým příběhem jako díl první, chvílemi jsem si přišel jak kdybych četl spíš nějaký "historický cestopis", protože v této knize jsme prozkoumali hezkou část západní a jižní Evropy. Jen bych snad vytknul, že příběh se točil jen kolem jednoho a to drancování, tato vikinská kratochvíle, bohužel, přestane po nějaké chvíli být zábavná, ale určitě sáhnu i po díle třetím a už teď se na něj těším.

04.02.2020 4 z 5

501. legie 501. legie Karen Traviss

Dost možná nejhorší SW kniha co jsem četl, bohužel, příběh je dost plytký, takže posun od Rozkazu 66 naprosto minimální, opakuje se pořád to samé dokolečka, ale autorka to roztáhla na neuvěřitelných 416 stran.
Žádná dějová linka nebyla dokončená, chápu proč (viz. komentář od DarthaSorena), takže kvůli tomu hodnocení nestrhávám, ale je to každopádně škoda, i když mě 501. legie bavila z celé série o klonových komandech nejméně a celkově mě tato série nijak extrémně nenadchla (i když to vypadalo ze začátku nadějně), rád bych věděl jak to všechno dopadlo, ale to už se bohužel s velkou pravděpodobností nikdy nedozvíme

28.01.2020 2 z 5

Star Wars: Rozkaz 66 Star Wars: Rozkaz 66 Karen Traviss

Dost se to táhlo, ale narozdíl od druhého a třetího dílu se to příjemně četlo, nebylo tu tolik hluchých míst jako předtím, ale pořád poměrně zbytečně dlouhá kniha.
Rozkaz 66 v názvu je opravdu zavádějící, protože se kolem něj celá kniha netočí. Každopádně bylo zajímavé sledovat období okolo Epizody III z jiného pohledu, to mě bavilo a okamžitě mi během toho běžely scény z filmu před očima a překvapivě mi v ani Etain nepila krev, to je další + takže kvalitně bych to viděl podobně jako s prvním dílem, škoda, že to nemělo i podobnou délku, řekl bych, že by to stačilo.
Slabší 4*

13.01.2020 4 z 5