kristyna.havlov kristyna.havlov komentáře u knih

The Go-Giver - Dej a bude ti dáno The Go-Giver - Dej a bude ti dáno John David Mann

Skvělé napsaná kniha přečtená jednom dechem. Hodně věcí jsem si musela poznamenat, abych si je mohla později připomenout, je tam totiž spousta mouder.

23.05.2023 4 z 5

Umíráme na objednávku? Umíráme na objednávku? Tomáš Kašpar

Mám ráda knihy od tohoto autora. Tato kniha se mi zatím četla asi nejhůř, doporučuju od auta určitě knihy Nespěchejte do rakve a Chcete peníze? Nechoďte do práce

23.05.2023 4 z 5

Houslistka z Osvětimi Houslistka z Osvětimi Ellie Midwood

(SPOILER) Naprosto úžasná kniha!! Nemůžu říct, že bych ji s radostí četla hned od začátku, mě nějakou dobu trvalo, než jsem se do ní začetla. Ale když to přišlo, tak to stálo za to. Příběhem jsem dychala. Když pak Alma objevila známého skladatele z Maďarska, do kterého se zamilovala, bylo to naprosto úžasné. Úžasné, že i v těchto podmínkách dokázala objevit lasku. Všechno vám neprozradim, jen mě trochu mrzí, že nemohu nikde dohledat píseň, kterou jí složil. Pokud by ji někdo dohledal, ráda bych si ji poslechla. Napište mi do zprávy

22.05.2023 5 z 5

Šťastné peníze: japonské umění, jak se usmířit se svými penězi Šťastné peníze: japonské umění, jak se usmířit se svými penězi Ken Honda

Povedená kniha, byla určitě pasáž, se kterou jsem moc nesouhlasila (s tím, že umělé inteligenci jednou všichni poděkujeme, mě to popravdě trochu děsí, ale tak budiž), ale je víc toho, s čím jsem v knize souznila. Kniha stojí rozhodně za přečtení. Je tam hodně věcí k zamyšlení a pokusím se podle ní řídit v určitých oblastech :)

11.05.2023 4 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Po dlouhé době konečně dočtena. Jako kniha je zajímavá, má tam hodně informací o tom, proč se lidé rozhodují jak se rozhodují, ale neuchvátila mě tolik, jak jsem předpokládala. Do čtení jsem se pak trochu nutila, abych to vůbec přečetla. Za mě stačí přečíst jednou a stačí.

28.04.2023 3 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Úžasná kniha, od téhož autora je má druhá a vřele doporučuji všem. Měla by to být povinná četba pro všechny, kterým není zdraví lhostejné.

27.02.2023 5 z 5

Zmrzačená: O utrpení a odvaze vzepřít se osudu Zmrzačená: O utrpení a odvaze vzepřít se osudu Khady Sylla

Hodně silný příběh ženy, která podstoupila nuceně obřízku a měla naplánované manželství, ve kterém nebyla šťastná. Stále se divím, jak je ještě možné v dnešní době dělat takové věci (obřízka, plánované manželství,...). Obdivuji autorku, že měla sílu se za sebe a za ostatní ženy postavit a něco s tím dělat. Přečteno díky čtenářské výzvě 2023, ale mě ostatně příběhy z Afriky baví, takže za mě hodně dobrý

26.02.2023 4 z 5

Spokojený život na samotě Spokojený život na samotě Vladimír Malý

Krátký příběh od pána, který se rozhodl žít ,,mimo civilizaci,,. Brala bych knihu o dost silnější, protože se člověk v knize přemístí přesně tam, co vypráví autor. Nečekejte nic svetoborneho, pan není žádný spisovatel. Ale je to milá, pohodová kniha, která si na nic nehraje a povídá ji život sám. Určitě doporučuji lidem, kteří to mají podobné nastavený jako autor. To znamená, že milují přírodu, klid, zvirata a pohodu.

23.02.2023 4 z 5

Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Olga Minaříková

Zvláštní styl psaní. Možná, kdyby to bylo psáno jinak, čte se mi to lépe. Kniha je ale psaná formou deníku, takže kapitoly nejsou dlouhé. Po každém příběhu jednoho pejska je na konci jeho barevná fotka + doslov z nové rodiny. Poté ještě je vždy kapitola o např.mnozirnach atp. Je to opravdu krátká knížka, takže i když se mi nečetla moc dobře, prelouskala jsem ji.

11.02.2023 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se mi ze začátku nečetla moc dobře, než jsem si zvykla, jakým stylem je napsána. Nakonec mě ale vtáhla do děje a měla jsem ji přečtenou za pár dnů.

