kroftik kroftik komentáře u knih

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tak v první řadě, žánr sci-fi a fantasy, není úplně mým šálkem kávy. Nikdy sem nic takového nečetla s výjimkou Twilightu (pevně věřím, že mě za přirovnání k upírské sáze skalní fandové neukamenují). Asi z toho důvodu, že se obě série vymykají mým čtecím standardům, jsem je prostě šoupla do stejné škatule, i když vymyšlenou zemi Panem rozhodně nejde srovnávat se smečkou upírů či vlkodlaků. Pro mě jsou prostě obě smyšlené, nereálné, trošku pubertální, ale přesto, a to bych ráda zdůraznila, vcelku zajímavé a čtivé. A navíc díky bohu za to, že v Hunger Games není ukníkaná, bláznivě zamilovaná Bella a love story až za vrcholky hor.

07.04.2014 3 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

Myslím, že autorka si i touto knihou podržela svůj standard. Stále dokola můžu opakovat, že leč lehce průhledné, je to milé, vtipné, zábavné a pohodové čtení ....a bezpochyby v budoucnu sáhnu po i po jejích dalších a dalších holčičích románcích :-)

07.04.2014 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Tři delší povídky o vztazích, rodině a o tom, jak snadno a rychle se může všechno pokazit.... Ano je to smutné, možná i depresivní, jenže úplně nejsmutnější na tom je, že je to všechno až neskutečně reálné... a z mého úhlu pohledu i výborně napsané.

02.02.2014 4 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Po třech přečtených knížkách člověk ví, co od A. Potter čekat, a proto jsem naprosto spokojená, že jsem dostala, co jsem chtěla - nenáročný, zábavný, romantický příběh, který se navíc fajn čte. Jen ta předvídatelnost mě vážně mrzí. Neškodila by trocha nápadů, jimiž zaonačit děj budoucí. Vždyť už název knížky (český překlad snad ještě více) je sám o sobě předvídatelný až až.

25.01.2014 4 z 5

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

První kniha, Padesát stínů Adama, se pro mě rozhodně neřadí mezi žádné valné literární zážitky. Eva to ještě předčila. Naprosto zbytečné. Nic, co by mi kniha dala, ani co bych si chtěla pamatovat, no upřímně, moc si z toho nepamatuji už teď, a to jsem ji dočetla před chvíli. U Adama jsem alespoň pochopila ústřední snahu parodie a srovnání s Ch. Greyem (jen pro info - rozhodně nepatřím mezi nějaké hysterické greyovské fanynky), ale smysl téhle knihy mi asi unikl úplně. Snad jen ten, že autorka napsala jedničku odkazující k z bestselleru dnešní doby, čímž si zaručila zájem o svoji parodii, a když už se prodává první díl, prodá se i druhý, a je vlastně úplně jedno, co se do něho napíše.

15.01.2014 odpad!

Padesát stínů Adama Padesát stínů Adama Rossella Calabró

Tak tedy čekala jsem něco jiného. Ano, dalo by se to nazvat parodií, ale čekala jsem příběh, a hlavně, čekala jsem, že to bude VTIPNÉ. Autorka si z paty vycucala páté před deváté a bez ladu a skladu z toho "vyrobila" rádoby parodii. Jediné dva důvody, proč se podívám i na Evu jsou ty, že jsem obě knížky dostala, ale hlavně, že četba, zabere necelou hodinku času. Díky bohu.

15.01.2014 1 z 5

Báječné mininakupování Báječné mininakupování Sophie Kinsella (p)

V nejlepším se má přestat a jsem ráda, že tomu tak v případě Becky je, protože by se klidně mohlo stát, že s dalším a dalším pokračováním byl můj zájem o tuhle literární hrdinku poměrně střemhlav klesal. Každopádně konec dobrý, všechno dobré a jsem asi zlá, ale "konec s Elinor" mi tedy vůbec nevadí :-)

12.01.2014 4 z 5

Báječné nakupování do kočárku Báječné nakupování do kočárku Sophie Kinsella (p)

Tak se musím přiznat, že tento díl jsem přečetla jedním dechem, Byl skvělý, řekla bych, že po dílu prvním nejlepší. Spolu s touhle knížkou mi už Becky přirostla k srdci natolik, že jsem spolu s ní veškeré emoce prožívala skutečně naplno :-) Ještě, že to vždycky dobře dopadne...

22.11.2013 4 z 5

Báječné nakupování se sestrou Báječné nakupování se sestrou Sophie Kinsella (p)

Po předchozím tříhvězdičkovém dílu se nebojím "Sesterskému nakupování" jednu hvězdičku navíc přidat. Ač je to čtvrtý díl, autorce stále nedocházjí nápady a drží si svůj i Beckyin vtipný standard. Co se příběhu týká, Jess jsem neměla ráda od začátku a ani happyend to nespravil... A abych nezapomněla ..."mezipauzy" mezi kapitolami mi baví čím dál víc :-)

16.11.2013 4 z 5

Báječné nakupování před svatbou Báječné nakupování před svatbou Sophie Kinsella (p)

Autorka si z větší části dokázala udržet styl a čtivost knížek předchozích, přesto byla tahle zatím nejslabší, což ale v žádném případě neznamená špatná :-) Určitě mě neodradila od toho, abych v Shopaholické sérii pokračovala, protože Becky, ať Bloomwoodová nebo Brandonová, je i nádále až neuvěřitelně vtipná .... :-)

25.09.2013 3 z 5

Shopaholik za hranicemi Shopaholik za hranicemi Sophie Kinsella (p)

Stará dobrá známá Becky aneb Jak vám nakupování a nově trocha bulváru mohou obrátit život naruby :-) Jsem moc ráda, že i druhý díl série pokračuje ve stejném duchu, náladě a tempu jako jednička. Je to milé, vtipné, oddechové a nedebilní.