10.02.2023 4 z 5

Staneš se mou další ženou Staneš se mou další ženou Hera Lind

Tak tohle byla jízda. Knihu jsem četla celkem dlouho, ale vždy, když jsem po ní sáhla tak mě upoutala svoji čtivostí. Obdivuji hlavní hrdinku, která se vrhla vstříc dobrodružství aniž by věděla, co ji čeká. Ke konci knihy to začínalo vše nabírat na gradech, bylo tam spousta okamžiku, kdy se Nadie obrátil život vzhůru nohama. Hodnotím jako velké plus, že kniha je napsána podle skutečné události. Mnoho jsem se dozvěděla o této ,,zakázané,, zemi a jsem ráda, že jsem knihu přečetla.

05.02.2023 5 z 5

Chcete peníze? Nechoďte do práce Chcete peníze? Nechoďte do práce Tomáš Kašpar

Skvělá kniha, přečtená jedním dechem. Ach, kolik je v té knížce pravdy. Spoustu jsem toho co je v ní napsáno věděla, ale bylo tam i spoustu věcí a zamyšlení z jiného úhlu pohledu. Knihu si rozhodně nechám v knihovně a již jsem si objednala další knížku od stejného autor.

22.01.2023 5 z 5

Migréno, díky! Migréno, díky! Jana Kočendová

Tuto knihu jsem měla založeno dlouho v seznamu. Ale na to, aby paní autorka z toho dělala knížku,..jako pardon, ale na to stačil nějaký blog, ve kterém bude psát svůj život účetní na mateřské. Opravdu po dlouhé době knížka, která za to nestála.
Nejlepší kapitola byla poslední.

19.01.2023 1 z 5

Konec plýtvání jídlem Konec plýtvání jídlem kolektiv autorů

Skvělá kniha s opravdu (některými) netradičními recepty. Kniha je ctiva, má spoustu tipů a triků jak neplytvat jídlem a i ten nejotrlejsi zastánce nevyhazovani jídla jako já si v knize najde spoustu nápadů, jak jeho životní styl ještě více vylepšit :)

19.01.2023 5 z 5

Popelářské pohádky Popelářské pohádky Zuzana Pospíšilová

Pěkná dětská kniha ohledně tématiky ekologie/třídění odpadků. Krásné ilustrace, text je větší, aby ho mohli číst děti, příběhy jsou akorát dlouhé (cca 3-4 stránky jeden příběh). Na konci příběhu je vždycky i ,popelářska rada, ohledně třídění odpadků (spíš takové poučení z příběhu)

18.01.2023 4 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Dlouho jsem měla tuto knihu na seznamu, konečně jsem si ji taky vypůjčila v knihovně. Kniha je z první části o povídání o Tomovo příběhu + různé rady a tipy ohledně zdravé stravy/hubnutí. Musím říct, že většina toho, co se zde píše znám, občas tam jsou zajímavé tipy např. Dopřát si jedno jakékoliv jídlo za deset dnů jako za odměnu . Ale jen jedno. A pak zase jíst co nejvíc zdravě. V druhé části jsou už různé recepty a tipy na zdravé jídla - od snídani až po večeře, doplněne fotografiemi. Občas jsou ty recepty zajímavé, občas jsou recepty že bych je ani za mák nevyzkoušela :)) ale to záleží na každém

15.01.2023 4 z 5

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Skvělá kniha, kterou jsem si přečetla na doporučení z Instagramu, jelikož mě metoda bullet journalu poslední dobou zajímá. V této knížce jsem zjistila, že bujo nemusí být jako Bullet journaly na pinterestu. Bujo je o tom, udělat si své vlastní zápisky/poznámky, které vám budou vyhovovat. A právě tato kniha vám je všechny sdělí. Na vás pak je si najít takovou metodu zapisování, která vám něco dá a bude vás především bavit.

08.01.2023 5 z 5

Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Robert Fisher

Tenká kniha, která je skvělá na hloubavé a přemýšlivé večery. Můžete se zamyslet nad svým životem i to, jak se chováte k druhým. Každý má takové svoje brnění a pod ním jsme všichni laskaví,...jen to brnění musíme vedet, jak ho můžeme odstranit. A to se dočtete právě v této knize ...

03.01.2023 5 z 5

Vyber si své povolání Vyber si své povolání Silvie Sanža

Půjčila jsem si ji i jako dospělák, padla mi do noty, kdy jsem jen tak bloumal knihovnou. Moc hezký provedena kniha pro děti. Mě se vždy líbili knihy, kde je ilustrováno spoustu věcí na jedné straně a jak tak mohla hledat např. Když mi maminka řekla ,,najdi herečku,, a já ji urputně hledala, dokud jsem ji nenašla :)

21.11.2022 5 z 5

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

(SPOILER) Hodnotila bych celou knihu cca 3,5 hvězdičkami z pěti. Každopádně kniha je hodně čtivá, měla nečekaně zvraty a konec jsem taky nečekala. Doufala jsem, že hlavní hrdinka nebude tak blbá :)) dopadlo to jinak, než jsem čekala. Ale knihu ráda doporučím na oddychové čtení, protože se od ní neodtrhnete.

13.11.2022 4 z 5