06.08.2013 4 z 5

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

Nějak jsem si nedokázala představit hlavní hrdinku v kombinaci Amelie a Brigdet avizovanou v anotaci. A přestože je Julie milá a sympatická rozhodně není ani jednou z nich, natož kombinací. Je svá a je fajn. Je to prostě mladá, trochu zbrklá Francouzka. Celkově je knížka další řady prázdninového, nenáročného, pro mě tříhvězdičkového, čtení. PS: Co jsem já osobně Julii záviděla, byla atmosféra života ve francouzské čtvrti, kde se všichni znají, jsou na sebe milí a v poklidu si žijí. Skoro pohádka. Ale úplně nejvíc práci v malé pekárně s cukrárnou... můj (zatím nesplněný) sen :-)

15.07.2013 3 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Sophie Kinsella (p)

Becky je tak neuvěřitelně nesnesitelná, až ji začnete mít rádi. Časem si ji dokonce zamilujete. Snad za to může fakt, že není žádnou prvoplánovou klaďačkou. Oproti velkému množství osatních románků je tahle knížka vážně vtipná. Becky zažívá spoustu komických (nikoli trapně srandovních) situací, občas jsem se dokonce smála nahlas, a to se mi normálně nestává :-) Za poslední dobu nejlepší knížka svého žánru. Vrhám se "Za hranice" a těším se i na film.

15.07.2013 5 z 5

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Beth Pattilo měla originální nápad na spojení fakt, fikce a románu pro ženy. Díky němu vznikla příjemná, oddychová knížka.
Potěšilo mě, že na konci knihy autorka uvádí na pravou míru, jak to s Jane Austenovou bylo, co jsou podložená fakta a co dílem fantazie.

15.07.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Padesát odstínů temnoty aneb (s nadsázkou) Od porna k detektivce... Beze sporu je, že se druhý díl ubírá lehce jiným směrem. Četla jsem ho s několikaměsíčním odstupem od dílu prvního, proto obě knihy nechci nijak detailně porovnávat. Přesto je jasné, že Anastasia (důvěrně jí říkám Stázka) i přes určitý pokrok stále zůstává naivní pipinkou, zatímco mystickému, charismatickému Christianovi z prvního dílu jakési polidštění nutně ubralo na atraktivitě. Oceňuji autorčinu snahu (ale skutečně jen snahu) o přidání dalších dějových linií i postav, ale nemohu se ubránit dojmu, že autorka dřív psala než myslela.

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Ani nevím proč, ale měla jsem ji rozečtenou přes měsíc... Přitom ano, čte se dobře, příběh plyne, je to nenáročné, oddychové, prostě fajn. Bohužel nedokážu přijít na to, proč jsem ji "nezhtla" za víkend... Předchozí dvě autorčiny knížky mi zřejmě přišly o trošku lepší...a nebo jen nebyla ta správná nálada...

27.01.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Recenzní označení jako porno mi přijde skutečně úsměvné, obzvlášť když 90 % zmiňovaných recenzí psali muži, kteří zřejmě z důvodu vyléčení svých komplexů nazývají čtenářky slepicemi bez mozku. Kamarádka mi předávala knížku se slovy "Je to romantický" a mně nezbývá než souhlasit. Upřímně jsem právě díky emocím, které kniha všeobecně vyvolala, čekala něco daleko ostřejšího... Každopádně, abych nějak shrnula dojmy... Hlavní hrdina mi byl mnohem sympatičtější zpočátku, kdy působil jako arogantní hulvát, než v závěru, kdy se z něho stal, ani nevím jak, chudáček... A co se týče Anastasie, no... naivnější byla snad jen Bella Swanová. Jako plus bych viděla, že se knížka čte vážně, ale vážně moc dobře a že přečíst 600 stran nebylo rozhodně žádné utrpení. Jak to tak mívám u knížek, jež dělí čtenáře na zaryté milovníky či odpůrce, jsem na pomyslném alibistickém středu.

10.01.2013 3 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Moderní pohádka. A to doslova. A moc hezká. Nevím, jestli je to tím, že jsem přesně na tenhle typ knížky měla náladu, ale mně se to líbilo. Moc. Ač je děj předvídatelný a jsou tam snad všechna klišé, je to milé, romantické a zábavné. Mezi trochou pohádkového tajemna a kouzel na vás dýchne atmosféra Vánoc a anglického venkova a to je vážně příjemné.

29.11.2012 4 z 5

Alice v zrcadle Alice v zrcadle Jo Kingsley

Já jenom doufám, že z pozice matky TOHLE NIKDY nezažiji! Oceňuji, že v knize jsou oba úhly pohledu, jak matčin, tak Alicin a myslím, že kdyby měla odradit byť jen jedinou slečnu či ženu od pohlcení touhle hnusou nemocí, tak má kniha smysl.

12.11.2012 4 z 5

Ano, i já se připojím na stranu těch, kteří tvrdí, že příběh je více pohádkový než strašidelný. A nedá se (s výjimkou pár sprostých slov) snad ani nazvat pohádkou pro dospělé... Optimální věkovou kategorii bych viděla někde okolo dvanácti let... První polovina je rozhodně lepší, než překombinovaná druhá, navrch s otevřeným koncem pro Sirotčinec II... Ani nevím proč, snad kvůli některým počeštěným jménům, trošku jsem tam cítila vliv Harryho Pottera... Nebylo to špatné, každopádně jsem čekala něco jiného.

01.10.2012 3 z 5